Pekin zdelegalizował kryptowaluty. „Zagrażają bezpieczeństwu obywateli”

Bank Centralny orzekł, że wszystkie transakcje z wykorzystaniem wirtualnych walut są nielegalne – donosi agencja AFP. To oznacza „wyrok śmierci” dla świata cyfrowych finansów w Chinach.

Eskalacja wojny Apple z Epic Games. „Fortnite” usunięty z App Store na lata

Apple umieścił Fortnite na czarnej liście App Store do czasu zakończenia batalii prawnej z twórcą gry, firmą Epic Games. Tim Sweeney, prezes Epic Games napisał na Twitterze, że proces może potrwać jeszcze około pięciu lat.

Bruksela straciła cierpliwość. Narzuca jedną ładowarkę smartfonów

Lata dyskusji dały zmniejszenie liczby modeli ładowarek z 30 do trzech, ale to za mało i Komisja Europejska opracowała odpowiednie przepisy. Ma to zmniejszyć ilość elektrośmieci.

Ludobójstwo w Birmie. Sąd nakazuje Facebookowi ujawnienie danych

Amerykański sąd nakazał Facebookowi ujawnienie danych o zamkniętych kontach związanych z przemocą wobec Arakan. Chodzi o muzułmańską grupę etniczną w północnej części Birmy, która stała się ofiarą jednej z największych katastrof humanitarnych.

Zdalna cenzura Pekinu. Litwini będą wyrzucać chińskie smartfony

Ministerstwo Obrony Litwy zaleciło konsumentom unikanie kupowania chińskich telefonów komórkowych i poradziło, aby pozbyli się tych, które już mają. Jak donosi Reuters, to efekt rządowego raportu, który wykazał, iż urządzenia te mają wbudowane „funkcje cenzury”.

Chińska krucjata. Dlaczego Xi Jinping daje popalić technologicznym gigantom

Władze w Pekinie chcą zwiększyć kontrolę nad spółkami technologicznymi i posiadanymi przez nie danymi o klientach. Działania te są jednak ryzykowne.

Twitter zataił ważne informacje? Zapłaci ponad 800 mln dolarów

W ramach ugody serwis zapłaci 809,5 miliona dolarów za wprowadzanie inwestorów w błąd. Do sięgnięcia do kieszeni zmusił go pozew zbiorowy.

Powstaje potężny chipowy sojusz. Strach przed Chinami

Przywódcy USA, Japonii, Indii i Australii zdecydowali, że w tym tygodniu w Waszyngtonie uzgodnią strategię budowy bezpiecznych łańcuchów dostaw półprzewodników – napisał japoński dziennik Nikkei, powołując się na projekt wspólnego oświadczenia.

Przekupywali za pozytywne recenzje. Amazon zablokował 600 chińskich marek

Amazon na stałe zablokował ponad 600 chińskich marek na 3000 różnych kontach sprzedawców. W zamian za pozytywne recenzje operowali „karty upominkowe” i gratisy.

Huawei poraniony, ale chce złamać duopol Google i Apple

HarmonyOS 2, autorski system operacyjny Huawei, został pobrany już przez ponad 100 mln użytkowników w ciągu trzech miesięcy od czerwcowej premiery – pochwalił się chiński koncern. Wciąż daleko mu jednak do Androida.

Rosja bije w Google, a trafia we własny bank centralny

Próby Kremla zablokowania usług amerykańskiego Google, spowodowały awarię serwerów rosyjskiego banku centralnego. Kreml testuje blokady przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Na celowniku uwięziony Aleksiej Nawalny.

Rosjanie zaskoczeni. Xiaomi blokuje swoje smartfony na Krymie

Największy producent smartfonów na świecie – chiński Xiaomi, umieścił Krym i Kubę na liście terytoriów, na których sprzedaż urządzeń koncernu jest zabroniona. Chińczycy rozpoczęli też blokowanie połączeń na zakazanych rynkach.

Handlowy gigant przyjmuje kryptowaluty? Oszuści wstrząsnęli kursem

Nieznani sprawcy rozesłali komunikat, który rzekomo miał pochodzić od sieci sklepów Walmart mówiący, o planach umożliwienia płatności w litecoinach. Notowania tej kryptowaluty skoczyły o 30 proc.

Cios w Ubera. Kierowcy są jednak pracownikami

Decyzja sądu Królestwa Niderlandów nie spodobała się Uberowi, który twierdzi, że „nie zamierza zatrudniać kierowców”.

Microsoft nie wróci do biur. Czwarta fala Covid straszy

Microsoft, poinformował, że odracza powrót pracowników do biur. Nie podał żadnej nowej daty. Koncern nie chce nawet spekulować, kiedy to może nastąpić. Wariant delta i czwarta fala straszą amerykańskie firmy.

W Ameryce rządy stawiają na kryptowaluty. Potężne protesty

Niewielkie państwo w Ameryce Środkowej może stać się iskrą, która wywoła rewolucję w świecie finansów. Salwador z początkiem września zdecydował bowiem, że wirtualna waluta będzie oficjalnym środkiem płatniczym w tym kraju.

Pada monopol Apple? Epic Games wygrywa z gigantem

Sądowa batalia między koncernem z logo nadgryzionego jabłka a jednym z liderów rynku gamingowego rozstrzygnięta. A przynajmniej pierwszy jej etap. Dość niespodziewanie to firma kierowana przez Tima Cooka wychodzi z Sali rozpraw na tarczy.

Amazon stawia na sklepy bez kas i kasjerów. To rewolucja

Amazon otworzy w przyszłym roku pierwsze sklepy pod marką Whole Foods w których nie będzie kas i kasjerów. Dwa pierwsze sklepy z technologią „Just Walk Out” powstaną w Waszyngtonie i Sherman Oaks w Kalifornii.