Facebook ma problem. Kolejny sygnalista chce zeznawać przed Kongresem

Sophie Zhang, która powiedziała, że po pracy w Facebooku, że czuła się, jakby miała „krew na rękach”, chce zeznawać przed Kongresem na temat swojego byłego pracodawcy.

Jack Ma już się nie ukrywa? Założyciel Alibaby widziany w Hongkongu

Chiński miliarder, założyciel koncernu Alibaba Group, pojawił się w Hongkongu - donosi agencja Reuters powołując się na swoich informatorów. Miał on tam spotkać się ze swoimi kilkoma współpracownikami.

Facebook reaguje na kryzys wizerunkowy. Uczy pracowników, co mówić

Gigant internetu poinstruował swoich pracowników, jak rozmawiać ze znajomymi i bliskimi o firmie w następstwie sensacyjnego przesłuchania sygnalistki Frances Haugen w Kongresie – informuje dziennik „The New York Times”.

Dziennikarskie śledztwo. Grunty w Amazonii sprzedawane przez Facebooka

Ziemię można sprzedawać na Facebook Marketplace. Ktoś usiłował sprzedać tu działkę nawet w chronionym amazońskim lesie deszczowym.

Dramat na rynku chipów. Już wiadomo, kiedy sytuacja wróci do normy

Branża motoryzacyjna nie tryska optymizmem w sprawie dostaw mikrochipów. Według jej prognoz dostawy wrócą do normy dopiero w 2023 roku.

Intel nie zbuduje nowej fabryki w Wielkiej Brytanii. Przez brexit

Prezes Intela powiedział, że amerykański producent układów scalonych nie rozważa już budowy swojej europejskiej fabryki w Wielkiej Brytanii. Jako powód podał brexit.

Dyskryminowani przez Google. Konkurenci skarżą się Komisji Europejskiej

DuckDuckGo i trzech innych rywali wyszukiwarki Google wezwało Brukselę do podjęcia działań przeciwko Alphabetowi, właścicielowi Google – donosi Reuters. Argumentują, że koncern ignoruje zalecenia Komisji.

Awaria Facebooka niczego nas nie nauczy. Konieczne regulacje

Brak połączenia online z największymi platformami społecznościowymi mógł uzmysłowić jak bardzo jesteśmy uzależnieni od internetu, ale również o cyfrowych gigantów.

Gigantyczne straty Facebooka, rywale odbierają mu użytkowników

Potężna awaria globalna serwisów Marka Zuckerberga boleśnie odbija się nie tylko na użytkownikach, ale i sprawcy całego zamieszania – Facebooku.

Pracownicy biją w kosmiczną firmę Jeffa Bezosa

„Pełna seksizmu” – tak pracownicy Blue Origin opisują toksyczną kulturę pracy. Byli i obecni pracownicy podpisali się pod zamieszczonym w internecie listem, który uderza w etykę i politykę bezpieczeństwa firmy.

Ranking wolności w sieci. Jest coraz gorzej, zaskakujący wynik USA

Najwięcej wolności w internecie jest na Islandii i w Estonii, a nie ma jej w ogóle w Chinach, ale też w Rosji, Wenezueli czy na Białorusi. Wśród państw Unii najgorzej z wolnością w sieci jest na Węgrzech. Szybko rośnie cenzura i represje.

Kryzys energetyczny w Chinach. Dostawcy Apple i Tesli wstrzymują produkcję

Kilku kluczowych dostawców Apple i Tesla poinformowało, że wstrzymało produkcję w niektórych chińskich zakładach, aby dostosować się do bardziej rygorystycznej polityki zużycia energii w tym kraju.

Pekin zdelegalizował kryptowaluty. „Zagrażają bezpieczeństwu obywateli”

Bank Centralny orzekł, że wszystkie transakcje z wykorzystaniem wirtualnych walut są nielegalne – donosi agencja AFP. To oznacza „wyrok śmierci” dla świata cyfrowych finansów w Chinach.

Eskalacja wojny Apple z Epic Games. „Fortnite” usunięty z App Store na lata

Apple umieścił Fortnite na czarnej liście App Store do czasu zakończenia batalii prawnej z twórcą gry, firmą Epic Games. Tim Sweeney, prezes Epic Games napisał na Twitterze, że proces może potrwać jeszcze około pięciu lat.

Bruksela straciła cierpliwość. Narzuca jedną ładowarkę smartfonów

Lata dyskusji dały zmniejszenie liczby modeli ładowarek z 30 do trzech, ale to za mało i Komisja Europejska opracowała odpowiednie przepisy. Ma to zmniejszyć ilość elektrośmieci.

Ludobójstwo w Birmie. Sąd nakazuje Facebookowi ujawnienie danych

Amerykański sąd nakazał Facebookowi ujawnienie danych o zamkniętych kontach związanych z przemocą wobec Arakan. Chodzi o muzułmańską grupę etniczną w północnej części Birmy, która stała się ofiarą jednej z największych katastrof humanitarnych.

Zdalna cenzura Pekinu. Litwini będą wyrzucać chińskie smartfony

Ministerstwo Obrony Litwy zaleciło konsumentom unikanie kupowania chińskich telefonów komórkowych i poradziło, aby pozbyli się tych, które już mają. Jak donosi Reuters, to efekt rządowego raportu, który wykazał, iż urządzenia te mają wbudowane „funkcje cenzury”.

Chińska krucjata. Dlaczego Xi Jinping daje popalić technologicznym gigantom

Władze w Pekinie chcą zwiększyć kontrolę nad spółkami technologicznymi i posiadanymi przez nie danymi o klientach. Działania te są jednak ryzykowne.