Które suplementy diety to ściema? Polski start-up zbada dostępne produkty

Polski pomysł ma pozwolić firmom weryfikować realny wpływ ich produktów na konsumentów. Działanie suplementów to dziś często niewiadoma, co budzi liczne kontrowersje.

Chwila zamiast wielu wizyt u lekarzy. Polskie urządzenie dokładnie zbada serce

Rodzimy start-up EFM opracował system umożliwiający diagnozę chorób serca. Firma ma już działający prototyp. Teraz czas na certyfikację i pilotażowe wdrożenia.

Czeski bot ma zachwycić dzieci. To bajeczna technologia

Start-up Readmio opracował system AI i rozpoznawania mowy, który przekształca opowiadane przez rodziców historie w niezwykłe przedstawienia - technologia monitoruje bieżący fragment czytanej bajki i wzbogaca ją efektami dźwiękowymi.

Redukcja kosztów outsourcingu IT receptą na spowolnienie

Korzystanie z zewnętrznych usług IT jest już normą. Takie rozwiązanie ma wiele atutów, ale generuje też niepotrzebne koszty. Można je skutecznie ograniczyć poprzez odpowiednie nadzorowanie.

Polacy błysnęli w Szwajcarii. Cyfrowa śluza ochroni kryptowaluty i cenne dane

Polacy znaleźli sposób, jak zadbać o bezpieczeństwo aktywów w świecie Web3. Start-up ze szwajcarskiej Doliny Krypto opracował i opatentował rozwiązanie.

Polskie drony podbijają Gruzję. Sprawdzą sieć i dostarczą leki

Rodzimy producent dronów Spectre Solutions wraz z Gruzińskim Uniwersytetem Lotniczym oraz spółką December32 podpisały w Tbilisi porozumienie, które otworzy niebo nad tym krajem dla innowacyjnych statków powietrznych z Polski.

Polak, Czech i Ukrainiec. Razem budują stajnię sztucznej inteligencji

Rusza nowe przedsięwzięcie twórców Braight Technologies, start-upu, który stał się częścią kanadyjskiej spółki giełdowej Kings Entertainment. Teraz pomogą stawiać biznesy AI.

Polacy ruszają na podbój Meksyku. Zaopiekują się dziećmi

LiveKid, który rozwija platformę do zarządzania przedszkolami i żłobkami, stawia na ekspansję w Ameryce Łacińskiej.

Cytryniec chiński i chmiel - polska firma robi biznes na „zielonym złocie”

Wrocławski start-up Green Zebras chce przywrócić światu znaczenie ekstraktów roślinnych i zielarstwa. Wśród pierwszych klientów ma już zagraniczne firmy.

„Wynagrodzenie na żądanie”. Pieniądze z aplikacji zamiast drogiej chwilówki

Trend wypłaty pensji przed końcem miesiąca rośnie w siłę. Usługi tego typu rozwija polski Flexee, w który zainwestował właśnie fundusz Koronea. Pieniądze pomogą start-upowi w rozwoju aplikacji.

Polskie mobilne kasy mają skończyć z kolejkami w sklepach. Sam je pchasz

Start-up ZeroQs chce odmienić nasze doświadczenia zakupowe. Po innowację spółki już sięgnęły placówki Społem i Detal Centrum. Projekt przyciągnął też wielkie sieci.

Sztuczna inteligencja pomoże zaprowadzić pokój na Bliskim Wschodzie. Pomysł ONZ

ONZ sięga po zaawansowane algorytmy – te mają pomóc zażegnać palestyńsko-izraelski konflikt. Sztuczna inteligencja zbuduje wirtualną kopię obu narodów.

Przystanek i paczkomat zasilane słońcem. Krakowski start-up łączy siły z gigantem

Solarna wiata autobusowa, opracowana przez spółkę SEEDiA, zintegrowana została z paczkomatem. To może być początek ekspansji nowatorskiego projektu.

Polski start-up da pacjentom szybki dostęp do badań. Nowy wymiar diagnostyki

Teleradius stworzył platformę teleradiologiczną, która pozwala zdalnie sięgnąć do opisów diagnostyki obrazowej. Potencjał projektu dostrzegli właśnie inwestorzy.

Polka stworzyła autonomicznego busa. Rzuca wyzwanie gigantom

Innowacyjna spółka Blees z Gliwic chce stać się jednym z napędów globalnego trendu, a wszystko za sprawą idei oddania sztucznej inteligencji kierownicy w pojazdach. Stworzony przez start-up pojazd jest wyjątkowo cichy.

Światowa gwiazda muzyki inwestuje w latający samochód z Polski. To prawdziwy hit

Jetson One to pojazd, który ma potencjał stać się przyszłością transportu. Wynalazek polskiego inżyniera Tomasza Patana szybko stał się światowym przebojem, a jego producent pozyskał pieniądze na rozwój m.in. od Will.i.ama.

Polacy mają sposób, jak zastąpić programistę. Firma zaczyna światową ekspansję

Start-up TransactionLink wziął się za automatyzację „doświadczeń klientów”. Robi to tak dobrze, że w ów innowacyjny pomysł inwestorzy wpompowali 5 mln euro.