Już bilion dolarów wartości. Ta firma rozdaje karty w sztucznej inteligencji

Obecne szaleństwo wokół AI nakręca koniunkturę dla producentów chipów. Ale najbardziej korzysta na tym kalifornijska Nvidia, której wartość podwoiła się w tym roku.

Polak stworzył światowego giganta e-commerce. Teraz tonie

Założyciel Wish Piotr Szulczewski był na liście najbogatszych ludzi, a wycena jego serwisu sięgała 20 mld dol. Z tej kwoty 99 proc. już wyparowało. Popełnił jeden poważny błąd.

Bot w smartfonie nie dla Polaków. Twórcy ChatGPT pominęli nasz kraj

OpenAI uruchamia właśnie swojego chatbota w wersji na urządzenia mobilne. Teraz będzie można skorzystać z konwersacyjnej sztucznej inteligencji na smartfonach. Ale nie nad Wisłą.

Richard Branson wyprzedaje Virgin Orbit po kosmicznej klęsce. Zaskakująca cena

To ostateczny koniec kosmicznych marzeń znanego miliardera. Virgin Orbit sprzedała swoje odrzutowce, rakiety i nieruchomości za ledwie 36 mln dolarów. To prawie siedmiokrotnie mniej, niż liczył Branson.

Przyszedł czas na Polskę. Netflix zaczyna walkę ze współdzieleniem kont

Streamingowy gigant ogranicza możliwości współdzielenia kont także nad Wisłą. Zaczyna od pokojowego rozwiązania. Ale ono kosztuje.

Twórca ChatGPT dla „Rzeczpospolitej”: Chiny, USA, UE i Rosja muszą się dogadać

Sam Altman, prezes OpenAI i współtwórca rewolucyjnego konwersacyjnego bota przyjechał do Polski, gdzie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Przy okazji wizyty Altman mówił „Rzeczpospolitej” o potrzebnych regulacjach.

Elon Musk antysemitą? Ludzie-jaszczury i ataki na Sorosa

Elon Musk zaatakował George'a Sorosa, którego porównał do superzłoczyńcy z filmu „X-Men”, Magneto, i napisał, że chce „zniszczyć samą tkankę cywilizacji”. To tylko wierzchołek góry lodowej.

Apple boi się wycieków. Walczy z ChatGPT i szykuje własnego chatbota

Koncern ograniczył pracownikom korzystanie z zewnętrznych narzędzi sztucznej inteligencji, ponieważ opracowuje własną podobną technologię.

Pierwszy amerykański stan zakazuje korzystania z TikToka wszystkim użytkownikom

Coraz więcej krajów wprowadza zakaz używania chińskiej aplikacji przez urzędników państwowych. Tymczasem Montana, jako pierwszy stan w USA, postanowiła powszechnie zdelegalizować TikToka.

Co drugi pracownik giganta straci pracę. Czas sztucznej inteligencji

Największy operator telefonii komórkowej i dostawca szerokopasmowego internetu w Wielkiej Brytanii, BT Group, ogłosił, że zwolni 55 tysięcy pracowników do 2030 roku. To kolejny operator zapowiadający potężne zwolnienia.

Twórca ChatGPT wzywa do okiełznania AI. Kluczowe są chipy i wybory

Sam Altman, 38-letni szef OpenAI, powiedział amerykańskim senatorom, że potrzebne są regulacje m.in. w takich kwestiach jak zapobieganie dezinformacji wyborczej czy powstrzymywanie ludzi przed używaniem sztucznej inteligencji do zabijania.

„Kradzież”, „fałszywi użytkownicy”, „wtyczka Pekinu”. Były dyrektor ujawnia sekrety TikToka

Yintao „Roger” Yu, były dyrektor ds. technicznych ByteDance, spółki-matki TikToka, twierdzi, że zwolniono go po zgłoszeniu nielegalnej działalności. Miał to być m.in. „ogólnoświatowy plan kradzieży i czerpania zysków” z treści innych osób i firm.

WHO: już nie Covid-19, a sztuczna inteligencja ryzykiem dla zdrowia

Do zachowania ostrożności podczas korzystania z narzędzi generowanych przez sztuczną inteligencję wezwała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Ich nadużywanie powoduje zagrożenie dla zachowania zdrowia publicznego.

Nowa szefowa Twittera zaczyna odkrywać karty. To fanka Trumpa

Nowa dyrektor generalna Twittera Linda Yaccarino, napisała na Twitterze, że "jest podekscytowana" wizją właściciela, Elona Muska, dotycząca stworzenia lepszej przyszłości i transformacją Twittera. Zamierza odwrócić spadek przychodów z reklam.

Sztuczna inteligencja Google nie dla Europy. Tajemniczy ruch giganta

Na liście ponad 180 rynków, na których ma ruszyć Bard, konwersacyjna sztuczna inteligencja, będąca odpowiedzią na ChatGPT, nie ma jednak ani Polski, ani innych krajów Unii Europejskiej. To duże zaskoczenie, że Google pomija ten region świata.

Musk rezygnuje z szefowania Twitterowi. Wiemy już, kto go zastąpi

Elon Musk, który jesienią przejął kontrolę nad serwisem Twitter, poinformował, że wybrał, kto będzie kolejnym CEO spółki. Nieoficjalnie mówi się, że zastąpi go szefowa reklamy NBCUniversal Linda Yaccarino.

Google idzie na wojnę z ChatGPT. Nowy bot wchodzi do Polski

Bard, potężny konkurent ChatGPT, zawita nad Wisłą. Koncern na corocznej konferencji dla informatyków – Google I/O – ogłosił właśnie, że jego zaawansowany bot pojawi się w grupie 180 krajów. Google ogłosiło też nowości w produktach i usługach.

Musk wprowadza na Twitterze zaszyfrowane wiadomości i rozmowy telefoniczne

Kontrolujący Twittera Elon Musk ujawnił szczegóły dotyczące nowych funkcji. Już niedługo za pośrednictwem platformy będzie można dzwonić, korzystać z łączności wideo czy wysyłać zaszyfrowane wiadomości.