YouTube wchodzi w streaming. Chce być pośrednikiem filmowych platform

Należąca do Google platforma wideo otwiera nowy rozdział swojej działalności – jak donosi „The Wall Street Journal” serwis uruchomi usługę, która da internautom dostęp do filmów oraz seriali poznanym dzięki zwiastunom na YouTube.

Musk o przyszłości technologii i ludzkości. W magazynie... chińskiej cenzury

Miliarder Elon Musk często promujący wolność słowa opowiedział o zrównoważonej energii, implantach mózgowych i eksploracji kosmosu w chińskim magazynie prowadzonym przez krajowy organ nadzorujący internet i cenzurę w sieci.

Internetowa porażka Elona Muska. Jego spółce wstrzymano subsydia

Zdaniem Federalnej Komisji Łączności SpaceX nie wykazała, że jest w stanie dostarczyć internetową usługę Starlink w obiecanej jakości. Nie dostanie prawie 900 mln dol.

Disney+ wyprzedził Netflixa. Teraz serwuje podwyżki i reklamy

Platforma streamingowa Disney+ poinformowała, że podnosi ceny abonamentów. Od 8 grudnia tego roku pojawi się też nowa, tańsza wersja serwisu z reklamami.

HBO Max może zniknąć. Za jego następcę trzeba będzie zapłacić więcej

Właściciel TVN, HBO Max i Playera ma nowy plan walki o rynek wideo w sieci. Latem 2023 roku odpali nowy serwis stremingowy sklejony z już posiadanych. W Europie – kilka miesięcy później. Szykuje też podwyżki cen.

Amazon kupuje odkurzacze. Gigant e-commerce chce teraz opanować domy

Amerykański koncern, założony przez Jeffa Bezosa, przejmie producenta robotów sprzątających Roomba. Gigant kupuje koncern iRobot za 61 dol. za akcję. Jeff Bezos za firmę z branży odkurzaczy zapłaci w sumie ok. 1,7 mld dol.

„Patentowy troll” doi techno-gigantów. Muszą płacić miliardy

Ta firma nie tworzy innowacji, a z walki o ochronę własności intelektualnej zrobiła bardzo dochodowy biznes. Właśnie znalazła kolejne ofiary.

Widmo katastrofy na rynku chipów. Będą braki i drożyzna

Eskalacja napięcia na między Chinami a Tajwanem może uderzyć w produkcję i dostawy podzespołów oraz urządzeń elektronicznych. Skutki dla globalnej gospodarki, gdzie dziś niemal każdy sprzęt jest wyposażony w układy scalone, byłyby niezwykle bolesne.

Muzyczna bitwa? Aplikacja TikTok Music rzuci wyzwanie Spotify i Apple

Właściciel aplikacji TikTok prawdopodobnie pracuje nad muzycznym serwisem streamingowym. ByteDance złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego o nazwie „TikTok Music” już w maju tego roku – pisze portal The Verge.

Google szykuje się na kryzys. Wielka mobilizacja pracowników

Dyrektor generalny Google Sundar Pichai powiedział pracownikom, że produktywność i koncentracja muszą się poprawić. Firma wprowadzi nowy styl pracy: Simplicity Sprint.

WhatsApp ma zapłacić karę w Rosji. Bo nie chce udostępniać danych Rosjan

Sąd Magistratu Okręgu Tagańskiego w Moskwie uznał WhatsApp winnym wykroczenia administracyjnego za powtarzającą się odmowę przechowywania metadanych Rosjan w Rosji, poinformował Interfax.

Pierwszy spadek przychodów Mety. Kryzys ekonomiczny i… TikTok

Właściciel Facebooka i Instagrama odczuł spadek sprzedaży reklam i w efekcie przychody firmy Meta spadły w minionym kwartale o 1 proc. do 28,8 mld dol. Udało się za to powstrzymać spadek liczby użytkowników.

Amazon będzie teraz leczył. Gigantyczna akwizycja

Koncern Jeffa Bezosa, kojarzony głównie z handlem internetowym, a od niedawna też z filmami, buduje kolejny filar swojego biznesu. Gigant chce mocno zaistnieć w branży medycznej.

Twitter wygrywa w przedbiegach z Muskiem. Proces będzie szybko

Pozew Twittera przeciwko miliarderowi Elonowi Muskowi będzie rozpatrywany szybciej niż się spodziewano.

Nowy hit Netfliksa winduje akcje producenta. Przebije „Squid Games”?

Notowania AStory Co., południowokoreańskiego producenta filmowego, w lipcu poszły w górę o 82 proc. Winduje je autystyczna prawniczka, bohaterka nowego serialu „Extraordinary Attorney Woo” , który robi furorę wśród użytkowników Netfliksa.

Rosja chce surowo ukarać Wikipedię. „Za fałszerstwa”

Władze chcą grzywny od światowej encyklopedii online za rzekome fałszowanie obrazu wojny w Ukrainie. Wcześniej ukarane za podobne zarzuty zostało Google.

Meta pozywa Metę. Właściciel Facebooka skopiował nazwę i logo?

Koncern Zuckerberga w październiku ubiegłego roku zmienił nazwę na taką samą, jaką miała już pewna firma działająca w branży VR i AR. Co więcej, Facebook niemal skopiował logo przedsiębiorstwa.

Netflix z rewolucyjnymi zmianami. Uderzenie we współdzielenie i nowe abonamenty

Firma podała przy okazji publikacji wyników za II kwartał, że jej priorytetem jest napędzenie przychodów. Netflix w 2023 r. wprowadzi do oferty nowe abonamenty: tańsze, ale z reklamami.