Apple warte już 3 bln dol. To więcej niż PKB Francji

Koncern Apple stał się pierwszą spółką na świecie, która osiągnęła kapitalizację na giełdzie wynoszącą 3 bln dol. W 2018 r. był pierwszą firmą z kapitalizacją 1 bln USD a w 2020 r. osiągnął rynkową wycenę wynoszącą 2 bln dol.

Publikacja: 04.01.2022 09:45

Tim Cook, prezes Apple

Tim Cook, prezes Apple

Foto: Bloomberg

Kapitalizacja Apple jest obecnie większa niż łączna wartość koncernów Boeing, Coca-Cola, Disney, Exxon-Mobil, McDonald's, Netflix i Walmart. Jest ona również wyższa niż nominalny PKB Francji. Akcje Apple zyskały od początku 2021 r. 38 proc. a podczas poniedziałkowej sesji ich kurs dochodził do 182,8 dol.

- Sięgnięcie 3 bln dol. to historyczna chwila dla Apple, gdyż spółka po raz kolejny dowodzi, że wątpiący w nią są w błędzie - twierdzi Daniel Ives, analityk firmy Wedbush Securities.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Globalne Interesy
Pierwsze latające auta wkrótce trafią do sprzedaży. Znamy ceny
Globalne Interesy
To będzie bitwa gigantów. Ten nowy smartfon ma mocno uderzyć w iPhone'y Apple'a
Globalne Interesy
Bill Gates ujawnił, kiedy rozda 200 mld dol. Dostało się mocno Muskowi
Globalne Interesy
Cła Trumpa pomagają spółce Elona Muska. To mogą być prawdziwe żniwa
Globalne Interesy
Popularna aplikacja znika dziś z rynku. Z czego mogą w zamian korzystać internauci?
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem