W tym roku platforma zapowiedziała już m.in budowę własnej sieci automatów paczkowych oraz uruchomienie nowej usługi logistycznej pozwalającej sprzedawcom na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich produktów poprzez nowoczesne centrum logistyczne. W maju rusza zaś partnerską sieć Allegro Punkty. Na pierwszy ogień idą saloniki sieci Kolporter.

– Uruchamiając Allegro Punkty poszerzamy największą w Polsce sieć liczącą obecnie 31 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych. Partnerska sieć zapewni naszym klientom odbiór przesyłek już dzień po nadaniu paczki, a dzięki współpracy z firmą Kolporter udostępniamy niemal 600 nowych punktów znajdujących się w pobliżu osiedli, pasaży czy galerii handlowych – mówi Łukasz Szczepański, dyrektor w Allegro.

CZYTAJ TAKŻE: Allegro z opłatą za płacenie gotówką. Ryzykowny krok giganta

Koszt dostawy do Allegro Punktu w sieci Kolporter będzie wynosił 8,99 zł. Dostawa i zwrot będą bezpłatne dla kupujących w ramach Allegro Smart!, których wartość zamówienia od jednego sprzedawcy wyniesie min. 40 zł. Klient będzie miał możliwość nadania i śledzenia paczki na jednej platformie. – Skala sieci Kolportera i jej rozłożenie na mapie Polski zapewnia dostępność do tego typu usługi bardzo wielu osobom. Co ważne, saloniki są jednymi z nielicznych punktów sprzedaży, które są czynne, od wczesnych godzin porannych aż do wieczora. To z pewnością dodatkowa wartość dla osób, które będą chciały skorzystać z możliwości odbioru lub nadania przesyłki – podkreśla Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolporter.

W br. Allegro chce postawić 1,5 tys. własnych automatów paczkowych. Liderem na tym rynku jest InPost, ale ambitne plany budowy sieci maszyn mają też DHL, AliExpress, czy Poczta Polska.