Polska sztuczna inteligencja zajrzy pod ziemię i odkryje bogactwa

Innowacyjny sprzęt od rodzimej spółki Widmo pozwala zobaczyć co jest pod powierzchnią ziemi, zapewniając tzw. obraz hiperspektralny. Wynalazek ma przyspieszyć m.in. budowę dróg czy mapowania złóż w górnictwie.

Polak i Amerykanin odkryli, jak zadowolić pracowników

Innential opracował narzędzie, które pomaga firmom zatrzymać pracowników. Projekt nabrał rozpędu m.in. dzięki Porsche.

W rehabilitacji dzieci pomogą teraz polskie algorytmy

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje kolejne dziedziny naszego życia. Teraz, dzięki PhiLabs, technologia AI wprowadzi fizjoterapię w XXI wiek. Start-up chce rosnąć dzięki crowdfundingowi.

Sztuczna inteligencja w HR to szansa, ale i wyzwanie

AI może wspomóc pracę lidera czy menedżera w każdej branży. W HR sztuczna inteligencja pomaga w kompleksowej analizie i planowaniu kariery pracowników. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie danych – zwraca uwagę Anetta Lasota, service process management leader and problem management process owner, ThyssenKrupp.

Piotr Borawski podczas Infoshare 2023

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas Infoshare 2023 był Piotr Borawski, zastępca prezydenta miasta Gdańska.

Mikołaj Lewandowski podczas Infoshare 2023

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas Infoshare 2023 był Mikołaj Lewandowski, Gdańsk Site Head, Software Center, Capgemini Polska.

Wojtek Ptak podczas Infoshare 2023

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas Infoshare 2023 był Wojtek Ptak, Head of Engineering, Revolut Business.

Infoshare to świetne miejsce do inspiracji

Sztuczna inteligencja jest wsparciem przy wykonywaniu powtarzalnych czynności, pomaga zaoszczędzić czas, ale IT ciągle potrzebni są specjaliści i ich kreatywność – mówi Małgorzata Jara, Software Development Academy/ Codecool.

Programiści ABAP poszukiwani

Coraz więcej firm korzystających z rozwiązań SAP poszukuje programistów ABAP. To wciąż niszowa specjalność, która prócz umiejętności pisania kodu wymaga także znajomości procesów biznesowych. Jak zacząć? Niektóre firmy oferują programy stażowe, które pomogą wystartować w tym zawodzie.

Polskie algorytmy ochronią słonie. Tropią kłusowników w Afryce

Rodzima aplikacja Mbaza AI została uznana przez UNESCO za jedną z najlepszych na świecie. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję, aby wesprzeć w pracy strażników narodowych parków Gabonu i Kamerunu.

Zrozumieć cyfrową transformację

Bardzo ważne jest, by wiedzieć, w jaki sposób technologia może faktycznie przyjść firmom z pomocą – pisze Łukasz Otta, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Siemens Polska.

Jak internet zmienił biznes? “The New Gatekeepers” - tegoroczna analiza trendów Benedicta Evansa na Infoshare 2023 już 24-25 maja w Gdańsku

Znamy szczegóły wystąpienia Benedicta Evansa, jednego z najbardziej uznanych obecnie analityków technologii i innowacji, który wystąpi na konferencji Infoshare 2023 już 24-25 maja w Gdańsku. Zaprezentuje on autorską analizę trendów - zestawienie zainteresuje marketerów, fanów nowych technologii i przedstawicieli branży ecommerce.

Sztuczna inteligencja skróci czas badania leków. Ukraińcy w grze

Ukraińcy chcą przyspieszyć proces odkrywania farmaceutyków. Zaprzęgli do tego zaawansowane algorytmy i szukają wsparcia w polskich start-upach.

AI zdominuje Infoshare

Na wszystkich ośmiu scenach tegorocznej edycji konferencji będziemy mówili o sztucznej inteligencji. Od zagadnień technologicznych, dla inżynierów, po kwestie etyczne i to jak AI zmieni nasze życie - zapowiada Grzegorz Borowski, współtwórca i prezes konferencji Infoshare.

Polski bot stoi za pytaniami na egzaminy i quizami wiedzy w wielu krajach

Testportal to platforma wykorzystująca generatywną AI do szkoleń. Algorytmy – na bazie dowolnego tekstu – w kilka sekund opracowują testy. Rozwiązanie stworzyli Polacy.

30 tys. EURO dla startupów zrównoważonego rozwoju

Podczas konferencji Infoshare 24-25 maja w Gdańsku 20 startupów pozytywnego wpływu powalczy o 30 tysięcy EURO w gotówce. Startupy dostarczają rozwiązania w jednym z 17 obszarów wskazywanych przez Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Protezy z Ukrainy, które same się uczą. Start-up docenił magazyn „Time”

Esper Bionics tworzy sztuczne kończyny, które są niemal równie skuteczne jak ręce przed amputacją. Można nimi sterować za pomocą myśli, poza tym mają zdolność „samouczenia”.