Zmiana społeczna to nowy zwrot z inwestycji

Jak wskazują eksperci, inwestycje mogą przynosić korzyści społeczne bez konieczności poświęcania zysków. Świadomy społecznie biznes już dziś stara się działać w taki właśnie sposób.

Prawie jak cyfrowe waluty. Polacy tokenizują firmy

Tokenizacja na świecie robi już furorę. Póki co na świecie w ten sposób handluje się dziełami sztuki, czy zarabiają na nich celebryci. Polska firma Norion chce w ten sposób budować jednak startupy, a nabywcy tokenów również będą ją rozwijać.

Innowatorzy muszą być gotowi na stres. To już plaga startupów

Pogoń za innowacjami i pieniędzmi od inwestorów negatywnie wpływa na kondycję psychiczną założycieli i pracowników startupów.

Polski metaverse stworzy muzeum w każdym domu

Wysoka kultura wchodzi do wirtualnego świata. Pomoże w tym rodzimy startup SmartVerum, który udostępni największe dzieła sztuki dzięki tzw. tokenizacji.

Wertykalne farmy. Polski pomysł na rolnictwo w mieście

Uprawa żywności w przestrzeni zamkniętej na kilku, a nawet kilkunastu poziomach, przy wsparciu technologii, która pozwala na kontrolę warunków uprawy i zwiększenie jej efektywności to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego rolnictwa.

System AI odpowie na pytania e-kupujących. Polacy skusili gigantów

Zakupy w sieci to nie wizyta w kawiarni na rogu, w której nas znają. To jednak ma się zmieniać dzięki większej personalizacji. Z wyzwaniem mierzy się Zowie.

E-targ żywności rośnie w pandemii. Oto liderzy rzemieślniczego jedzenia

Startup z Łomży rozwija platformę z regionalnymi produktami spożywczymi wprost od małych producentów i rolników. Ważnym jej elementem mają być algorytmy prognozujące zakupy. Spółka już planuje wejście na giełdowy parkiet.

Polski pomysł na inteligentne parkowanie

TiPark to nowatorska koncepcja rozwiązania jednej z bolączek kierowców – apka pomaga szukać, rezerwować, a nawet zarabiać na miejscach postojowych. Wszystko dzięki społeczności użytkowników.

Chlebowiec zamiast mięsa. Carrefour inwestuje w polskie startupy

Branżę foodtech nad Wisłą dostrzegł francuski gigant handlu. Carrefour wesprze rozwój czterech polskich startupów tworzących innowacje w sektorze spożywczym. Na jego celowniku znalazły się firmy Food Jack, KuMin.Sys, Nielone oraz Yoush.

Twórca polskiego syntezatora mowy Ivona startuje z Viką

Najpierw był syntezator mowy, który przejął Amazon. Teraz ma być nowa aplikacja. Pracuje przy niej zespół inżynierów, lekarzy i naukowców.

Produkt szyty na miarę wygra z masówką? Startupy stawiają na emocje

Biznes zaczyna stawiać na tzw. customizację swoich rozwiązań. Na fali trendu płynie coraz więcej startupów. Czy czasy standaryzacji odchodzą w przeszłość?

Dzięki nim siłownie i kluby fitness trafiają do chmury

Poznański startup przetrwał najtrudniejszy okres dla branży, w której działa – pandemię, ruszył z zagraniczną ekspansją, a teraz szykuje się do wejścia na giełdę.

Pandemia nie zniszczyła idei dzielenia biura. Nowy pomysł na coworki

Czy możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętej powierzchni zastąpi stacjonarne biura? Tych tzw. coworków w Polsce jest już tak dużo, że powstał dla nich specjalny marketplace.

Startupy 2022. Polskie pomysły z dużym potencjałem

Sztuczna inteligencja łącząca inwestorów i pożyczkobiorców, pasażerski dron i nowatorski system komunikacji satelitarnej to tylko część z rodzimych innowacji, które mają szansę podbić świat.

Startupy 2022. Polska doczeka się stadka jednorożców

Rok 2022 może przynieść nad Wisłą wysyp młodych, innowacyjnych spółek, których wycena przebiła pułap miliarda dolarów. Kolejka kandydatów jest długa.

Startupy 2022. Wiatr i recykling pchają nowe technologie

Branża EcoTech w Polsce dynamicznie rośnie. Globalne trendy związane z ochroną środowiska to główny napęd takich start-upów, jak Syntoil czy Handerek Technologies.

Startupy 2022. EdTechy mogą zdominować rynek innowacji

Pandemia rozkręciła trend związany ze zdalnym dostępem do usług, co sprawiło, że branża edukacyjna stała się dla rodzimych startupów szczególnie atrakcyjna.

Startupy 2022. Telemedyczny boom będzie trwał

Polskie spółki sektora digital health rosną w siłę. W rozwoju nowatorskich projektów pomogła im pandemia. Dziś mają już znaczących inwestorów i ruszają z ekspansją. Do których firm z tej branży może więc należeć rok 2022?