Izrael nie sprzeda Polsce i Węgrom narzędzi do inwigilacji

Rząd Izraela zmniejszył listę państw, którym małe firmy mogą sprzedawać narzędzia do nadzoru lub cyberataków, takie jak Pegasus. Liczba krajów zmniejszyła się ze 102 do 37. Z listy wypadły Polska i Węgry.

Apple pozywa izraelskich twórców szpiegowskiego oprogramowania

Koncern złożył pozew przeciwko NSO Group i jej spółce macierzystej, aby pociągnąć ją do odpowiedzialności za inwigilowanie i atakowanie użytkowników urządzeń Apple poprzez jej produkt - program Pegasus.

Rosja stawia ultimatum zagranicznym gigantom internetu

Kreml grozi blokadą 13 firmom, m.in. Google i Facebookowi, jeżeli nie będą przestrzegać nowych przepisów regulujących pracę w sieci w Rosji. Muszą m.in. wprowadzić cenzurę i udostępniać dane użytkowników.

Menedżerowie Amazona oskarżeni o handel narkotykami

Skandal w indyjskim Amazonie. Wysocy rangą menedżerowie uczestniczyli w sprzedaży marihuany.

Pracownica oskarża Teslę. „Kultura molestowania seksualnego”

Kobieta zatrudniona w fabryce koncernu we Fremont w Kalifornii twierdzi, że była obmacywana i obrażana, a firma stworzyła środowisko, w którym takie praktyki „były powszechne”.

Facebook skopiował konkurencyjne urządzenie? Startup oskarża

Metaverse, czyli równoległa rzeczywistość wirtualna, którą chce rozwijać Facebook (funkcjonujący zresztą już pod nazwą Meta), stał się atrakcyjnym polem dla wdrażania wielu innowacji. HaptX, startup z branży VR, uderza tu w firmę Marka Zuckerberga.

Coraz większe pieniądze na „polskim” YouTube

Należąca do Google platforma wideo wniosła do polskiej gospodarki 98 mln euro i 11 tys. miejsc pracy – wyliczył Oxford Economics.

Biały Dom blokuje wielkie plany Intela w Chinach. „Kwestia bezpieczeństwa”

Intel nie zwiększy produkcji chipów w Chinach. Mogłoby to złagodzić braki tych kluczowych komponentów, ale administracja Bidena nie chce wzmacniać zależności od Pekinu.

Rekordowe zakupy w Dzień Singla. Te produkty zaskoczyły

Podczas chińskiego festiwalu promocji i zakupów, który odbywa się corocznie 11 listopada dwie wiodące platformy e-commerce w Państwie Środka sprzedały towary o łącznej wartości 139 mld dol.

Pyrrusowe zwycięstwo Google. Będzie płacił za śledzenie użytkowników iPhone’ów?

Sąd Najwyższy w Wlk. Brytanii odrzucił miliardowe roszczenia względem Google. Miałoby to być odszkodowanie za rzekome nielegalne „szpiegowanie” milionów smartfonów Apple w tym kraju – podaje BBC. Ale gigant nie może odetchnąć.

Huawei traci kolejną nogę biznesową. Gigant broni się przed sankcjami

Chińska firma, po tym jak pozbyła się marki Honor, działającej w branży smartfonów, teraz sprzedała swój segment serwerów x86. Biznes trafił w ręce państwowego przedsiębiorstwa.

Firma twórcy „Władcy Pierścieni” przejęta. Zbuduje wirtualny świat Facebooka

Unity Engine kupiło za ponad 1,6 mld dol. od Petera Jacksona, reżysera genialnej trylogii o losach Śródziemia, studio Weta Digital. To ono zajmowało się m.in. efektami wizualnymi w filmach „Władca Pierścieni”.

„Squid game” powróci w drugim sezonie. Bohater „zrobi coś dla świata”

Reżyser Squid Game Dong-hyuk potwierdza sezon drugi serialu. Jest on obecnie w „procesie planowania”.

Chiński exodus firm technologicznych

Amerykańskie koncerny wycofują się z Państwa Środka ze względu na cenzurę, wymóg przekazywania danych, niekorzystne regulacje i wzrost kosztów. Właśnie do listy dołączyły Yahoo i Epic Games.

Mentor Zuckerberga bije w Facebooka: Wielkie szkody, potrzebny nadzór władz

Istnieje co najmniej sześć obszarów, w których uzasadnione są dochodzenia w sprawie przestępstw - powiedział Roger McNamee podczas konferencji Web Summit w Lizbonie, odnosząc się do ujawnionych przez Frances Haugen informacji o działaniach koncernu.

Facebook, Snap, Twitter i YouTube utraciły 10 mld dol. Przez Apple

Producent smartfonów przeprowadził aktualizację warunków prywatności dla użytkowników. Zmiany kosztowały w tym roku gigantów mediów społecznościowych krocie utraconych wpływów z reklam.

Potentat odzieżowy Patagonia chce bojkotu Facebooka. Znalazł słaby punkt

W związku z rewelacjami w tzw. Facebook Papers dyrektor generalny Patagonii Ryan Gellert wezwał firmy do przyłączenia się do bojkotu i nacisków na Facebooka, aby wreszcie naprawił swoje platformy.

Apple pobite. Nowa najcenniejsza firma z kapitalizacją 2,5 bln dolarów

Microsoft przeskoczył w piątek Apple, osiągając kapitalizację na poziomie 2,49 bln dol. Zmiana nastąpiła po informacji o wynikach Apple, które rozczarowały inwestorów.