Klikasz i kupujesz to, co widzisz w TV. Pomoże polska sztuczna inteligencja

Polski start-up opracował aplikację umożliwiającą zakup produktów, które oglądamy właśnie na ekranie – czy to obserwując program telewizyjny, czy też np. na YouTubie.

Polacy radykalnie wydłużyli świeżość żywności. Technologia z Torunia trafi do USA

Rozwiązanie rodzimego start-upu Fresh Inset, które zapewnia ochronę zerwanych owoców, warzyw, grzybów i kwiatów, podbija kolejne rynki. Innowację docenili już w Argentynie i Ekwadorze.

To ona wyszuka przyszłe gwiazdy futbolu. Kluby stawiają na sztuczną inteligencję

Zaawansowane algorytmy już dziś są w stanie zastąpić całe działy fachowców w klubach piłkarskich i znaleźć zawodników, którzy mają wyjątkowy talent.

Polska sztuczna inteligencja rozpozna bakterie. Wystarczy pokazać jej zdjęcie

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali technologię do analizy obrazów pochodzących z mikroskopów świetlnych. W ciągu chwili generuje raport z wykazem zidentyfikowanych gatunków mikroorganizmów.

Polski król nanodruku chce podbić USA. Jeden z kilku graczy na świecie

Start-up XTPL, rozwijający technologię nanodruku, planuje w Bostonie otworzyć centrum sprzedaży i laboratorium. Polacy liczą na dziesięciokrotny wzrost globalnej sprzedaży.

Psy też marnują żywność. Pomoże polska aplikacja

Dwa rodzime start-upy łączą siły – zyskają czworonogi. Foodsi, apka do ratowania nadwyżek żywnościowych, rozszerza bowiem działalność o nową kategorię – suplementy dla psów.

Chwila zamiast całego dnia. Sztuczna inteligencja wyręczy pracowników

Rzeszowski start-up na bazie ChatGPT skonstruował bota, który pozwala pracownikom działów marketingu na oddelegowanie swoich zadań. W jednej chwili wykona nawet kilkadziesiąt procesów, które dotąd zajmowały cały dzień.

Roboty z Polski zyskają sztuczną inteligencję. Już wypierają amerykańską konkurencję

Nomagic, spółka założona przez Kacpra Nowickiego i Marka Cygana, otrzymała finansowe wsparcie Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dzięki temu wsparciu jej autonomiczne roboty zyskają sztuczną inteligencję.

Latające elektryki polecą znad Wisły? Polska firma chce zbudować fabrykę

W Polsce ma szansę powstać fabryka futurystycznych latających pojazdów. Ale projektem rzeszowskiego start-upu interesują się już Amerykanie i Saudyjczycy.

Dostarczą dania o połowę tańsze. Polskie start-upy łączą siły, by ratować żywność

Spółka Goodspeed i aplikacja Foodsi pomogą branży kateringowej w zarządzaniu nadwyżkami jedzenia. Z kolei konsumenci mogą liczyć na sporo tańsze dostawy paczek z daniami.

Polska sztuczna inteligencja ma wesprzeć kulejącą amerykańską edukację

Smartschool, który rozwija platformę wspierającą uczniów za oceanem, rośnie w siłę. Start-up pozyskał od inwestorów 1,5 mln dol. Czy pójdzie w ślady podbijającej Amerykę polskiej platformy rezerwacyjnej Booksy?

Estońska bestia zamierza zadomowić się nad Wisłą. Duża zmiana w car-sharingu

Na polskim rynku pojawił się właśnie start-up z Tallina, który chce namieszać na rynku wynajmu samochodów. Czy spółce uda się podbić nasze ulice flotą aut marki Tesla?

Polski wynalazek odmieni ogrody. Powstrzymuje chwasty i chroni nasiona

Rodzimi naukowcy opracowali trawę w rolce, całkowicie biodegradowalną. – To jedyna tego typu innowacja – przekonują.

Czas na badania bez kłucia i bólu. Algorytmy z Wrocławia mają odmienić diagnostykę

Bezmankietowe badanie ciśnienia krwi oraz bezinwazyjny pomiar glukozy to innowacyjne rozwiązania rodzimego start-upu, które mogą już wkrótce zrewolucjonizować diagnostykę.

„Polski Kickstarter" ruszył na podbój świata. Ma wzięcie u Rumunów i Włochów

4fund.com, zagraniczna noga popularnej nad Wisłą platformy do internetowych zbiórek Zrzutka.pl, idzie jak burza. Generuje ruch trzy razy większy, niż zakładano.

Stworzony przez Polaka finansowy gigant wychodzi z kryzysu

Założony przez przez Sebastiana Siemiątkowskiego w Szwecji fintech najgorsze ma już za sobą, szybko się rozwija i szykuje do giełdowego debiutu.

Cyfryzacja usług priorytetem

Klienci chcą dziś uzyskiwać dostęp do oferty i finalizować zakupy produktów ubezpieczeniowych na kanałach online.

Branża przewozu osób czeka na cyfrową rewolucję

Postępująca cyfryzacja w administracji ma szansę odmienić sektory transportu i logistyki. Bez tego trudno będzie zapewnić kontrolę przestrzegania prawa oraz sprostać kluczowemu dziś wyzwaniu związanemu z kurczącą się podażą kierowców.