Majątek współzałożyciela Microsoftu na wyprzedaży. Jest nawet Mig 29

Paul Allen
Bloomberg

Ogromną posiadłość w Atherton w hrabstwie San Mateo należąca do spadkobierców Paula Allena wystawiono na sprzedaż za zawrotna sumę 41,488 mln dolarów czyli ponad 161 mln złotych. Ale to dopiero początek listy.

Paul Allen, który zmarł w zeszłym roku w wieku zaledwie 65 lat, wraz z Billem Gatesem stworzyi firmę Microsoft.

Spadkobiercy odziedziczyli fortunę o wartości 26 mld dolarów w postaci licznych nieruchomości, dzieł sztuki, drużyn sportowych (Seattle Seahawks oraz Portland Trailblazers), jachtów, jednego radzieckiego odrzutowca (sprawny Mig 29 też jest na sprzedaż) oraz organizacji dobroczynnych.

Na działce o powierzchni ponad 8 tys. metrów stoi trzypiętrowy dom o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych, który ma siedem sypialni,13 łazienek, duży przeszklony salon, marmurowe łazienki oraz kuchnię, jest też jadalnia, biblioteka. W pokojach są marmurowe kominki, a także prywatne kino, profesjonalne spa oraz basen w ogrodzie, a także pawilon z kominkiem i miejscem do spędzania czasu.

CZYTAJ TAKŻE: Współzałożyciel Microsoftu nie żyje

Poza domem głównym na działce stoi także dom dla gości oraz garaż na pięć samochodów.

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż razem z niezwykłą działką zwaną „Zaczarowane Wzgórze” (The Enchanted Hill). Allen kupił ją za 20 mln dolarów w 1997 roku. Działka ma powierzchnię ponad 48 hektarów – więcej niż cały Disneyland, a odkryła ją w latach 20. zeszłego wieku Greta Garbo. Jej pierwszymi właścicielami była małżeńska para aktorów kina niemego: Marian Seldes i Fred Thompson, którzy zbudowali tam dom i stajnie dla swoich 22 koni. Allen zrównał z ziemia wszystkie stare zabudowania. Działka, znajdująca się na szczycie kalifornijskiego wzniesienia, została wystawiona na sprzedaż za 110 mln dolarów.

Na sprzedaż jest też jacht Allena „Octopus” – Ośmiornica, który wystawiono za 324 mln dolarów czyli 1,26 mld złotych. Na ponad 125 metrowym jachcie jest m.in. studio nagraniowe, przeszklona podłoga do obserwacji dna morskiego, windy oraz kort do koszykówki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie studia skurczyły się o 8 mld zł. Ale już odzyskują masę

Wiele wskazuje, że branża na trwającej epidemii mocno nie ucierpi, choć wcześniejsze gwałtowne spadki ...

Apple opatentował szklaną klawiaturę do laptopów

Koncern tworzy dotykową klawiaturę diametralnie różniącą się od dotychczasowych. To może być nowa komputerowa ...

Polskie gry odporne na koronawirusa

W tej branży coraz ważniejsze stają się cyfrowe kanały sprzedaży. Wyniki krajowych twórców gier ...

Niemieccy wydawcy przegrali z Google spór o snippety prasowe

Niemiecki przepis zakazujący wyszukiwarkom wykorzystywania snippetów prasowych bez zezwolenia wydawcy nie może być stosowany, ...

Koniec najbardziej znanych targów komputerowych na świecie

Spółka Deutsche Messe AG poinformowała, że nie będzie już organizować targów CeBIT w Hanowerze. ...