O pracach nad książką o Elonie Musku poinformował na Twitterze sam zainteresowany. Nie zdradził jednak, kiedy tytuł zostanie wydany.

Isaacson to profesor historii na Uniwersytecie Tulane. Na koncie ma już wiele biografii znanych ludzi, m.in. Benjamina Franklina, czy Henry’ego Kissingera. Jego najnowsza książka – „The Code Breaker: Jennifer Doudna, Gene Editing, and the Future of the Human Race” — opowiada o biochemiku zdobywcy Nagrody Nobla, który opracował technologię edycji genów CRISPR. Isaacson był redaktorem „Time Magazine”, ale m.in. też prezesem CNN.

CZYTAJ TAKŻE: Nago promuje Cyberpunka. Kim jest partnerka Elona Muska?

O Musku napisano już kilka książek. Jedna z nich wydana została niedawno – to „Power Play: Tesla, Elon Musk and the Bet of the Century”. Autor, reporter „Wall Street Journal” Tim Higgins, przedstawił w niej anegdotę, która kilka dni temu wywołała sporo zamieszania. Ponoć Prezes Apple Tim Cook miał w 2016 r. zadzwonić do Muska w sprawie przejęcia Tesli. Tim Higgins twierdzi, że rozmowy o fuzji zakończyły się, gdy Musk powiedział Cookowi, że chciałby zastąpić go jako prezesa Apple w ramach umowy. Miliarder oficjalnie zaprzecza tym doniesieniom i twierdzi, że nigdy nie rozmawiał z Cookiem.

Wcześniejsza biografia wizjonera została napisana w 2015 r. Autorką książki „Elon Musk: Tesla, SpaceX and the Quest for a Fantastic Future” była dziennikarka Ashlee Vance.