Intel wygrywa z Brukselą, nie zapłaci 1 mld euro kary za chipy

Producent mikroprocesorów wygrał apelację przeciwko unijnej karze antymonopolowej. Chodzi o niszczenie konkurencji.

Disney+ i HBO Max zaatakują nad Wisłą. Wojna w streamingu

Drugi rok pandemii przyniósł e-platformom z filmami i serialami spowolnienie rozwoju. Czy w sytuacji ataku dwóch rywali Netflix podniesie ceny w Polsce?

Intel wyda 100 mld dol. na fabrykę w USA. Polsce brakuje energii

Prawdopodobnie największy zakład produkujący chipy powstanie w Ohio. O europejskich inwestycjach nie powiedziano póki co nic, ale szanse Polski zmalały.

Konkurencja uderzyła w wyniki Netflixa. 2022 rok może być trudny

Pandemia, opóźnienia premier i rosnąca konkurencja sprawiają, że rezultaty za IV kwartał 2021 r. największej platformy internetowej z filmami i serialami nie są tak dobre, jak oczekiwano. Subskrybentów będzie przybywać dużo wolniej.

Dzieci nie zobaczą reklam zabawek erotycznych. Google ma naprawić wyszukiwarkę

Alphabet, właściciel Google poinformował, że poprawi egzekwowanie polityki reklamowej, uwzględniając wiek użytkownika. Reuters opisał, jak znalazł w swojej wyszukiwarce reklamy zabawek erotycznych, alkoholu i inwestycji wysokiego ryzyka.

Microsoft przejmuje giganta gier za 69 mld dolarów

Stworzony przez Billa Gatesa koncern kupi potentat w branży gier wideo – firmę Activision Blizzard, właściciela m.in. „Call of Duty” i „Warcrafta.

W Niemczech wybuchła burza wokół Telegrama. Wyłączą rosyjski komunikator?

Władze mogą zablokować tę popularną wśród skrajnej prawicy i antyszczepionkowców aplikację, jeśli nadal będzie naruszała niemieckie prawo – zapowiedziała minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser.

Apple będzie wymagać od pracowników dowodu na trzecią dawkę szczepienia

Koncern będzie wymagać od pracowników detalicznych i korporacyjnych przedstawienia dowodu zastrzyku przypominającego Covid-19 - poinformował portal The Verge. Kierownictwo firmy rozesłało specjalny mail do pracowników.

YouTube nie radzi sobie z kłamcami. Dramatyczny apel

Grupa ponad 80 organizacji fact-checkingowych z całego świata nazwało YouTube „jednym z głównych kanałów dezinformacji”. Przedstawiciele organizacji chcą by platforma wkładała więcej wysiłku w rozwiązanie rosnącego problemu.

Google wierzy w koniec pandemii. Za miliard dolarów kupuje biurowiec

Gigant technologiczny Google wydał właśnie krocie na zakup budynku w centrum Londynu, w którym jest obecnie najemcą. Koncern wierzy, że wkrótce sytuacja na świecie wróci do normy a pracownicy do biur.

Meta (d. Facebook) znów ma problem. Grozi mu 3,2 mld funtów kary

Gigant mediów społecznościowych musi zmierzyć się z pozwem zbiorowym w Wlk. Brytanii. Firmie Marka Zuckerberga zarzuca się nadużywanie pozycji dominującej na rynku.

Pracownicy Facebooka muszą przyjąć trzecią dawkę szczepionki

Koncern Meta Platforms (d. Facebook) poinformował, że bez zaświadczenia o otrzymaniu dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19 powrót do biur będzie niemożliwy. Tylko niektórym niezaszczepionym firma pozwoli na pracę zdalną.

Uszkodzono podwodny światłowód w Arktyce. Amerykanie podejrzewają Rosjan

Podwodny kabel światłowodowy łączący kontynentalną częścią Norwegii z archipelagiem Svalbard na Oceanie Arktycznym został uszkodzony w wyniku tajemniczego incydentu.

Gig-techy zastraszają urzędników w USA? Demokraci mają dość

Demokratyczni ustawodawcy stają w obronie pracownika Departamentu Sprawiedliwości, który jest na celowniku korporacji walczących o utrzymanie dominującej pozycji na rynku.

USA mogą zablokować sprzedaż technologii i elektroniki do Rosji

Stany Zjednoczone mogą dodać Rosję do swojej listy krajów wobec których stosują najsurowsze restrykcje.

Wysoka kara dla Google i Facebooka. Zapłacą za ciasteczka

Francuski organ nadzorujący ochronę danych osobowych CNIL nałożył na Google i Facebooka 210 mln euro grzywny za utrudnienie użytkownikom odrzucenia plików cookie, które zbierają informacje o ich aktywności w internecie.

Apple warte już 3 bln dol. To więcej niż PKB Francji

Koncern Apple stał się pierwszą spółką na świecie, która osiągnęła kapitalizację na giełdzie wynoszącą 3 bln dol. W 2018 r. był pierwszą firmą z kapitalizacją 1 bln USD a w 2020 r. osiągnął rynkową wycenę wynoszącą 2 bln dol.

Przychody Huawei runęły o 30 proc. Wina Waszyngtonu?

Chiński gigant nie może uznać 2021 r. za udany – spółka prognozuje, że jej przychody stopnieją aż o 28,9 proc. Tylko w III kwartale skurczyły się one o 38 proc. Koncern, dotknięty sankcjami USA, wieszczy także trudny rok 2022.