Jak podał Bloomberg cena akcji Amazon wyniosła ostatnio ponad 86 dol. po kolejnym spadku co obniżyło kapitalizację spółki do 879 mld dol. Tymczasem w lipcu 2021 r. wartość rynkowa Amazona wyniosła prawie 1,9 bln dol.

Jak podaje Bloomberg Amazon stał się pierwszą w historii spółką publiczną, która straciła 1 bilion dol. na wartości rynkowej w wyniku spadku cen akcji w branży technologicznej. To prawie jak utrata wartości rynkowej właściciela Google czyli Alphabet, która wynosi obecnie około 1,1 bln dol.

Od rekordowej wyceny Amazona akcje straciły około 48 proc. swojej wartości. Wartość rynkowa Amazona spadła poniżej 1 bln dol. 1 listopada, kilka dni po tym, jak firma opublikowała mieszane zyski za trzeci kwartał i przewidywała najwolniejszy wzrost firmy w czwartym kwartale.

Nie tylko Amazon traci pieniądze, ale pięć największych amerykańskich firm technologicznych pod względem przychodów straciło już w tym roku prawie 4 bln dol.

To też efekt odwrotu inwestorów od spółek e-commerce, które biły rekordy sprzedaży podczas pandemii, a teraz odczuwają spowolnienie wzrostu, które może przerodzić się szybko w spadki sprzedaży.