Niepokojące informacje o uprawach w Ukrainie. Polacy zbadali dane satelitarne

Creotech Instruments, rodzima firma produkująca i dostarczająca na światowy rynek technologie kosmiczne, przeprowadziła projekt wdrożenia jednego z pięciu repozytoriów platformy gromadzącej dane satelitarne UE.

Aplikacja pomoże ściągnąć zaległości. To zmora firm

Start-up z Puław rozwija platformę, która ma zautomatyzować w firmach proces realizacji płatności od kontrahentów. Już szykuje się do ekspansji biznesu.

Chcą być jak GitHub, ale w świecie AI

Warszawski start-up rozwija platformę pomagająca inżynierom w tworzeniu modeli uczenia maszynowego. Zapotrzebowanie na ich nowatorski produkt jest ogromne. W ub.r. liczba ich klientów wzrosła czterokrotnie.

Wojna i trauma. Ukraińcy mają lek

Dimitri Podoliev stworzył platformę łączącą psychologów z potrzebującymi wsparcia. Po rosyjskiej inwazji przekształcił ją w swoiste centrum pomocy dla zmagających się m.in. ze stresem pourazowym. Biznes chce rozwijać w Polsce.

Polacy mają pomysł na uprawę roślin na Marsie

Nanotechnologia to sposób na walkę ze zmianami klimatycznymi, pozyskanie wody pitnej i podbój kosmosu. Jej potencjał wykorzystać chce Nanoseen.

Polska firma pomaga Amerykanom wybrać ubezpieczenie

Z zawiłym systemem amerykańskich ubezpieczeń zdrowotnych poradził sobie dopiero system Hella+Health, zaprojektowany i wdrożony przez polską firmę e-point.

Kamperowe Airbnb z Czech przez Polskę pojedzie w świat

Platforma łącząca poszukujących auta lub przyczepy do karawaningu z właścicielami, którzy je wynajmują, podbiła Czechy i zdobywa uznanie nad Wisłą. Start-up Campiri pozyskał właśnie od inwestorów 2,7 mln euro na ekspansję.

Jak sprawdzić opinie w sieci? Wrocławianie zadbają o e-reputację firm

Aż 90 proc. osób przed podjęciem decyzji zakupowej sprawdza opinie innych klientów, ufając im niemal w takim samym stopniu, jak rekomendacjom znajomych. Jednak wielu sprzedawców nie dba o ten etap relacji z kupującymi. Zmieni to Rating Captain?

Finansowy gigant z polskimi korzeniami rusza z zakupami wideo

Znany operator płatności Klarna zaoferuje sklepom gotowe rozwiązanie dla udostępnienia klientom wirtualnych zakupów z transmisjami wideo, czatami z sprzedawcami. Rusza z tym na 18 rynkach w tym w Polsce.

Zaskakujacy pomysł na oszczędzanie. Bonusy za zakupy można już inwestować

Spółka Piotra Kędzierskiego łączy technologię blockchain z ideą oszczędzania w ramach systemu cashback oraz mikroinwestowaniem. Za nową usługą stoi grupa menedżerów m.in. ze świata finansów i telekomunikacji.

Polacy rewolucjonizują poszukiwania surowców. Rentgen skorupy ziemskiej

Warszawski start-up pracuje nad technologią, która pozwoli na stworzenie trójwymiarowej mapy złóż surowców na lądzie oraz pod wodą. Konstrukcja modułowego detektora ma być gotowa do końca 2023 r.

Uprawy z kontenera wsparte AI i aplikacją. To przyszłość rolnictwa?

Krakowski start-up stworzył system hodowli roślin – w każdym miejscu, o każdej porze roku, bez pestycydów i z ograniczonym zapotrzebowaniem na wodę.

Koniec karteczek z pieczątkami. Były koszykarz uratuje sklepy i restauracje

Embargo ma sposób, aby restauracje czy kawiarnie lepiej poznały odwiedzających ich gości. Polsko-brytyjski startup ze swoim rozwiązaniem debiutuje nad Wisłą.

Jedna aplikacja pozwoli zarządzać wszystkimi subskrypcjami

W maju br. na polskim rynku pojawi się rozwiązanie stworzone przez poznańską spółkę Subme. Ma ono łączyć w jednym miejscu wszystkie usługi opłacane w abonamencie.

Kapsuła eteryczna to nowy pomysł na smakowanie kawy

W Polsce powstaje pierwsze urządzenie na świecie, które pozwoli na odcięcie się od wszelkich zewnętrznych bodźców i zanurzenie się we właściwościach napoju z ziaren. A to nie koniec innowacji dla kawoszy.

Ukraińcy chcą zrewolucjonizować urologię. Wojna ich nie zatrzyma

CareTech Human opracowuje platformę do walki z problemami urologicznymi – ta automatycznie przeprowadzi przesiewowe badania i będzie monitorować objawy chorób dolnych dróg moczowych.

Ta aplikacja zmieni Messengera w nowy kanał e-handlu

Selmo.io stworzył asystenta facebookowych sprzedawców i rośnie na trendzie „live commerce”. Krakowski startup właśnie pozyskał inwestora – fundusz THCP.

Polacy szykują wodorową rewolucję

W rodzimych uczelniach trwają prace nad nowatorskimi sposobami produkcji oraz magazynowania ekologicznego paliwa przyszłości. Potencjał tych badań jest ogromny.