O wizycie szefowej YouTube w Warszawie poinformował portal 300Polityka. Według niego Wojcicki ma spotkać się 12 listopada z premierem Mateuszem Morawieckim. Ma wziąć udział w dyskusji na temat polskich innowacji, a także w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Zamku Królewskim w Warszawie.

Susan Wojcicki urodziła się co prawda w USA, ale posiada polskie obywatelstwo. W 2017 r. chwaliła się na Twitterze paszportem naszego kraju. Jest córką Stanleya Wojcickiego, profesora fizyki a jej dziadek Franciszek Wójcicki, był sekretarzem premiera Stanisława Mikołajczyka, posłem PSL do Sejmu Ustawodawczego w 1947 r. a w latach 1949-1955 więźniem UB. Marek Jerzy Minakowski, znany specjalista ds. genealogii, wskazuje, że Susan Wojcicki jest również daleką rodziną premiera Morawieckiego.

http://minakowski.pl/google-powstalo-w-garazu-rodziny-ministra-morawieckiego/

Susan Wojcicki w 1998 r. wynajęła Larry’emu Page’owi i Sergeyowi Brinowi garaż, w którym założyli oni firmę Google. W 1999 r. została szefową marketingu Google, a rok później wiceprezesem tej spółki. W 2014 r. została prezesem YouTube – wcześniej była wielką zwolenniczką zakupu tej firmy przez Google. Jej majątek szacowany jest na około 500 mln dolarów. W 2018 r. znalazła się na 10. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych kobiet sporządzonym przez magazyn „Fortune”.