Innowacja Facebooka to specjalna opaska na nadgarstek, która – sparowana z okularami rozszerzonej rzeczywistości (AR) – stworzy kompletnie nowe doświadczenie i możliwości użytkownikom technologii.

Projekt neuronowego interfejsu jest w stanie odczytywać gesty i planowany ruch palców szybciej, niż mózg wysyła impuls do ręki, by ta wcisnęła np. dany klawisz. Ten, wirtualnie wyświetlany na goglach, będzie można – dzięki technologii Facebooka – uruchomić, jedynie myśląc o takiej czynności. Firma Marka Zuckerberga nie ukrywa, że widzi ogromny potencjał w EMG (elektromiografia), czyli diagnostyce czynności elektrycznej mięśni.

CZYTAJ TAKŻE: Żołnierze zyskają moc przenikania wzrokiem ścian

Naukowcy z Facebook Reality Labs wskazują, że nadgarstkowy kontroler będzie oferował zaawansowane możliwości, np. wrażliwe na dotyk wirtualne interfejsy czy możliwość podnoszenia wirtualnych obiektów na odległość. Ta technologia pozwoli też pisać na wirtualnej klawiaturze (na kolanach lub stole), i to szybciej niż na typowej, fizycznej klawiaturze.

Okulary AR od Facebooka mają się pojawić na rynku jeszcze w br. Premiera opaski na nadgarstek nie jest znana – projekt wciąż jest rozwijany