Pierwsze dochodzenie i blokada działania ChatGPT. „Naruszanie prywatności danych"

Włoska agencja ochrony danych poinformowała w piątek, że wszczęła dochodzenie w sprawie chatbota ChatGPT firmy OpenAI w związku z podejrzeniem naruszenia zasad gromadzenia danych w aplikacji sztucznej inteligencji.

Pogrzebane kosmiczne marzenie Wielkiej Brytanii. Virgin Orbit zwalnia

Virgin Orbit, firma miliardera Richarda Bransona, która miała wystrzeliwać na orbitę satelity, zwalnia 85 proc. personelu i zaprzestaje działalności „w dającej się przewidzieć przyszłości”.

TikTok zablokował produkcję amunicji dla Ukrainy. „To może nie być przypadek”

Norweski zakład zbrojeniowy ogłosił, że nie jest w stanie produkować pocisków artyleryjskich, które mają być wysyłane do Ukrainy z uwagi na problemy z dostawą prądu. To efekt potężnego zapotrzebowania na energię ze strony serwerów TikToka.

Google usunął miliardy fałszywych reklam. Wirusy i dezinformacja

Internet zalewa fala treści wprowadzających użytkowników w błąd, szerzących mowę nienawiści i rozprzestrzeniających złośliwe oprogramowanie. Tylko w ub. r. Google usunął z sieci ponad 5,2 mld fałszywych reklam.

Elon Musk chce zmusić wszystkich do płacenia za Twittera, ma nowy pomysł

Elon Musk ogłosił kolejne zmiany na Twitterze: od 15 kwietnia tylko osoby, które zapłaciły za niebieski znacznik, będą mogły głosować w ankietach i tylko ich wpisy będą rekomendowane innym użytkownikom w zakładce "Dla Ciebie". Opłata za wykupienie pakietu Twitter Blue ma wynieść 84 dolary rocznie.

Polski rząd może zakazać TikToka

Działająca przy premierze Rada ds. Cyfryzacji proponuje rządowi wprowadzenie zakazu użytkowania chińskiej aplikacji. TiK Tok został zaliczony do tego samego grona co potencjalni „dostawcy wysokiego ryzyka”, wśród których jest Huawei.

Google odpalił rywala ChatGPT, ale nie zachwycił. Mocna odpowiedź Microsoftu

Po tym jak stworzona przez OpenAI rewolucyjna konwersacyjna sztuczna inteligencja stała się światowym hitem, Microsoft idzie za ciosem i wdraża kolejne zaawansowane algorytmy do swojej internetowej wyszukiwarki.

Zachodnie smartfony w rosyjskich warsztatach. Prosty sposób na sankcje

Smartfony Samsung kupione za granicą są masowo dostosowywane do rynku w Rosji sposobami chałupniczymi. Małe warsztaciki przerabiają kody innych regionów na rosyjski. Takie przeróbki są ryzykowne, ale chętnych nie brakuje.

Chiny mają problem z produkcją chipów. Potentat oskarżony o korupcję

Kluczowe firmy zostały prześwietlone po tym, jak rząd przeznaczył miliardy dolarów na projekty, które zakończyły się niepowodzeniem. O korupcję i nepotyzm oskarżono Zhao Weiguo, szefa czołowego producenta mikroprocesorów.

Zakazują TikToka, a jego właściciel podbija USA nową aplikacją

CapCut, narzędzie do edycji wideo od chińskiego ByteDance, szybko zdobywa popularność użytkowników TikToka, Instagrama i YouTube. Pomaga tworzyć krótkie filmy i memy. W skali miesiąca ma już ponad 200 mln użytkowników.

Rosja zyskała sojusznika. W kosmosie wesprze ją… Zimbabwe

Nowy kosmiczny sojusznik Rosji to jedno z najbiedniejszych i skorumpowanych państw świata - Zimbabwe. Kraje mają współpracować w tak zaawansowanych dziedzinach jak technologie satelitarne.

To miał być kosmiczny gigant. Po klapie misji wstrzymuje działalność i zwalnia

Firma brytyjskiego miliardera Richarda Bransona Virgin Orbit przeżywa trudne chwile po nieudanej styczniowej misji i utracie satelitów, w tym dwóch z Polski. Zamierza zwolnić prawie wszystkich pracowników.

Gwiazdor „Deadpoola” dostanie 300 mln dol. za udziały w… sieci komórkowej

Ryan Reynolds jest właścicielem 25 proc. udziałów operatora Mint Mobile, który kupuje niemiecki gigant T-Mobile za 1,35 mld dol. Znany i lubiany aktor zainwestował w wiele dochodowych biznesów.

Rosja tworzy odpowiednik YouTube i TikToka. Prawdziwy wysyp podobnych projektów

Największy operator komórkowy Rosji jesienią chce uruchomić własny hosting wideo. Liczy na przyciągnięcie do niego rosyjskiej widowni YouTube i TikToka. Podobne pomysły ma kilka dużych lokalnych firm.

Rząd zablokuje social media dzieciom. Pierwsza taka ustawa na świecie

Zakaz zakładania kont dzieciom poniżej 13 lat, a do 15 roku życia tylko za zgodą rodziców – to nowe francuskie przepisy. Nie biorą pod uwagę, że dzieci i tak masowo podają serwisom fałszywy wiek, by założyć konto.

Facebook tnie do kości. Pracę straci kolejne 10 tys. pracowników

Mark Zuckerberg, prezes spółki Meta, kontrolującej Facebooka i Instagrama, powiadomił właśnie w oficjalnym piśmie pracowników o rozpoczęciu drugiej tury masowej redukcji zatrudnienia w firmie. Tym razem z firmą pożegna się 10 tys. osób.

Biden ma problem. Zakaz TikToka mocniej zaszkodzi Demokratom niż Republikanom

Popularna wśród młodszych Amerykanów aplikacja staje się ważnym elementem kampanii wyborczej Demokratów. Jej blokada w Stanach Zjednoczonych może okazać się kłopotem dla Joe Bidena i jego partii.

Koniec z preinstalowanymi aplikacjami. Uderzenie w Chiny

Producenci smartfonów i dostawcy mobilnych systemów wymuszają na użytkownikach posiadanie w nowych urządzeniach zainstalowanych już aplikacji. Część z nich może budzić jednak kontrowersje – chodzi o uprawnienia i gromadzone dane.