Green City – ekologia i smart city

InPost jest najbardziej proekologiczną firmą kurierską w Polsce i chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r.

Lubella inicjatorem uprawy pszenicy durum w Polsce

Grupa Maspex doskonali technologię uprawy pszenicy durum w Polsce przez zakład Lubella.

Grupa EIP nie rozwinęłaby się bez wartości

Paweł Prasuła, założyciel EIP Group, mówi o filarach grupy; najważniejszych jej markach; pierwszym, założonym start-upie Timoni; kluczowej roli kultury organizacyjnej; wadze przykładanej do rozwoju w oparciu o ściśle określone wartości – kodeksie etyki, dążeniu do bycia Bionic Company, sukcesji, a także pozyskiwaniu talentów i zaoferowaniu im oraz klientom – skutecznej propozycji wartości.

Pozytywne doświadczenia klienta zależą od pracownika. EX i CX idą w parze

Firmy patrzące w przyszłość wzmacniają pracowników, zapewniając im rozwiązania techniczne, które są płynne, proste i szybkie w użyciu. Czeka nas przyszłość, w której CX i EX będą szły w parze – mówi Maciej Ostrowski, dyrektor ds. sprzedaży, odpowiedzialny za rozwój firmy ServiceNow w Polsce.

Powstała polska platforma muzyczna. Stoi za nią Empik

Nowy serwis e-muzyczny zadebiutował na rodzimym rynku. Emuze.me, bo tak nazywa się ta platforma, ma dać szanse na zaistnienie niezależnym artystom i wytwórniom.

Polski start-up chce zewolucjonizować tradycyjne sklepy. Weszli do Dubaju

To oni maczali palce w powstaniu bezobsługowej Żabki w fabryce Tesli pod Berlinem i stworzeniu w Dubaju nowatorskiego formatu sklepu – phygital store.

Ukraiński algorytm ma wyręczyć prawników. Firmę uratował Google

Start-up Pravosud stworzył zaawansowany system, który jest w stanie analizować miliony procesów sądowych i orzeczeń. Projekt wsparł Google.

Detektor zamiast wierceń. Polacy chcą odmienić branżę wydobywczą

Urządzenie autorstwa polskich naukowców ma ułatwić poszukiwania surowców, generując trójwymiarową mapę złóż. To zrewolucjonizuje sektor wydobywczy?

Stolik w restauracji zarezerwujesz online. Oni cyfyzują gastronomię

Czesko-polsko-ukraiński start-up stworzył platformę dla placówek gastronomicznych. Digitalizuje obsługę gości: od wyświetlania menu, przez zamówienia, po płatności. Teraz firma planuje międzynarodową ekspansję.

Bank Pekao S.A. liderem cyfrowych usług bankowych

Żyjemy w świecie telefonii komórkowej. Badania wskazują, że już ponad 90 proc. dorosłych Polaków posiada smartfon i korzysta z niego co najmniej 4 godziny dziennie, załatwiając wszystkie swoje sprawy przy pomocy kanałów cyfrowych. Bank Pekao wyciągnął z tego wnioski.

Miliony od inwestorów płyną do inteligentnych akwariów z Polski

Rodzimy startup Reef Factory, za którym stoi m.in. jeden z twórców znanego producenta gier wideo Vivid Games, pozyskał właśnie w tzw. rundzie seed (zalążkowej) 12 mln zł.

Zwierzęcy apetyt HiPets na akwizycje. Psy i koty to żyła złota

Popularna platforma bookingowa dla zwierząt domowych rośnie w siłę. Warszawski start-up kupił branżowe media oraz prawa do rodzimych plebiscytów i akcji społecznych.

Polacy stworzyli smartopatrunek. Rewolucja w leczeniu ran

Wynalazek trzech studentów Politechniki Warszawskiej skróci proces gojenia ran – plaster wykryje zmiany pH wskazujące stan zapalny i powiadomi medyka lub pacjenta o przebiegu leczenia. Projekt wygrał prestiżowy konkurs Dysona.

Boom na jazdę na „stopa” efektem drogich paliw. Ta aplikacja zyskała

BlaBlaCar, platforma do współdzielenia przejazdów, łącząca kierowców z podróżnymi jadącymi w tym samym kierunku, notuje skokowy wzrost popytu na swoje usługi.

Koniec z filmowym „Chomikiem”? Ważny wyrok sądu w sprawie platformy

Serwis Chomikuj.pl został uznany za „bezpośredniego naruszyciela praw autorskich”. Wyrok Sądu Najwyższego w sprawie pozwu Stowarzyszenia Filmowców Polskich jest przełomowy.

Pola zarządzane przez aplikację. Nadchodzi rewolucja w rolnictwie

Start-up z Dęblina stworzył rozwiązanie, dzięki któremu rolnicy i sadownicy nie muszą się już obawiać licznych zagrożeń związanych z przymrozkami, suszami, szkodnikami czy chorobami roślin. Teraz uprawami zajmie się inteligentny system.

Start-upy remedium na energetyczne kryzysy

Trwająca na rynku energetycznym transformacja jest porównywalna ze skalą rewolucji, jaką przyniósł internet. To szansa dla młodych, innowacyjnych spółek.

Awatar i wirtualna przymierzalnia. Tym nas kusi e-commerce

Platformy handlu internetowego i e-sklepy prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie klientów oraz skłonienie ich do zakupów. Ma być przede wszystkim wygodnie. A w osiągnięciu tego pomagają najnowsze technologie.