Najnowszy raport. Kto kupuje najwięcej w e-sklepach

77 proc. internautów już robi też online zakupy. Dominują wśród nich kobiety, osoby powyżej 35 roku życia, z wyższym wykształceniem i mieszkańcy największych miast.

Czeska bohaterka reality show wyśle polskie e-sklepy w świat

Spółka założona przez Simonę Kijonkovą podbija Europę, dostarczając internetowe zakupy za granicę w cenie krajowych przesyłek. Teraz jej innowacyjny biznes, pod nosem logistycznych gigantów, rozkręca się nad Wisłą.

Prawnik jak Uber. Startuje nowa aplikacja na smartfony

Z początkiem października na rynku zadebiutuje aplikacja polskiego startupu LexU! App, która ma być przełomem w dostępie do usług adwokackich.

Koszykówka i toalety. Top-menedżerowie odchodzą i realizują swoje pasje

Prezesi wielkich firm po utracie pracy albo przejściu na emeryturę często inwestują w inne przedsięwzięcia lub poświęcają się własnym pasjom, często zaskakującym.

Polska firma rewolucjonizuje pranie. Maszyny stają na stacjach benzynowych

Warszawski startup sięgnął po starą, choć niemal zapomnianą ideę i mocno ją odświeżył. Teraz to innowacja, która ma szansę na rynkowy sukces i znaleźć uznanie kierowców.

Powstaje pierwsza w Polsce galeria multimedialna

Na powierzchni 800 mkw. w Fabryce Norblina uruchomiona ma zostać innowacyjna przestrzeń Art Box Experience. Startup współproducenta „Wiedźmina” i „Katedry” rusza z kampanią crowdfundingową na ten nietypowy projekt.

Polski algorytm zastąpi pracowników sklepów

Startup Metriq.cloud opracuje system monitorujący dostępność produktów na półkach. Ma działać w oparciu o uczenie maszynowe i analitykę danych wideo.

Ten polski startup demokratyzuje dostęp do ośmiorniczek

Łukasz Kwaśniewski, Łukasz Kozłowski i Tomasz Woźniak budują internetową platformę, która „demokratyzuje" dostęp do świeżych ryb i owoców morza.

Doda sprzeda swoje ciało po kawałku. Moda na tokeny NFT

Rodzima celebrytka, wspólnie z agencją marketingu dla influencerów, ruszają z pionierskim na naszym rynku projektem. Piosenkarka zamierza sprzedawać każdy kawałek swojego ciała, część po części. Ale nie w realu, tylko w formie tzw. NFT.

Pierwszy polski startup wart miliard dolarów. To dopiero początek

Polski rynek startupów doczekał się innowacyjnej spółki, której wycena przekroczyła 1 mld dol. Tzw. status jednorożca osiągnął DocPlanner, jeden z najbardziej znanych polskich startupów medycznych, w kraju znany z platformy ZnanyLekarz.

Polska aplikacja Booksy przejmuje za oceanem. Jest już numerem 1

Booksy, jedna z największych na świecie platform do rezerwacji wizyt online, przejęła jednego ze swoich amerykańskich konkurentów, firmę Genbook. To lokalny potentat od umawiania wizyt w kategorii beauty & wellness.

E-commerce – wiemy, że niewiele wiemy

Stwierdzenie, że e-commerce jest obszarem gospodarki, który dużo zyskał w czasie pandemii jest powszechnie powtarzane. Gdy jednak spojrzy się na dane okazuje się, że trudno jest precyzyjnie określić, jak duża jest to zmiana - pisze Ignacy Święcicki.

Nowy dyrektor zarządzający Huawei Polska

Jackie Zhang objął stanowisko dyrektora zarządającego Huawei Polska. Zastąpił Tonny’ego Bao, który po ponad trzech latach pracy w Polsce awansował w strukturach regionalnych Huawei.

Dziecięce wioski to może być rewolucja w opiece i edukacji

Startup Aleksandry Kozery, absolwentki Harvarda, rozwija platformę łączącą rodziców i nianie, ale również tworzy fundamenty pod profesjonalną opiekę nad dziećmi.

Polskie algorytmy z pomocą rolnikom. Plony będą wyższe

Polacy opracowują nowatorską technologię, która ma pomóc w szacowaniu parametrów gleby. Sztuczna inteligencja wykorzystuje do tego celu zdjęcia satelitarne.

Innowacyjne bezpieczeństwo

Firma Moose (www.mooseinc.eu) istnieje na rynku od 2015 roku.

Kartografia geologiczna w nowoczesnej formie

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) posiada długą historię badania i wizualizacji budowy geologicznej Polski w postaci map, przekrojów i innych materiałów kartograficznych.

Dramat afgańskich startupów. Tu 12-latki tworzyły roboty

Dopiero rodzący się w Kabulu świat młodych, innowacyjnych spółek runął niczym domek z kart. Po dojściu talibów do władzy twórcy nowych biznesów, w tym wiele kobiet, próbują uciec z kraju.