Sprzedaż iPhone'ów runęła i Apple traci pozycję lidera. Jest nowy król smartfonów

Początek roku dla koncernu kierowanego przez Tima Cooka jest fatalny. Jak wynika z najnowszych danych IDC, do rąk fanów marki trafiło o jedną dziesiątą mniej smartfonów niż przed rokiem.

Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet

Kreml na kolejny poważny ból głowy. Tym razem spowodowany przez „przyjazny kraj”. Chińskie banki blokują rosyjskie transakcje zakupu elektronicznych podzespołów. A Chiny w ich produkcji mają dominującą pozycję. To uderza w produkcję broni.

Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód

Sztuczna inteligencja generuje gigantyczne zapotrzebowanie na prąd, którego wzrost zaczyna wymykać się spod kontroli. Najnowsze dane pokazują, że jeśli nie zostaną podjęte radykalne działania światu grozi kryzys.

Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać

Waszyngton chce zakazu używania oprogramowania firmy założonej przez absolwenta szkoły KGB. W Polsce antywirus Kaspersky Lab co prawda zniknął z dużych sklepów, ale nadal można go bez problemu kupić.

Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest

Microsoft nie planuje likwidacji swoich spółek w Rosji. Oficjalnie firma opuściła Rosję po agresji Putina na Ukrainę. W rzeczywistości wciąż tam jest i zarabia, wspomagając podatkami wojenny budżet Kremla.

Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji

Terminale mają być pozyskiwane poprzez tajemniczy łańcuch dostaw, w którym biorą udział pośrednicy kupujący sprzęt na platformach takich jak eBay i wysyłający go do Rosji czy Sudanu.

Twórca ChatGPT szykuje smartfon AI bez ekranu. Wspierają go wielkie nazwiska

Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman i Jony Ive, były kluczowy menedżer Apple i szukają miliarda dolarów na owiany tajemnicą projekt związany ze sztuczną inteligencją. Negocjują z potencjalnymi inwestorami.

Duże cięcia w firmach. Sztuczna inteligencja jednak zabierze pracę

Czterech na dziesięciu szefów dużych firm na świecie przewiduje, że technologie związane z AI wywołają tam w ciągu pięciu najbliższych lat znaczące cięcia zatrudnienia.

USA badają ataki Izraela w Gazie z wykorzystaniem AI. Tajemniczy system Lavender

Stany Zjednoczone analizują doniesienia mediów mówiące, że izraelskie wojsko wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji celów bombardowań w Gazie, powiedział CNN rzecznik ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu John Kirby.

Duch zniknął. Twórca ChatGPT, wziął się za samochody i poniósł spektakularną klęskę

Amerykański start-up Ghost (z ang. duch), który miał rozwijać systemy autonomicznej jazdy, został właśnie zamknięty. Stało się tak, mimo pozyskania dużych pieniędzy i inwestorów, z OpenAI, potentatem sztucznej inteligencji, na czele.

Tysiąc Hindusów w roli sztucznej inteligencji. Porażka sklepów Amazona

Sieć Amazon Fresh rezygnuje z punktów z technologią „Just Walk Out”. W zamian będzie śledziła zakupy na poziomie sklepowego wózka. Przy okazji wyszło na jaw, że brak obsługi sklepu oznaczał jej przeniesienie do Indii, gdzie faktycznie udawała AI.

Apple w tajemnicy pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Kolejny kultowy produkt?

Uzależniony od sprzedaży iPhone`ów koncern szuka nowego źródła przychodów. Po porażce projektu autonomicznego auta Apple pracuje nad mobilnym robotem, który będzie chodził za właścicielem po domu i wykonywał jego polecenia.

Wielki protest gwiazd muzyki przeciw sztucznej inteligencji. „Może ich zastąpić"

Ponad 200 twórców, wśród nich Pearl Jam, Bon Jovi, Katy Perry, Nicki Minaj, Billie Eilish czy spadkobiercy Franka Sinatry podpisało list otwarty przeciwko wykorzystywaniu sztucznej inteligencji do naruszania i niszczenia ich dorobku.

Potężny cios w demokrację i biznes. Jak sztuczna inteligencja sieje dezinformację

Fałszywe materiały wideo z prawdziwymi politykami, influencerami czy szefami firm to już poważne zagrożenie, na które trzeba szybko znaleźć antidotum.

Rewolucyjna wyszukiwarka oparta na AI. Współtwórca ChatGPT rzuca wyzwanie Google

Kierowany przez Aravinda Srinivasa start-up Perplexity chce odesłać tradycyjną wyszukiwarkę internetową do muzeum. W projekt zainwestował już Jeff Bezos. A kluczem do sukcesu ma być wspierająca użytkowników sztuczna inteligencja.

Super sztuczna inteligencja otrzyma mózg. Niewyobrażalna kwota na Stargate

Microsoft i OpenAI robią kolejny krok w technologicznej rewolucji. Firmy, które doprowadziły do boomu na sztuczną inteligencję, wprowadzając na rynek system ChatGPT, teraz szykują kolejny ruch.

iPhone jak Windows w latach 90. Apple pozwany za monopol

Departament Sprawiedliwości USA oraz prokuratorzy generalni z 16 stanów i Dystryktu Kolumbii pozwali Apple za naruszenie prawa antymonopolowego na szczeblu federalnym. Koncernowi zarzucono monopol na rynku smartfonów premium. Czy słusznie?

Microsoft ściąga guru sztucznej inteligencji. Chce być numerem 1

Koncern Billa Gatesa chce umocnić pozycję lidera w wyścigu na rynku sztucznej inteligencji, gdzie silną pozycję ma Google. Pomoże mu w tym Mustafa Suleyman, twórca DeepMind.