Amazon otworzył pierwszy… salon fryzjerski

Bloomberg

Pilotażowy projekt ruszył właśnie w Londynie. Salon jest naszpikowany technologicznymi nowinkami.

Salon działa londyńskiej dzielnicy handlowej Spitalfields i oferuje usługi fryzjerskie wyposażone w technologię, w tym konsultacje fryzjerskie w rzeczywistości rozszerzonej – podaje „The Wall Streeet Journal”. Pozwala ona klientom m.in. wypróbować kolor włosów przed wykonaniem farbowania czy nową fryzurę.

Dwupiętrowy sklep o powierzchni ok 140 mkw. umożliwia również streamingowe oglądanie na tabletach Amazon Fire różnych treści podczas wizyty oraz test nowego rozwiązania “point and learn” dedykowanego dla handlu detalicznego. Technologia pozwala klientom wskazać przedmiot na półce, aby wyświetlić informacje o nim na ekranie zamontowanym z tyłu i widocznym w lustrze.

CZYTAJ TAKŻE: Google, Apple, Facebook czy Amazon już nie urosną? Drastyczne regulacje

Konsumenci, którzy chcą kupić produkty na sprzedaż, takie jak odżywka do włosów, muszą zeskanować kody QR wyświetlane na półce, aby zamówić je z dostawą do domu w witrynie Amazon.

Amazon w oświadczeniu podał, że przestrzeń została zaprojektowana jako eksperymentalne miejsce, w którym zaprezentowane zostaną nowe produkty i technologie. Firma ma nadzieję zaoferować klientom nowe doświadczenia, które przyniosą korzyści także całej branży. Salon Amazon jest obecnie otwarty tylko dla pracowników firmy, w najbliższych tygodniach będzie można zapisywać się na wizyty – podała spółka, dodając, że nie ma obecnie planów otwierania kolejnych salonów.

Amazon po handlu elektronicznym, subskrypcjach cyfrowych i innych usługach internetowych, coraz mocniej wchodzi także do sprzedaży detalicznej. Po otwarciu kiosków w centrach handlowych, w których można było sprzedawać urządzenia oraz akcesoria i odzież, firma otworzyła swoją pierwszą księgarnię w Seattle w 2015 r. W 2017 roku kupiła ekskluzywną sieć sklepów spożywczych Whole Foods za 13,7 mld dol. i otworzyła kilka sklepów zaprezentować bezgotówkową technologię Just Walk Out, w tym sklep spożywczy Go.

CZYTAJ TAKŻE: Amazon zmienia logo. Ze względu na Hitlera

Otwarcie salonu fryzjerskiego nastąpiło po wprowadzeniu profesjonalnej sekcji kosmetycznej w witrynie Amazon w Wielkiej Brytanii, która oferuje lokalnym salonom fryzjerskim i kosmetycznym zaopatrzenie w produkty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ekran telewizora staje się dziełem sztuki

Ekran niczym obraz? Samsung wprowadził do swoich polskich salonów telewizor The Frame, który po ...

WhatsApp oskarża izraelskiego twórcę Pegasusa o szpiegostwo

Popularny komunikator twierdzi, że jego użytkownicy byli atakowani przez Pegasusa. WhatsApp, którego właścicielem jest ...

Zwolennicy Trumpa wykorzystali „swoje” media społecznościowe

Wielu zwolenników prezydenta Trumpa zakładało w ostatnich latach konta na alternatywnych mediach społecznościowych. Robili ...

W obcej skórce. Cyfrowe dobra z Polski idą na parkiet

Skinwallet, właściciel nowatorskiej platformy do handlu tzw. cyfrowymi dobrami w grach wideo, pozyskał nowych ...

Zbliżysz się na 1,5 metra, aplikacja to wychwyci. Wielkie obawy

Australijczycy masowo pobierają specjalne oprogramowanie do telefonów komórkowych, zaprojektowane w celu śledzenia rozprzestrzeniania się ...