ChatGPT ma rywala. Gigant z USA zainwestuje miliardy w sztuczną inteligencję

Branżę AI zdominowało dwóch graczy – Microsoft, finansujący tworzonego przez OpenAI bota ChatGPT, oraz Google, który uruchomił zaawansowanego chatbota o nazwie Bard. Teraz do tego wyścigu na zaawansowane algorytmy dołącza kolejny gigant – Amazon.

Kto na czele wyścigu superkomputerów? Europa się budzi, obawy w Ameryce

Mimo sankcji Chiny mają więcej superkomputerów niż Stany Zjednoczone i są ich największym producentem na świecie.

Strajk w sklepach Apple. Pracownicy chcą sparaliżować premierę iPhone'a 15

Związki zawodowe działające we francuskich sklepach Apple wezwały do strajku w piątek i sobotę, a więc w chwili startu sprzedaży iPhone'a 15, żądając lepszych warunków płacy i pracy.

X (d. Twitter) ma być płatny. Musk ujawnia premierowi Izraela zmiany w serwisie

Właściciel serwisu znanego teraz jako X (d. Twitter) zapowiedział, że wprowadzi płatny dostęp do platformy dla wszystkich użytkowników. To ma być bowiem jedyny sposób na walkę z botami.

Zaostrza się wojna USA z Chinami. Republikanie chcą uderzyć we flagowe firmy

Republikańscy kongresmeni wezwali do zaostrzenia sankcji zwłaszcza wobec chińskich firm Huawei i producenta procesorów SMIC po tym, jak udało się im opracować zaawansowany smartfon pomimo amerykańskiej kontroli eksportu technologii.

Jak okiełznać sztuczną inteligencję? Niespodziewany finał szczytu tuzów AI

Proponowane przez Brukselę przepisy mogą zagrozić konkurencyjności Wspólnoty, ale i suwerenności technologicznej Europy – uważają największe nazwiska związane ze sztuczną inteligencją.

Ile trzeba pracować na smartfona Apple? Światowy „Indeks iPhone`a 15” zaskakuje

Poznaliśmy już ceny poszczególnych modeli iPhone`a 15. W „indeksie iPhone`a" Polska wypada nieco lepiej niż w ubiegłym roku, ale wciąż plasuje się w ogonie zestawienia za Litwą czy Czechami.

iPhone`y groźne przez zbyt wysokie promieniowanie. Francja blokuje sprzedaż

Francuskie władze wstrzymują sprzedaż modelu smartfona Apple iPhone 12 ze względu na ponadmiarowy poziom promieniowania, które może być niebezpieczne.

Świat czeka na nowego iPhone`a, a Apple drży o przyszłość

Koncern stoi przed potężnymi wyzwaniami. Chodzi m.in. o trudniejszy dostęp do rynku chińskiego oraz konkurencję ze strony Huawei – ten stworzył smartfona, który może zagrozić najnowszemu produktowi - iPhone 15.

To jest Chore. Uber pomoże wynająć montera, elektryka czy opiekunkę

Internauci znaleźli w kodzie aplikacji Ubera nową funkcjonalność o kryptonimie „Chore”. Jak donosi Bloomberg, to projekt nowej usługi, która miałaby pomóc w znalezieniu dowolnego fachowca.

Airbnb ma problem. Miasta mówią „stop”

Popularna platforma pośrednicząca w wynajmie krótkoterminowym domów i mieszkań właśnie utraciła część intratnego rynku. Nowy Jork zdecydował bowiem o zakazie najmu tego typu na swoim terenie. Również inne miasta biją w takie usługi.

Chiny mają super procesor. Amerykanie w szoku, chcą zaostrzenia sankcji

Waszyngton bada, jak Chinom udało się stworzyć tak zaawansowany procesor jak ten w zaprezentowanym właśnie smartfonie Huawei. Kongresmeni wzywają do wprowadzenia szerokich sankcji także wobec największego producenta chipów w tym kraju - firmy SMIC.

Kto najwięcej zarobił na świecie na kryptowalutach? Jest lista 22 miliarderów

Na całym świecie jest mniej niż dwa tuziny ludzi, którzy zarobili co najmniej 1 mld dol. inwestując w wirtualne waluty - wynika z raportu Henley & Partners.

Cios za cios w wojnie z USA. Chińscy urzędnicy nie mogą używać iPhone`ów

Chińskie władze nakazały urzędnikom centralnych agencji rządowych, aby nie używali iPhone'ów Apple i innych urządzeń zagranicznych marek do pracy ani nie przynosili ich do biura. To kolejny ruch w technologicznej i gospodarczej wojnie z USA.

SpaceX bliski kosmicznego monopolu. Elon Musk traktuje go jak skarbonkę

Kosmiczna firma zwiększyła liczbę lotów do rekordowego poziomu, dostarczając w ciągu roku aż 80 proc. wszystkich światowych ładunków na orbitę. „WSJ" informuje, że kontrolujący SpaceX miliarder wykorzystał firmę do przejęcia Twittera (obecnie X).

Musk oskarża Żydów o spadek przychodów X. W sierpniu były jednak rekordowe

Nie ma dnia, by miliarder, który przejął Twittera (obecnie serwis działa pod nazwą X), nie wzbudził kontrowersji. Tym razem uderzył w żydowską organizację ADL (Liga Przeciwko Zniesławieniom). Dobrą wiadomością dla Muska jest skok przychodów serwisu.

Chiny na potęgę łupią podwodne cmentarze. Przedwojenna stal jest jak złoto

Na morzach i oceanach trwa akcja wyławiania wraków okrętów wojennych z czasów II wojny światowej. Gra idzie o bezcenną „czystą” stal. Dziś jej już nie ma.

Giganci Doliny Krzemowej po cichu skupują ziemię. To ma być miasto przyszłości

Szef potężnego funduszu VC Andreessen Horowitz, twórca LinkedIn, założyciel startupu Stripe, bankier inwestycyjny z Goldman Sachs i wdowa po Stevie Jobsie - wszystkich ich połączył nietypowy projekt. To nowe miasto, w którym „na nowo ma zostać przemyślana koncepcja rządów”.