E-targ żywności rośnie w pandemii. Oto liderzy rzemieślniczego jedzenia

Startup z Łomży rozwija platformę z regionalnymi produktami spożywczymi wprost od małych producentów i rolników. Ważnym jej elementem mają być algorytmy prognozujące zakupy. Spółka już planuje wejście na giełdowy parkiet.

Polski pomysł na inteligentne parkowanie

TiPark to nowatorska koncepcja rozwiązania jednej z bolączek kierowców – apka pomaga szukać, rezerwować, a nawet zarabiać na miejscach postojowych. Wszystko dzięki społeczności użytkowników.

Chlebowiec zamiast mięsa. Carrefour inwestuje w polskie startupy

Branżę foodtech nad Wisłą dostrzegł francuski gigant handlu. Carrefour wesprze rozwój czterech polskich startupów tworzących innowacje w sektorze spożywczym. Na jego celowniku znalazły się firmy Food Jack, KuMin.Sys, Nielone oraz Yoush.

Twórca polskiego syntezatora mowy Ivona startuje z Viką

Najpierw był syntezator mowy, który przejął Amazon. Teraz ma być nowa aplikacja. Pracuje przy niej zespół inżynierów, lekarzy i naukowców.

Produkt szyty na miarę wygra z masówką? Startupy stawiają na emocje

Biznes zaczyna stawiać na tzw. customizację swoich rozwiązań. Na fali trendu płynie coraz więcej startupów. Czy czasy standaryzacji odchodzą w przeszłość?

Dzięki nim siłownie i kluby fitness trafiają do chmury

Poznański startup przetrwał najtrudniejszy okres dla branży, w której działa – pandemię, ruszył z zagraniczną ekspansją, a teraz szykuje się do wejścia na giełdę.

Pandemia nie zniszczyła idei dzielenia biura. Nowy pomysł na coworki

Czy możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętej powierzchni zastąpi stacjonarne biura? Tych tzw. coworków w Polsce jest już tak dużo, że powstał dla nich specjalny marketplace.

Startupy 2022. Polskie pomysły z dużym potencjałem

Sztuczna inteligencja łącząca inwestorów i pożyczkobiorców, pasażerski dron i nowatorski system komunikacji satelitarnej to tylko część z rodzimych innowacji, które mają szansę podbić świat.

Startupy 2022. Polska doczeka się stadka jednorożców

Rok 2022 może przynieść nad Wisłą wysyp młodych, innowacyjnych spółek, których wycena przebiła pułap miliarda dolarów. Kolejka kandydatów jest długa.

Startupy 2022. Wiatr i recykling pchają nowe technologie

Branża EcoTech w Polsce dynamicznie rośnie. Globalne trendy związane z ochroną środowiska to główny napęd takich start-upów, jak Syntoil czy Handerek Technologies.

Startupy 2022. EdTechy mogą zdominować rynek innowacji

Pandemia rozkręciła trend związany ze zdalnym dostępem do usług, co sprawiło, że branża edukacyjna stała się dla rodzimych startupów szczególnie atrakcyjna.

Startupy 2022. Telemedyczny boom będzie trwał

Polskie spółki sektora digital health rosną w siłę. W rozwoju nowatorskich projektów pomogła im pandemia. Dziś mają już znaczących inwestorów i ruszają z ekspansją. Do których firm z tej branży może więc należeć rok 2022?

Mieli dość zepsutych pralek, Brytyjczycy zrewolucjonizowali pranie

Brytyjski startup Oxwash powstał z frustracji z powodu zepsutych pralek na Uniwersytecie w Oksfordzie. Dwóch kolegów – biolog i inżynier połączyło siły i zaczęło zbierać i prać ubrania dla kolegów studentów.

Rozszerzona rzeczywistość pomoże w walce o polski rynek paczek

Warszawski startup i kurierski broker rozwijają technologię wizualizowania w danej lokalizacji automatów paczkowych i oceny jej przyszłego potencjału.

Krakowski startup z AI pomoże w ekspansji e-sklepów

Firma Ergonode stworzyła oprogramowanie, które wspiera e-sklepy w zarządzaniu dziesiątkami tysięcy produktów. Zasili je sztuczna inteligencja.

Algorytm, który ma skrócić kolejki do lekarzy

Wandlee – innowacyjna spółka z ukraińskimi korzeniami – wprowadza do polskich firm chatboty. Zastępują one nie tylko telefonicznych konsultantów, ale również pomagają w rekrutacjach czy rejestracji do lekarza pierwszego kontaktu.

Przy sprzedaży lub zakupie robot sprawdzi stan samochodu

Skanowanie auta i analiza sztucznej inteligencji zamiast standardowych oględzin? Dzięki polskiemu startupowi tak ma wyglądać zakup auta z drugiej ręki.

TikTok wchodzi w nową branżę. Zaserwuje posiłki

TikTok Kitchens tak nazywa się nowa działalność chińskiego giganta mediów społecznościowych. Serwis, słynący głównie z krótkich filmików muzycznych, teraz ma serwować fanom posiłki znane z ekranu.