Starlinki od Muska dla Ukrainy nie są prezentem. To świetny biznes

Nie milkną echa kontrowersyjnego tweeta opublikowanego przez Elona Muska, w którym miliarder proponuje kontrowersyjny plan pokojowy dla Ukrainy. Na jaw wychodzą też nowe fakty odnośnie jego zaangażowania w wojnę za naszą wschodnią granicą.

Mark Zuckerberg zwalnia. Tak źle jeszcze nie było

Meta (d. Facebook) zetnie zatrudnienie. Założyciel firmy już zapowiedział, że koncern pod względem kadr „będzie nieco mniejszy”.

Apple wyrzuca rosyjskie aplikacje

W sklepie z aplikacjami App Store nie można już znaleźć niezwykle popularnych w Rosji platform – VK i Mail.ru. Obie aplikacje zostały usunięte w związku z pozorowanymi referendami na Ukrainie.

Apple będzie produkować iPhone’a 14 w Indiach. Chiny w odstawce

Koncern Apple poinformował, że wyprodukuje swojego najnowszego iPhone'a 14 w Indiach. To jeden z etapów przenoszenia przez giganta technologicznego część produkcji z Chin – informuje Reuters.

Huragan uderza w lot wokół Księżyca. Kiedy tam wrócimy?

Misja księżycowa Artemis wciąż ma pecha. Z powodu zbliżającego się huraganu start rakiety przełożono na koniec października.

Gigantyczna rakieta Elona Muska bliska lotu w kosmos

Miliarder Elon Musk twierdzi, że jest w stanie wystrzelić statek orbitalny Starship w październiku. Będzie to możliwe dzięki jego połączeniu z pierwszym stopniem rakiety o nazwie Super Heavy. Powstanie w ten sposób ogromna konstrukcja.

Kobiety mają dość. Elon Musk wesprze „rewolucję” w Iranie

Miliarder zamierza zagwarantować Irańczykom dostęp do sieci bez żadnych ograniczeń. Odpowiedział on na wezwanie sekretarza stanu USA Antony Blinkena, aby zwiększyć „wolność internetu dla Irańczyków.

Jeff Bezos znów przed sądem. Czy Amazon oszukuje użytkowników?

Okazją do ponownego wezwania miliardera nie są jednak kwestie rozwodowe, a postępowanie dotyczące nieprawidłowości w programie lojalnościowym Prime.

Facebook i Instagram śledzą iPhone'y. Jest pozew

Mimo wprowadzenia przez Apple specjalnych narzędzi zapobiegających zbieraniu danych o użytkownikach, aplikacje koncernu Meta nic sobie z tego nie robią i łamią zabezpieczenia.

Obiecywał latające taksówki. Porażka założyciela Google

Założony przez Larry'ego Page'a, startup Kitty Hawk obiecał stworzyć małe elektryczne pojazdy latające przeznaczone do rekreacji i transportu. Prace trwały pięć lat, a mimo to nie powstała ani jeden pojazd. Teraz firma znika.

Pogrom technologicznych tuzów. Mark Zuckerberg uboższy aż o 70 mld dolarów

Majątek współzałożyciela Facebooka spadł w tym roku o aż 70 miliardów dolarów, a sam Zuckerberg osunął się o 14 pozycji w rankingu miliarderów Bloomberga (Bloomberg Billionaires Index). Wciąż na czele zestawienia Elon Musk.

Izraelska superbohaterka w kolejnym „Kapitanie Ameryce”. Arabowie protestują

Sabra, postać superbohaterki Marvela, ma pojawić się w filmie „Kapitan Ameryka: New World Order”. Muzułmanie uważają, że to „haniebna gloryfikacja przemocy”.

Najbardziej innowacyjne firmy świata. Zaskakujący spadek Google

Drugi rok z rzędu Apple zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej innowacyjnych firm świata firmy BCG. W czołówce awans Microsoft o dwie pozycje na drugie miejsce.

Google pali się w Europie grunt pod nogami. Astronomiczne kary

Wydawcy mogą wytoczyć przed sądami w UE i Wielkiej Brytanii pozwy i zażądać nawet 25 mld euro odszkodowań. To kolejne z serii spraw sądowych koncernu, które biją go po kieszeni.

Chińscy szpiedzy w Twitterze? W Kongresie zeznaje sygnalista

Zeznania informatora mogą świadczyć o tym, że w Twitterze pracuje co najmniej jeden chiński agent – podał amerykański senator Chuck Grassley.

Muzułmanie kontra „niemoralny” Netflix

Państwa arabskie rejonu Zatoki Perskiej podjęły skoordynowaną akcję przeciwko Netfliksowi. Serwis ma usunąć „obraźliwe” materiały.

Rosjanie kupią iPhone`a 14 niezależnie od sankcji. Mają sposób

Pomimo faktu, że Apple opuściło Rosję niemal natychmiast po wybuchu wojny, nowości z logo jabłka wciąż są w zasięgu rosyjskich konsumentów.

USA uderzają w Chiny. Firmy technologiczne nie mogą budować fabryk

Administracja Prezydenta Joe Bidena poinformowała, że amerykańskie firmy technologiczne, które otrzymają fundusze federalne, będą miały zakaz budowy obiektów „zaawansowanych technologii” w Chinach przez 10 lat.