Nowa najcenniejsza firma na świecie. Microsoft zdetronizowany

Napędzany boomem na sztuczną inteligencję kalifornijski producent mikroprocesorów Nvidia stał się najwięcej notowaną na giełdzie firmą, dystansując Microsoft, a kilka dni wcześniej Apple.

Elon Musk znów miesza w X. Czy ta zmiana nie zdenerwuje użytkowników?

Platforma X zmienia zasady wyświetlania aktywności użytkowników – od teraz inne osoby korzystające z serwisu nie będą widziały, które posty się nam spodobały. Wciskając „serduszko” użytkownik pozostanie anonimowy.

Intel kasuje gigantyczną inwestycję. Co z opóźnioną budową fabryki w Polsce?

Amerykański gigant IT wstrzymał wartą 15 mld dol. rozbudowę fabryki półprzewodników w Izraelu. Firma przekonuje, że decyzja nie ma związku z wojną z Hamasem.

Elon Musk skapitulował w wojnie o sztuczną inteligencję. Pogrążyły go maile

Prawnicy miliardera wycofali pozew przeciwko firmie OpenAI, która stworzyła ChatGPT i jej dyrektorowi generalnemu Samowi Altmanowi, kończąc wielomiesięczną batalię.

Elon Musk chce zakazać używania iPhone'ów. Wszystko przez ChatGPT

Ogłoszone w poniedziałek przez Apple wdrożenie w swoich sprzętach sztucznej inteligencji Apple Intelligence wywołało sporo zamieszania. Ale nie dlatego, że gigant dołączył do wyścigu AI, lecz z uwagi na kooperację z OpenAI, twórcą ChatGPT.

Znana polska firma ma zostać partnerem Facebooka. Rewolucja w finansowaniu

Facebook zrezygnuje z organizowania na platformie crowdfundingowych akcji. Plan jest taki, by odsyłać do serwisów zewnętrznych. Koncern właśnie szuka partnerów w Polsce.

Sukces misji największej rakiety świata. Elon Musk świętuje i szykuje „mechazillę”

Należąca do miliardera firma SpaceX wystrzeliła statek Starship za pomocą gigantycznej rakiety Super Heavy. Po trzech porażkach, to była czwarta próba statku, który ma wozić astronautów na Księżyc i Marsa. Zdecydowanie bardziej udana od poprzednich.

Ten koncern jest już więcej wart niż Apple. A lada moment zaatakuje pozycję nr 1

Boom na sztuczną inteligencję i dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na półprzewodniki sprawiły, że amerykański koncern, kierowany przez Jensena Huanga, bije kolejne rekordy wycen. Kapitalizacja Nvidii przebiła właśnie poziom 3 bln dol.

Amerykański gigant chce zdobyć ulice. Mimo wypadków ostro rusza z robo-taksówkami

Dotąd autonomiczne pojazdy nie odniosły wielkiego sukcesu, ale w najbliższych latach chce to zmienić Jeff Bezos, założyciel Amazona. Miliarder startuje właśnie z testami pojazdów taxi, które jeżdżą bez kierowców.

Wystartowała kluczowa dla USA misja kosmiczna. To cios w Rosję i ratunek dla Boeinga

Statek wyprodukowany przez Boeinga ma dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ciągu 25 godzin od startu, dostarczając zaopatrzenie. Amerykanie uniezależniają się w ten sposób od usług Rosjan.

Nowa sztuczna inteligencja od Google uderzy w ChatGPT. Bot przemówi też po polsku

Google rusza z Gemini Advanced, bardziej zaawansowany system generatywnej sztucznej inteligencji, który w kilka sekund może analizować tysiące dokumentów i działać w imieniu użytkownika.

Streamingowe platformy wprowadzają w Polsce oferty z reklamami. Ile kosztują?

Startujący 11 czerwca Max, nowa platforma grupy Warner Bros. Discovery, będzie miał trzy abonamenty. Najtańszy – z reklamami. To nie pierwsza tego typu oferta w Polsce.

Jest zgoda na start największej rakiety świata. Wiemy, kiedy poleci w kosmos

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) przyznała licencję SpaceX na czwarty lot testowy Starshipa. Elon Musk, właściciel firmy, liczy, że tym razem uda się bezpiecznie sprowadzić na Ziemię statek, który ma odegrać kluczową rolę w misjach na Księżyc.

Amerykanie i Brytyjczycy rzucają wyzwanie monopoliście. Nowe potężne chipy

Koncern AMD zapowiedział właśnie wprowadzenie serii nowych, przełomowych procesorów. Gigant na rynku układów scalonych rzuca wyzwanie innemu amerykańskiemu potentatowi w branży – Nvidii.

Potęga i monopol tej firmy budzą już wielki niepokój. Współzałożycielem był Polak

Kalifornijska Nvidia jest o krok od zdystansowania Apple’a i Microsoftu i zostania najwięcej wartą firmą technologiczną. Wykonała wielki skok dzięki sztucznej inteligencji, ale cała jej historia i charyzmatycznego lidera Jensena Huanga jest niezwykła.

Klątwa Starlinera. Boeing i NASA odwołują kluczową misję cztery minuty przed startem

Statek, który ma uniezależnić USA od rosyjskich sojuzów, miał wystartować dziś wieczorem z dwójką astronautów i polecieć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Nie przestaje go jednak prześladować pech. Znamy przyczynę odwołania lotu.

Ameryka wstaje z kolan. Koniec z kłopotliwym uzależnieniem od Rosji w kosmosie

Statek kosmiczny Starliner na dniach ma wyruszyć w swój pierwszy załogowy lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), uniezależniając USA od rosyjskich rakiet Sojuz. Ameryka będzie dysponować całą flotą kapsuł i promów kosmicznych.

To już wojna przeglądarek. Nowi gracze uderzyli w potęgi jak Chrome czy Firefox

Czy dotychczasowy prymat Google Chrome w sieci skończy się jak niegdyś dominacja Internet Explorera? Rynek wywrócić chcą niszowi gracze, a ich bronią jest m.in. sztuczna inteligencja czy możliwość blokowania reklam.