Pandemia w Amazonie. 20 tys. pracowników zakażonych

Bloomberg

Epidemia koronawirusa mocno uderzyła w giganta e-commerce. Nie chodzi jednak o wyniki koncernu, na które lockdown wpłynął wyjątkowo pozytywnie, ale o zdrowie zatrudnionych tam osób.

Jak ujawniła firma Jeffa Bezosa, aż ponad 19,8 tys. jej pracowników uzyskało wynik pozytywny obecność koronawirusa. Chodzi tylko o ludzi pracujących dla Amazona w USA. Nie ujawniono jak dużo zakażeń wykryto np. u pracujących w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: Amazon ma bat na włamywaczy. Wnętrza mieszkania popilnuje… dron

CNN podaje, że przeprowadzono dokładną analizę danych wszystkich 1,372 mln pracowników tzw. pierwszej linii w Amazonie. Dotyczyło to tych, którzy byli zatrudnieni w dowolnym momencie od 1 marca do 19 września 2020 r. W porównaniu z ogólnym odsetkiem zakażeń dane z Amazona nie są wyjątkowe, a nawet – jak wskazał koncern – były o 42 proc. niższe od tego co wynikałoby ze średniej opracowanej na podstawie analiz ekspertów John Hopkins University.

Amazon nie opublikował tych danych sam z siebie. To efekt wezwań kilkunastu prokuratorów generalnych do opublikowania przez firmy wykazu potwierdzonych przypadków Covid-19 w poszczególnych stanach.

CZYTAJ TAKŻE: Jeff Bezos ma już 200 mld dol. majątku. Ale szybciej zyskuje Elon Musk

W zeszłym miesiącu firma ogłosiła plany zatrudnienia 100 tys. pracowników. To efekt boomu na zakupy online. Od marca gigant przyjął już do pracy dodatkowe 100 tys. osób. W kwietniu informował o konieczności pozyskania kolejnych 75 tys.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykanie próbują zdusić chińskie ambicje technologiczne

Huawei coraz mocniej zaczyna odczuwać sankcje wprowadzone przez administrację Donalda Trumpa. Wygląda na to, ...

Kultowy pasjans Microsoft skończył 30 lat

Microsoft Solitaire, czyli Pasjans, skończył właśnie 30 lat. Koncern postanowił uczcić rocznice powstania popularnej ...

Krajowa platforma Shoper ma dużego inwestora

Platforma dla sklepów internetowych pozyskała kapitał z funduszu zarządzanego przez Value4Capital. Właścicielem marki Shoper ...

Grupa Azoty chce rozkręcić polski rynek drukarek 3D. Kto się liczy?

Rodzime firmy walczą o pozycję w innowacyjnej branży wielkoformatowego druku. Dziś nie jest ona ...

Polscy naukowcy nadzieją mężczyzn

Zespół DEBN, który pracuje nad nowatorską igłą do biopsji prostaty, może rozwiązać problem wart ...

Polski eko-startup na podium międzynarodowego konkursu

Młoda polska firma Syntoil wygrała 250 tys. dolarów w międzynarodowym finale konkursu Chivas Venture. ...