Kobiety mają dość. Elon Musk wesprze „rewolucję” w Iranie

Miliarder zamierza zagwarantować Irańczykom dostęp do sieci bez żadnych ograniczeń. Odpowiedział on na wezwanie sekretarza stanu USA Antony Blinkena, aby zwiększyć „wolność internetu dla Irańczyków.

Jeff Bezos znów przed sądem. Czy Amazon oszukuje użytkowników?

Okazją do ponownego wezwania miliardera nie są jednak kwestie rozwodowe, a postępowanie dotyczące nieprawidłowości w programie lojalnościowym Prime.

Facebook i Instagram śledzą iPhone'y. Jest pozew

Mimo wprowadzenia przez Apple specjalnych narzędzi zapobiegających zbieraniu danych o użytkownikach, aplikacje koncernu Meta nic sobie z tego nie robią i łamią zabezpieczenia.

Obiecywał latające taksówki. Porażka założyciela Google

Założony przez Larry'ego Page'a, startup Kitty Hawk obiecał stworzyć małe elektryczne pojazdy latające przeznaczone do rekreacji i transportu. Prace trwały pięć lat, a mimo to nie powstała ani jeden pojazd. Teraz firma znika.

Pogrom technologicznych tuzów. Mark Zuckerberg uboższy aż o 70 mld dolarów

Majątek współzałożyciela Facebooka spadł w tym roku o aż 70 miliardów dolarów, a sam Zuckerberg osunął się o 14 pozycji w rankingu miliarderów Bloomberga (Bloomberg Billionaires Index). Wciąż na czele zestawienia Elon Musk.

Izraelska superbohaterka w kolejnym „Kapitanie Ameryce”. Arabowie protestują

Sabra, postać superbohaterki Marvela, ma pojawić się w filmie „Kapitan Ameryka: New World Order”. Muzułmanie uważają, że to „haniebna gloryfikacja przemocy”.

Najbardziej innowacyjne firmy świata. Zaskakujący spadek Google

Drugi rok z rzędu Apple zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej innowacyjnych firm świata firmy BCG. W czołówce awans Microsoft o dwie pozycje na drugie miejsce.

Google pali się w Europie grunt pod nogami. Astronomiczne kary

Wydawcy mogą wytoczyć przed sądami w UE i Wielkiej Brytanii pozwy i zażądać nawet 25 mld euro odszkodowań. To kolejne z serii spraw sądowych koncernu, które biją go po kieszeni.

Chińscy szpiedzy w Twitterze? W Kongresie zeznaje sygnalista

Zeznania informatora mogą świadczyć o tym, że w Twitterze pracuje co najmniej jeden chiński agent – podał amerykański senator Chuck Grassley.

Muzułmanie kontra „niemoralny” Netflix

Państwa arabskie rejonu Zatoki Perskiej podjęły skoordynowaną akcję przeciwko Netfliksowi. Serwis ma usunąć „obraźliwe” materiały.

Rosjanie kupią iPhone`a 14 niezależnie od sankcji. Mają sposób

Pomimo faktu, że Apple opuściło Rosję niemal natychmiast po wybuchu wojny, nowości z logo jabłka wciąż są w zasięgu rosyjskich konsumentów.

USA uderzają w Chiny. Firmy technologiczne nie mogą budować fabryk

Administracja Prezydenta Joe Bidena poinformowała, że amerykańskie firmy technologiczne, które otrzymają fundusze federalne, będą miały zakaz budowy obiektów „zaawansowanych technologii” w Chinach przez 10 lat.

Microsoft inwestuje w nietypowy biznes twórcy Ubera. „Toksyczne miejsce”

Travis Kalanick, kontrowersyjny biznesmen, który został odsunięty od kierowania firmą, którą sam założył, rozkręca zupełnie nowy interes. Były prezes i twórca Ubera z aplikacji do zamawiania przejazdów przesiadł się na branżę gastronomiczną.

Mapy Google pomogą oszczędzić paliwo. Rusza nietypowa funkcja

Już teraz Google Maps oferuje użytkownikom wybór dojazdu do celu różnymi formami transportu – autem, rowerem, czy komunikacją miejską, a także różne rodzaje trasy, w tym tę najszybszą. Ale teraz koncern dokłada kolejną usługę.

Gigantyczna kara dla właściciela Instagrama. Serwis ujawniał dane nastolatków

Meta, do której obok Facebooka należy Instagram, musi zapłacić 405 mln euro grzywny za to, że umożliwiał publiczne wyświetlanie danych kontaktowych nieletnich.

USA blokują Chinom dostęp do chipów dla sztucznej inteligencji

Amerykanie obawiają się wykorzystania przez Chiny mikroprocesorów do m.in. budowy systemów namierzania dronów czy rozpoznawania twarzy. Waszyngton narzucił koncernom Nvidia i AMD poważne limity eksportowe.

Twitter się ugiął. Będzie edycja i zmiany w postach

Dla płatnych użytkowników serwis wprowadzi możliwość zmieniania już opublikowanych postów, ale maksymalnie w ciągu 30 min od tego faktu.

Problemy Truth Social. Portal Trumpa walczy o przetrwanie

Truth Social stoi w obliczu góry problemów technologicznych i prawnych. Mogą one mocno zaszkodzić platformie mediów społecznościowych byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.