Sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje e-spotkania

Na mapie rodzimych start-upów pojawił się nowy gracz – SmartyMeet. Spółka sięga po wirtualnego asystenta, który ma usprawnić wideorozmowy online.

Aplikacja, która pomoże inwestować. Właściciel obiecuje "demokratyzację"

Twórca nowojorskich sieci fitness i przejętego przez DPD start-upu Stuart, który specjalizuje się w błyskawicznych dostawach, rozkręca nowy biznes nad Wisłą.

Mobilne portfele tożsamości odeślą papier na emeryturę

Authologic, rodzima platforma koordynująca i agregująca metody weryfikacji tożsamości, chce płynąć na fali boomu na cyfrowe dokumenty.

Nadchodzi czas awatarów. Wideo bez kamer i studiów

Ukraińcy rozwijają platformę, która może, dzięki zaawansowanym algorytmom, tworzyć wirtualne postaci prezenterów mówiących w ponad 60 językach.

Teraz firmy łatwiej wejdą w paczki. Zjednoczy je polski startup

Krakowski Happy Pack stworzył oprogramowanie, które ułatwi działanie multibrandowych punktów kurierskich w sklepach i placówkach usługowych.

Sztuczna inteligencja wielką szansą muzyki klasycznej

Nowatorska technologia warszawskiej spółki może zastąpić kilkunastoosobowy zespół osób zajmujących się produkcją wideo m.in. z koncertów w filharmonii.

Lekarza zastąpi AI. Polacy przeanalizują wyniki pacjenta online

Polski start-up Labplus rozwija technologię, która może zrewolucjonizować analizę badań diagnostycznych. Nowatorski projekt pozyskał ponad 7 mln zł finansowania.

Sztuczna inteligencja zapobiegnie wypadkom. Ukraiński pomysł

Ukraińcy stworzyli system kontroli wideo oparty na AI, który gromadzi dane o ruchu samochodów. Rozwiązanie ma zwiększać bezpieczeństwo na drogach.

Hulajnoga z Mielca rusza w świat. Na celowniku Australia i Nowa Zelandia

JIVR – start-up Marcina Piątkowskiego – chce namieszać na rynku jednośladów. Jego elektryczne pojazdy w tym roku trafią na dziesięć zagranicznych rynków. Na ekspansję dwóch kółek zamierza pozyskać 20 mln zł.

Ile dzieci ma naprawdę Elon Musk? Wyciekły zaskakujące informacje

Według najnowszych doniesień amerykańskich mediów prawdopodobnie jest już ich dziewiątka, a ostatnim razem miliarder został ojcem w listopadzie 2021 r.

Błyskawiczne dostawy zagrożone. Kurierzy kontra mieszkańcy

Boom na szybkie usługi kurierskie stanął pod znakiem zapytania, a wszystko przez lokalizację punktów dystrybucyjnych, tzw. dark store’ów, w centrach miast i osiedlach.

Polak ma pomysł na tokenizację żywności. Rewolucja w rolnictwie?

Twórca platformy Pora na Pola rozwija nowy biznes – globalną giełdę opartą na blockchainie. Ułatwić ma ona planowanie produkcji i obrót wyrobami rolnymi za pomocą NFT.

Polski startup przejmuje rywala w Hiszpanii. Teraz celem Meksyk

LiveKid, rodzima platforma łącząca rodziców z opiekunami w przedszkolach i żłobkach, ogłasza przejęcie Dinantia. To największy konkurent na rynku hiszpańskim. Tym samym platforma staje się liderem w swojej branży na kolejnym europejskim rynku.

Widmo kryzysu zagląda do startupów

Inwestorzy coraz dokładniej oglądają każdego dolara, euro i złotówkę, jaką są w stanie przekazać młodym, innowacyjnym firmom. Inwestycje wysokiego ryzyka wyraźnie wyhamowały.

Polscy producenci przeprosili się z cyfryzacją

Choć średni poziom digitalizacji procesów w przemyśle ciągle jest dość niski, to po pandemii widać zdecydowaną zmianę na lepsze. Większą dynamikę wdrażania technologii cyfrowych w polskiej gospodarce pokazują m.in. badania Siemens Polska.

Algorytm wskaże najlepsze pokoje zagadek

Płyną na fali boomu na escape room'y. Ich technologia VR, innowacyjna platforma i gry planszowe napędzają branżę. Ale ekspansja za ocean skończyła się porażką.

AI podpowie marketerom, jak działać

Sztuczna inteligencji zarekomenduje taktyki marketingowe, a nawet ułoży całe strategie pod konkretne firmy. Stworzona przez DigitalFirst.AI platforma ma przyspieszać pracę i obniżać koszty.

Bałagan w podcastach. Polska firma chce zrobić porządek

Hintech stworzył narzędzie do kompleksowej analizy nagrań w sieci. Technologia monitoruje wskazane hasła i pozwala przeglądać treści w formie wyszukiwarki.