Dell zwalnia tysiące pracowników. Mocno spadła sprzedaż komputerów

Po IBM, Cisco czy HP poważne redukcje zatrudnienia ogłosił Dell. Z firmy odejdzie 6650 osób, czyli 5 proc. etatowych pracowników. Po pandemicznym boomie kurczy się sprzedaż komputerów osobistych, na którą przypada ponad połowa wpływów firmy.

Bill Gates o teoriach spiskowych i miłości. „Wolę szczepionki niż podróż na Marsa"

Miliarder i założyciel Microsoftu kpi z Elona Muska czy Jeffa Bezosa, którzy wydali ogromne sumy na podróże w kosmos. Dziwi się, że został twarzą teorii spiskowych dotyczących Covid-19 i szczepionek. Jest sceptyczny wobec AI.

Netflix podał nowe zasady współdzielenia konta. Sprawdzi lokalizację i zablokuje

Potentat streamingowy ostro zabiera się za ograniczanie opcji dzielenie konta przez użytkowników korzystających z jednego abonamentu w różnych lokalizacjach. W razie złamania zasad będzie blokował konta.

Zwolnienia w kolejnych Big tech-ach. Tną także pensje

Potężną redukcję zatrudnienia ogłosił jeden z wiodących globalnych fintechów – PayPal. Firma pozbędzie się 2 tys. pracowników, co stanowi 7 proc. osób zatrudnionych w spółce, którą zakładali Peter Thiel i Elon Musk. Z kolei wynagrodzenia tnie Intel.

Nowa platforma streamingowa startuje 14 lutego. Ma być dużo tańsza niż Netflix

Skyshowtime wybrał na start w Polsce Walentynki. Platforma oferuje użytkownikom m.in. dostęp do premier filmów kinowych wytwórni Universal Pictures i Paramount Pictures oraz liczne pozycje dla dzieci.

Made in USA. Chiny produkują broń atomową dzięki zakazanym chipom

Największy chiński instytut badań nad bronią jądrową kupuje wyrafinowane chipy komputerowe produkowane przez Intela i Nvidię, mimo umieszczenia ich na czarnej liście towarów z zakazem wywozu z USA.

Ogromne zwolnienia w OLX, także w Polsce

Globalnie potentat ogłoszeniowy i e-handlu chce zwolnić około 30 proc. zespołu. Zwolnienia dotkną też polskich pracowników. To kolejna firma internetowa ogłaszająca redukcję zatrudnienia.

Producent pierwszej szczepionki na Covid-19 ucieka z Niemiec. Przez biurokrację

BioNTech, przodującą w badaniach nad szczepionkami, obecnie także na raka, firmę założoną przez tureckich imigrantów, zmęczyła działalność w Niemczech. Decyzja o przeniesieniu się do Wielkiej Brytanii wywołała burzę.

Microsoft inwestuje miliardy w ChatGPT. Sztuczna inteligencja ma pokonać Google

Gigant oprogramowania poinformował o wieloletniej, wielomiliardowej inwestycji w start-up OpenAI, który stworzył rewolucyjnego chatbota ChatGPT. Microsoft chce rozszerzyć wykorzystanie sztucznej inteligencji w swoich produktach.

Bruksela chce otworzyć Apple na konkurentów. Gigant drży o bezpieczeństwo

Producenci smartfonów i tabletów do 2024 r. muszą dostosować się do nowej unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), która stanowi, iż konsumenci mają mieć możliwość instalowania aplikacji z dowolnego miejsca.

Może powstać darmowa wersja serwisu Netflix. W zamian dużo reklam

Nowe kierownictwo firmy rozważa jako jedną z opcji rozwoju wprowadzenie szeroko dostępnej, darmowej usługi, z reklamami i w innej formie niż dotychczas. Bierze się też za praktykę współdzielenia kont, która ogranicza wzrost przychodów.

Trzęsienie ziemi w Google. 12 tys. osób straci pracę

Fala zwolnień w firmach technologicznych nabiera tempa. Do takich firm jak Amazon, Microsoft, Meta, czy Twitter teraz dołącza Google. Internetowy gigant ogłosił właśnie, że zredukuje zatrudnienie o 6 proc.

Odchodzi prezes i założyciel Netflixa. Ostatnio walczył z dzieleniem kont

Reed Hastings kierował największym serwisem streamingowym przez ponad dwie dekady. Zbudował giganta, ale w ubiegłym roku firma straciła jedną trzecią wartości i stanęła wobec potężnej konkurencji.

Donald Trump prosi o przywrócenie konta na Facebooku. „Zniewaga dla demokracji”

Prawnicy byłego prezydenta złożyli petycję o zezwolenie na dostęp do starego konta byłego prezydenta USA na Facebooku. Konto zostało zablokowane po ataku jego zwolenników na Kapitol w 2021 r.

Dziesiątki tysięcy pracowników na bruk. Amazon i Microsoft na czele stawki

Potężna redukcja zatrudnienia w innowacyjnych firmach i startupach na świecie wkraczają w kolejną fazę. Zwolnienia zapowiedziało już w ponad 120 firm technologicznych na całym świecie.

Szybkie awarie elektroniki to celowe zagranie? Bruksela chce rozwiązać problem

Wiele urządzeń może przestać działać już po dwóch latach, ponieważ producenci nie dostarczają aktualizacji technicznych. Firmy od la temu zaprzeczają, ale problem zajęła się już też Bruksela .

Desperacki sposób Rosji na brak chipów. Wydłubać ze starych kart

Kreml utrzymuje, że mimo braku dostaw chipów do Rosji, banki sobie poradziły. Największy - Sbierbank, wydłubuje chipy z niewykorzystanych kart i umieszcza je w nowych. Ten „recykling" prowadzi jednak do licznych problemów klientów.

Prezes Apple stracił część uposażenia. Zarabia 1447 razy więcej niż pracownik

Prezes Apple Tim Cook poprosił o ograniczenie poborów o około 40 procent. W komunikacie gigant technologiczny twierdzi, że Cook zrobił to po krytyce ze strony akcjonariuszy.