Nowa, darmowa wersja ChatGPT bije rekordy zainteresowania. Skok o 5 tys. proc.

Uruchomienie nowego modelu generatywnej sztucznej inteligencji od OpenAI wywołało potężną falę zainteresowania botem. Tylko w ciągu 24 godzin od premiery wyszukiwanie w sieci dostępu do GPT-4o skoczyło o 5 tys. proc.

Microsoft pokazał nowatorskie komputery AI. Ostra krytyka ze strony Elona Muska

To największa zmiana na platformie Windows od dziesięcioleci – tak o premierze swojego nowego rozwiązania mówi Microsoft. Gigant zaprezentował właśnie zupełnie nową kategorię komputerów opartych o sztuczną inteligencję.

Polska zbuduje „żelazną kopułę". Ogromny kredyt na zakup satelitów

Europejski Bank Inwestycyjny ogłosił, że wesprze Polski Program Satelitarny. Projekt ma być częścią tzw. żelaznej kopuły nad Polską i Europą.

Rewolucja w firmie, która stworzyła ChatGPT. Polak objął kluczową funkcję

Z OpenAI, czołowej firmy w dziedzinie konwersacyjnej sztucznej inteligencji, odszedł właśnie Ilya Sutskever, współtwórca ChatGPT. Ale nie jest jedyny – firmę opuścił niespodziewanie też szef działu bezpieczeństwa Jan Leike.

ChatGPT mocno przyspiesza. Tymczasem konkurencja w AI ma poważne problemy

Bezpłatna ulepszona wersja popularnego bota - GPT-4o - i sojusz z Apple’em to ruchy, które mają umocnić dominację OpenAI na rynku generatywnej sztucznej inteligencji. Czy rywale będą w stanie odeprzeć atak hegemona?

Koniec tanich zakupów w Temu czy Shein? Polska szykuje uderzenie w chińskie serwisy

Rząd chce zlikwidować lukę, dzięki której takie serwisy, jak Temu czy Shein, zalewają Europę rzeką tanich, słabej jakości produktów. Także inne kraje europejskie chcą walczyć z nieuczciwą konkurencją.

Wielki sojusz w sztucznej inteligencji. Boty ChatGPT masowo wejdą do smartfonów

Koncern Apple w czerwcu na swojej corocznej konferencji WWDC (Apple Worldwide Developers Conference) ogłosi ważną współpracę. Jej efektem będzie mariaż asystenta Siri z popularnym chatbotem od OpenAI.

Ameryka wstaje z kolan. Koniec z kłopotliwym uzależnieniem od Rosji w kosmosie

Statek kosmiczny Starliner na dniach ma wyruszyć w swój pierwszy załogowy lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), uniezależniając USA od rosyjskich rakiet Sojuz. Ameryka będzie dysponować całą flotą kapsuł i promów kosmicznych.

Rekordowa inwestycja w sztuczną inteligencję. Zrzutka światowych gigantów

W Europie doszło właśnie do największej inwestycji w AI w historii. SoftBank, Microsoft i Nvidia sięgnęły głęboko do kieszeni, by przejąć udziały w brytyjskim start-upie Wayve, który jest kluczowy dla rozwoju autonomicznych pojazdów.

Twórca ChatGPT tworzy super wyszukiwarkę. To będzie wojna z Google

Po gigantycznym sukcesie ChatGPT, gdy miliony użytkowników przekonały się, że można zdobywać online informacje w nieco inny sposób, niż przyzwyczaił nas do tego choćby Google Search, twórcy rewolucyjnego narzędzia firmy OpenAI robią kolejny krok.

Amerykański koncern wchodzi do Polski ze smartfonami. Uderzy w Chińczyków

Gigant z USA wchodzi nad Wisłę z własnymi urządzeniami i uruchamia sklep online. Cel? Dwucyfrowe udziały w rynku smartfonów. Google chce stać się trzecim graczem w naszym kraju po Samsungu i Apple – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Sztuczna inteligencja zdecyduje o ataku nuklearnym? USA apelują do Rosji i Chin

USA wezwały Chiny i Rosję, aby poparły ich deklaracje i innych krajów, że decyzje dotyczące rozmieszczenia i użycia broni nuklearnej będą podejmować wyłącznie ludzie, a nie sztuczna inteligencja.

Chiny szykują potężną konkurencję dla ChatGPT. Gonią USA w sztucznej inteligencji

Pekin po cichu buduje odpowiedź dla amerykańskich firm od generatywnej sztucznej inteligencji (genAI). W cieniu OpenAI, twórcy ChatGPT czy Anthropic powstają zaawansowane projekty - mowa o start-upach Zhipu AI, Moonshot AI, MiniMax czy 01.ai.

Spóźniony Apple gra ostro. Podbiera pracowników konkurencji i buduje własną AI

Producent iPhone'ów stworzył tajne laboratorium w Zurychu i przygotowuje się do walki z rywalami na sztuczną inteligencję. W tej dziedzinie koncern złapał opóźnienie.

Ustawa antytiktokowa stała się ciałem. Chiński koncern wzywa Amerykanów

Prezydent Joe Biden podpisał ustawę, która daje ByteDance, chińskiemu właścicielowi TikToka, dziewięć miesięcy na sprzedaż aplikacji. W przeciwnym razie zostanie ona zablokowana w USA.

Niemiecki robot ma być jak dobry chrześcijanin. Zaskakujące przepisy za Odrą

Niemcy chcą, by roboty pracujące w ich sklepach, były traktowane podobnie do ludzi. To oznacza, że miałyby dostać wolne niedziele. Za naszą zachodnią granicą tzw. Sonntagsruhe, czyli niedzielny odpoczynek to świętość.

Mark Zuckerberg rzuca wyzwanie ChatGPT. „Wstrząśnie światem sztucznej inteligencji”

Meta, właściciel m.in. Facebook i Instagrama, ogłosiła właśnie, że udostępnia nową generację swojego najnowocześniejszego dużego modelu językowego (LLM). Chodzi o Llama 3 – system, który ma być ogólnodostępny, otwarty i „najpotężniejszy”.

Amerykański koncern zwalnia pracowników. Protestowali przeciw kontraktowi z Izraelem

Google usunęło 28 pracowników po tym, jak wzięli udział w protestach przeciw Nimbusowi – wspólnemu kontraktowi z Amazonem o wartości 1,2 mld dolarów. Chodzi o usługi związane ze sztuczną inteligencją i chmurą dla izraelskiego rządu i wojska.