Elon Musk oskarżony o molestowanie stewardesy. Miał się mścić

Miliarder zamiast akwizycją Twittera musi teraz zajmować aferą ze swoim udziałem. Stewardesa, z którą leciał samolotem, miała być przez niego nagabywana. Szef Tesli i SpaceX miał zapłacić jej 250 tys. dol. za milczenie.

Kapsuła Starliner rozpoczęła podróż w kosmos. Zagrożenie dla Elona Muska

Kapsuła Starliner rozpoczęła podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Ma tam dotrzeć w piątek wieczorem. Kapsuła została wyniesiona przez rakietę Atlas V z Przylądka Canaveral na Florydzie.

Rosyjska spółka Google ogłasza bankructwo

LLC „Google” (rosyjska spółka Google) wystąpi do sądu o ogłoszenie upadłości. Wisi nad nią kara rosyjskich władz o równowartości 160 mln zł.

Tusk wielką nadzieją amerykańskich konserwatystów

Konserwatyści w Stanach Zjednoczonych mają nową przeglądarkę internetową, bez cenzury. Pozwala na swobodne pisanie tego, co się myśli i nazywa się Tusk.

Cena Twittera do renegocjacji? Akcje nurkują

Transakcji po niższej cenie nie można wykluczyć - te słowa Elona Muska na nowo rozgrzały rynek. Pojawiły się spekulacje, że najbogatszy człowiek świata zamierza renegocjować cenę za Twittera.

Żabka i Toshiba w jednej grupie? Sporo chętnych na japoński koncern

Wiele wskazuje na to, że technologiczny gigant, który najlepsze dni ma już za sobą, wkrótce może mieć nowego właściciela.

Netflix do pracowników: „możecie odejść”. Elon Musk to lubi

Rosną kontrowersje wokół największej platformy streamingowej – Netflix notuje ostry spadek subskrypcji, zapowiada wprowadzenie reklam w wyświetlanych produkcjach, a także podwyżkę abonamentów. A teraz wywołał kolejne zamieszanie.

Musk wstrzymuje zakup Twittera. Zaskakujący powód

Elon Musk poinformował o chwilowym wstrzymaniu umowy z Twitterem. Nie podobają mu się szacunki liczby spam-kont w serwisie.

Google w odwrocie. Zapłaci wydawcom za treści

Gigant porozumiał się ponad 300 serwisami informacyjnymi z Unii Europejskiej i będzie im płacił za ruch generowany przez ich treści.

Tinder pozywa Google. Za „nielegalny monopol i wygórowane opłaty”

Właściciel Tindera Match Group złożył kalifornijskim sądzie pozew przeciwko Google w związku z niekorzystnymi umowami i zawyżonymi opłatami w sklepie Google Play.

Elon Musk chce, by Donald Trump wrócił na Twittera

Miliarder powiedział, że po sfinalizowaniu umowy przejęcia serwisu chce cofnąć blokadę konta byłego prezydenta Donalda Trumpa. Ten jednak i tak nie chce wrócić na platformę

Netflix uderzony wysokim podatkiem? Będzie referendum

„Lex Netflix”, czyli przepisy obligujące platformy VoD do płacenia różnego rodzaju podatków i składek, naliczanych od abonamentów i opłat pobieranych od subskrybentów, stają się coraz popularniejsze w Europie.

Netflix ma problem. Największy konkurent wchodzi do Polski z niższą ceną

Disney+ uderza promocyjną ceną na miesiąc przed startem w naszym kraju. Ale jest haczyk.

Koniec dyktatu Big Tech. Dane klientów mają być pod większą kontrolą

Światowa organizacja zrzeszająca banki centralne chce uporządkowania gromadzenia danych osobowych przez technologicznych gigantów i banki.

Chiny grają ostro. Wyrzucą zachodnie komputery

Pekin nakazuje instytucjom rządowymi i firmom wspieranym przez państwo usunięcie zagranicznych komputerów. Na śmietnik pójdzie co najmniej 50 milionów urządzeń. Na początek

Elon Musk zmieni Twittera w maszynkę do robienia pieniędzy. Są szczegóły

Najbogatszy człowiek na świecie zamierza zwiększyć roczne przychody serwisu ponad pięciokrotnie, do 26,4 miliarda dolarów w 2028 roku - poinformował „The New York Times”, powołując się na dane z prezentacji dla inwestorów.

Właściciel Facebooka dostał zadyszki. Wstrzymuje zatrudnianie

Meta jeszcze nie zwalnia pracowników, ale wolniejszy wzrost biznesu zmusił społecznościowego giganta do zdecydowanego ograniczenia tempa rekrutacji.

W 17 lat Elon Musk wyprzedził Rosję w kosmosie. Teraz dobiją ją sankcje

Dwadzieścia lat temu, 6 maja 2002 roku amerykański wizjoner i miliarder Elon Musk założył SpaceX, firmę, która miała przywrócić kosmos Ameryce.