Jeff Bezos ogłosił to w środę na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy firmy. Podano również do wiadomości, że jego następcą będzie Andy Jassy, obecny szef operacji przetwarzania w chmurze. Po ustąpieniu Bezos przejdzie na stanowisko szefa rady nadzorczej Amazona.

– Wybraliśmy tę datę, ponieważ jest dla mnie sentymentalna, dzień, w którym Amazon został założony w 1994 roku, dokładnie 27 lat temu – powiedział Bezos w na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Amazona, które odbyło się wirtualnie.

CZYTAJ TAKŻE: To on zostanie następcą Bezosa w Amazonie. Jest jak cień

Amazon ogłosił już w lutym, że Bezos opuści swoje stanowisko jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie chce poświęcić więcej czasu na takie inicjatywy, jak Bezos Earth Fund, firmę zajmującą się statkami kosmicznymi Blue Origin, dziennik The Washington Post i Amazon Day 1 Fund.

Firma trzymała swoje plany sukcesji w tajemnicy, chociaż obserwatorzy spekulowali, że Jassy lub Jeff Wilke, który w sierpniu zeszłego roku wycofał się ze stanowiska szefa ogólnoświatowego biznesu konsumenckiego Amazona, zostanie ewentualnym następcą Bezosa.