Sukces misji nowej rakiety Ariane 6. Niezwykły świetlisty krąg widziany z Polski

Media społecznościowe zalała fala zdjęć świetlistego okręgu, jaki pojawił się na niebie nad Polską. Choć trwało to ledwie kilka minut, to ruszyła fala spekulacji o jego pochodzeniu. Autorem pięknego spektaklu była europejska rakieta Ariane 6.

Apple dyskryminuje i zdziera z polskich użytkowników? Może go to słono kosztować

Do Rzecznika Praw Konsumenta trafi petycja w sprawie nierównego i nieuczciwego traktowania polskich użytkowników przez Apple. Chodzi o zmuszanie do płacenia wyższych stawek niż w innych krajach czy brak polskojęzycznego asystenta głosowego Siri.

ChatGPT zablokowany w Chinach. To już technologiczna wojna na całego

OpenAI, firma stojąca za ChatGPT, blokuje właśnie dostęp użytkownikom z Chin. To element technologicznej wojny między Waszyngtonem a Pekinem, ale ruch lidera w branży AI może przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego.

Powtórka z internetowej bańki i krachu? „AI washing” przybiera szokujące rozmiary

Sztuczna inteligencja stała się słowem wytrychem, PR-ową sztuczką, która przyciąga uwagę i pieniądze inwestorów. Skala problemu jest poważna – już mówi się bowiem o spekulacyjnej bańce, podobnej do euforii Dot-Com z przełomu wieków.

Inauguracyjny lot giganta w kosmos. Ma polskie oczy

Największa europejska rakieta nośna Ariane 6 w pierwszym locie zabierze na orbitę 18 różnych ładunków. To europejska odpowiedź na dominację Elona Muska z jego SpaceX.

„Only human”. Pierwsze firmy uciekają od sztucznej inteligencji

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w reklamach dość szybko staje się passe – z takiego narzędzia oficjalnie zrezygnowały już m.in. Unilever, L’Oréal, H&M, czy Lego. Czy klienci i biznes odwracają się od tej technologii?

„Darmowy Netflix” wchodzi do Europy. Będzie ostra walka o widza

Platforma streamingowa Tubi zarabia tylko na reklamach, a jej twórca, czyli australijski miliarder Rupert Murdoch, odniósł z nią już ogromny sukces w USA. Teraz rusza na podbój brytyjskiego rynku, a kolejne kraje są kwestią czasu.

Darmowa naprawa telefonu i komputera. To ma być rewolucja w elektronice

Bruksela mocno wzięła się za walkę elektrośmieciami – stąd np. unifikacja ładowarek czy uchwalone niedawno tzw. prawo do naprawy, zakazujące producentom blokowania możliwości serwisowania urządzeń. Teraz UE może pójść o krok dalej. Ale jest haczyk.

Starliner Boeinga wraz z astronautami utknął w kosmosie. To „pechowy” statek

Astronauci testujący nowy statek kosmiczny Starliner wciąż nie mogą rozpocząć podróży powrotnej z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) ze względu na usterki. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i jak wrócą. Ta misja może Boeinga bardzo drogo kosztować.

Apple spóźnił się ze sztuczną inteligencją. Teraz idzie na całość i budzi popłoch

Niedawne ogłoszenie współpracy z OpenAI, twórcą ChatGPT, to był ledwie pierwszy krok koncernu z Cupertino w stronę rozwoju narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji w swoich urządzeniach. Teraz Apple chce wręcz nafaszerować swoje iPhone'y AI.

Eksplozja rosyjskiego satelity i panika w NASA. To był test broni kosmicznej?

Uszkodzony rosyjski satelita eksplodował, tworząc chmurę śmieci, która zmusiła astronautów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do schronienia się na statkach transportowych. Nie brakuje głosów, że mógł to być test nowej broni kosmicznej.

Sztuczna inteligencja to energetyczny potwór. Braki prądu i krach polityki klimatycznej

Związany z AI boom na centra danych generuje ogromny i gwałtownie rosnący popyt na energię elektryczną. Zabraknąć może prądu, a polityka klimatyczna może się załamać.

Czarne chmury nad Microsoftem. Bruksela dobrała się do popularnej usługi

Amerykański gigant został oskarżony o naruszenie unijnych przepisów antymonopolowych. Organy dbające o ochronę konkurencji na wspólnotowym rynku zarzucają firmie, że aplikacja Teams wykorzystuje nieuczciwą przewagę nad rywalami.

Walczy z dronami i jest koszmarem Chin. Polka może zostać wiceprezydentem USA

Wpływowa amerykańska kongresmenka Elise Stefanik, w której płynie polska krew, wzięła na celownik firmę DJI i ruszyła na wojnę z hegemonem na rynku bezzałogowców. To będzie kolejna wielka wojna USA z Chinami po TikTok-u.

Apple dostanie potężną karę za blokowanie aplikacji? Bruksela gra ostro

Komisja Europejska uznała, że Apple w swoim sklepie z aplikacjami łamie unijne prawo, ponieważ utrudnia dostęp do rynku niezależnym twórcom.

Szefował badaniom nad ChatGPT w OpenAI. Teraz chce zbudować jego „zabójcę”

Ilya Sutskever, dotychczasowy szef naukowców w firmie kierowanej przez Sama Altmana, rzuca rękawicę swojej byłej firmie. Chce zbudować „bezpieczną AI”.

Nowa najcenniejsza firma na świecie. Microsoft zdetronizowany

Napędzany boomem na sztuczną inteligencję kalifornijski producent mikroprocesorów Nvidia stał się najwięcej notowaną na giełdzie firmą, dystansując Microsoft, a kilka dni wcześniej Apple.

Elon Musk znów miesza w X. Czy ta zmiana nie zdenerwuje użytkowników?

Platforma X zmienia zasady wyświetlania aktywności użytkowników – od teraz inne osoby korzystające z serwisu nie będą widziały, które posty się nam spodobały. Wciskając „serduszko” użytkownik pozostanie anonimowy.