Majątek współzałożyciela Microsoftu na wyprzedaży. Jest nawet Mig 29

Paul Allen
Bloomberg

Ogromną posiadłość w Atherton w hrabstwie San Mateo należąca do spadkobierców Paula Allena wystawiono na sprzedaż za zawrotna sumę 41,488 mln dolarów czyli ponad 161 mln złotych. Ale to dopiero początek listy.

Paul Allen, który zmarł w zeszłym roku w wieku zaledwie 65 lat, wraz z Billem Gatesem stworzyi firmę Microsoft.

Spadkobiercy odziedziczyli fortunę o wartości 26 mld dolarów w postaci licznych nieruchomości, dzieł sztuki, drużyn sportowych (Seattle Seahawks oraz Portland Trailblazers), jachtów, jednego radzieckiego odrzutowca (sprawny Mig 29 też jest na sprzedaż) oraz organizacji dobroczynnych.

Na działce o powierzchni ponad 8 tys. metrów stoi trzypiętrowy dom o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych, który ma siedem sypialni,13 łazienek, duży przeszklony salon, marmurowe łazienki oraz kuchnię, jest też jadalnia, biblioteka. W pokojach są marmurowe kominki, a także prywatne kino, profesjonalne spa oraz basen w ogrodzie, a także pawilon z kominkiem i miejscem do spędzania czasu.

CZYTAJ TAKŻE: Współzałożyciel Microsoftu nie żyje

Poza domem głównym na działce stoi także dom dla gości oraz garaż na pięć samochodów.

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż razem z niezwykłą działką zwaną „Zaczarowane Wzgórze” (The Enchanted Hill). Allen kupił ją za 20 mln dolarów w 1997 roku. Działka ma powierzchnię ponad 48 hektarów – więcej niż cały Disneyland, a odkryła ją w latach 20. zeszłego wieku Greta Garbo. Jej pierwszymi właścicielami była małżeńska para aktorów kina niemego: Marian Seldes i Fred Thompson, którzy zbudowali tam dom i stajnie dla swoich 22 koni. Allen zrównał z ziemia wszystkie stare zabudowania. Działka, znajdująca się na szczycie kalifornijskiego wzniesienia, została wystawiona na sprzedaż za 110 mln dolarów.

Na sprzedaż jest też jacht Allena „Octopus” – Ośmiornica, który wystawiono za 324 mln dolarów czyli 1,26 mld złotych. Na ponad 125 metrowym jachcie jest m.in. studio nagraniowe, przeszklona podłoga do obserwacji dna morskiego, windy oraz kort do koszykówki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy chcą gonić Amerykę w sztucznej inteligencji

Krytykowany mocno przez Waszyngton i rozpychający się na rynku smartfonów koncern Huawei stawia teraz ...

Włamał się na konto na Facebooku i wyłudzał pieniądze od znajomych ofiary

Przestępcy coraz częściej atakują za pomocą portali społecznościowych: kradną dane i wyłudzają pieniądze. Wykrywalność ...

Twórcy polskiego Groupona i Travelista wydepilują za miliony

Tomasz Kucharski oraz Paweł Tymczyna ruszyli z nowym biznesem – największą w Polsce siecią ...

Mobilny Mario najwcześniej latem

Nintendo od dawna podgrzewa atmosferę wokół kultowej gry „Super Mario”, jednak choć rynkowy debiut ...

Światowy partner Apple zainwestuje w Polsce

Największy operator rozwiązań Apple dla biznesu zwiększy zaangażowanie w naszym kraju – dowiedziała się ...