„Po ponownym otwarciu naszych biur będziemy wymagać szczepienia każdego, kto przychodzi do pracy w którymkolwiek z naszych amerykańskich kampusów” – powiedziała wiceprezes Facebooka ds. HR Lori Goler. „Sposób, w jaki wdrożymy tę politykę, będzie zależeć od lokalnych warunków i przepisów” – dodała.

CZYTAJ TAKŻE: Cios w kłamstwa o Covid-19 i szczepionkach. Portale w opałach

Facebook stworzy też procedury i rozwiązania dla tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych lub innych – zapewniła Goler. Jakiś czas temu koncern poinformował swoich etatowych pracowników, że większość z nich może kontynuować pracę z domu po wygaśnięciu pandemii, jeśli ich praca będzie mogła być wykonywana zdalnie.

Nie wiadomo jeszcze jakie zasady powrotu do biur będą obowiązywać poza Stanami Zjednoczonymi.

Także Google zaprasza do swoich biur w USA tylko zaszczepionych pracowników. Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, napisał w poście na blogu, że „każdy, kto przyjedzie do pracy w naszych kampusach, będzie musiał zostać zaszczepiony” – informuje BBC.

Szefostwo koncernu poinformowało też, że w USA wymóg szczepienia się przeciw Covid-19 zacznie obowiązywać w nadchodzących tygodniach, a w innych krajach nieco później.

CZYTAJ TAKŻE: Obiecujący lek na Covid-19. Czas na heparynę?

Ponadto Google opóźni pełne ponowne otwarcie swoich globalnych kampusów z 1 września na 18 października z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków wywołanych przez wariant koronawirusa Delta. Osoby w szczególnych okolicznościach mogą ubiegać się o pracę z domu do końca 2021 roku. Jednak z informacji koncernu wynika, że każdy pracownik Google może na stałe ubiegać się o pracę z domu, jeśli zechce.

Apple, który poinformował, że na razie nie zdecyduje się na otwarcie ponowne swoich biur, nie ujawnił publicznie wymogu szczepień dla pracowników. Jednak firma będzie wymagać od klientów i personelu noszenia masek w wielu amerykańskich sklepach detalicznych – informuje CNBC.