Akcje internetowego giganta wzrosły na poniedziałkowej sesji o prawie 5 proc. po tym jak sąd odrzucił skargę antymonopolową wniesioną przez Federalną Komisję Handlu i 40 stanów przeciwko Facebookowi. Sędzia z Sądu Okręgowego USA dla Dystryktu Kolumbia uznała, że sprawa musi zostać oddalona, ponieważ upłynęło zbyt dużo czasu od popełnienia domniemanych przestępstw. W efekcie cena akcji skoczyła z 344 do 354 dol.

Tym samym Facebook stał się piątą amerykańską spółką, która przebiła bilion dolarów rynkowej wartości. Największy jest ciągle Apple (2,25 bln dol.), za nim Microsoft (2,02 bln dol.), Amazon (1,73 bln dol.) i Google (1,67 bln dol.).

Wartość Facebooka po zamknięciu giełdy wynosiła 1,004 bln dol. Firma Marka Zuckerberga jest jednocześnie najmłodszą ze wszystkich w zestawieniu, istnieje 17 lat. Pozostałe są na rynku już ponad 20 lat.

Na początku czerwca Komisja Europejska oraz Wielka Brytania rozpoczęły sprawę antymonopolową względem Facebooka. Najpopularniejsza platforma społecznościowa jest podejrzewana o naruszenie unijnych zasady konkurencji.