Pierwsze dochodzenie i blokada działania ChatGPT. „Naruszanie prywatności danych"

Włoska agencja ochrony danych poinformowała w piątek, że wszczęła dochodzenie w sprawie chatbota ChatGPT firmy OpenAI w związku z podejrzeniem naruszenia zasad gromadzenia danych w aplikacji sztucznej inteligencji.

Pogrzebane kosmiczne marzenie Wielkiej Brytanii. Virgin Orbit zwalnia

Virgin Orbit, firma miliardera Richarda Bransona, która miała wystrzeliwać na orbitę satelity, zwalnia 85 proc. personelu i zaprzestaje działalności „w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Natychmiast wstrzymać prace nad sztuczną inteligencją! Musk wzywa, jest poparcie

Elon Musk apeluje w liście otwartym o pilne zatrzymanie prac nad rozwojem sztucznej inteligencji, w tym botami w rodzaju ChatGPT, który „wyrwał się spod kontroli”. Wsparł go m.in. Steve Wozniak, współzałożyciel Apple.

Powstaną super inteligentne roboty. ChatGPT ma zasilić humanoidy

Firma OpenAI, która podbiła świat swoją wspieraną przez Microsoft konwersacyjną sztuczną inteligencją, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Wiele wskazuje na to, że teraz zamierza połączyć swojego chatbota z maszynami.

Niezwykły eksperyment. Dzięki życiu pod wodą ma stać się długowieczny

Joseph Dituri, profesor University of South Florida, ma nadzieję zrobić coś więcej, niż ustanowić kolejny rekord świata. Zamierza udowodnić swoją hipotezę, że dzięki morzom i oceanom ludzie są w stanie żyć zdrowiej i dłużej.

ChatGPT potrafi już wymyślić świetny biznes i pomnożyć pieniądze

Jackson Greathouse „zatrudnił” ChatGPT jako doradcę finansowego. Algorytmy szybko pomnożyły jego inwestycje. Jednak dla pracowników AI to powód do obaw.

Rolls-Royce zbuduje minireaktory jądrowe. I wyśle je z niezwykłą misją

Firma - znana z produkcji silników lotniczych oraz luksusowych samochodów - planuje zbudować mikroreaktory jądrowe. Dostarczą energię na... Księżycu.

Możliwości bota ChatGPT „zbliżone do człowieka”. Przełomowy moment

Funkcjonalności rewolucyjnej konwersacyjnej sztucznej inteligencji od OpenAI rosną w oczach. Teraz może już w nieograniczony sposób przeglądać zasoby sieci, ale i wyszukiwać dla użytkowników oferty biur podróży, czy robić zakupy w e-sklepach.

Pierwsza rakieta z drukarki 3D poleciała w kosmos. To rewolucja, loty będą tanie

Choć rakiecie firmy Relativity Space, nie udało się dotrzeć na właściwą orbitę i tak można mówić o sukcesie. Terran 1 udowodnił, że „drukowanie rakiet” ma sens. Zastosowano też nowe silniki zasilane mieszanką ciekłego wodoru i tlenu.

Tania energia popłynie ze sztucznych liści. Zaskakujący wynalazek

Materiał opracowany we włoskich laboratoriach do produkowania energii potrzebuje tylko padającego deszczu lub podmuchów wiatru. Sztuczny liść dodaje się do… prawdziwej rośliny i działa.

Bill Gates: Sztuczna inteligencja jak wynalezienie chipów i internetu. To przełom

Założyciel Microsoftu na swoim blogu napisał, że jesteśmy świadkami największego postępu technologicznego od dziesięcioleci. Boty jak ChatGPT mają zmienić wszystko.

Google odpalił rywala ChatGPT, ale nie zachwycił. Mocna odpowiedź Microsoftu

Po tym jak stworzona przez OpenAI rewolucyjna konwersacyjna sztuczna inteligencja stała się światowym hitem, Microsoft idzie za ciosem i wdraża kolejne zaawansowane algorytmy do swojej internetowej wyszukiwarki.

Kapsułka zamiast endoskopii. Przełom w diagnostyce

Naukowcy twierdzą, że mają alternatywę dla niezbyt przyjemnej endoskopii w diagnostyce chorób układu pokarmowego. Wystarczy połknąć niewielką kapsułkę, która pokaże lekarzom, czy jelita pacjenta pracują tak jak należy.

„Trochę się boimy”. Opracował ChatGPT, a teraz ostrzega

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, firmy, która opracowała rewolucyjną sztuczną inteligencję i właśnie wprowadza udoskonaloną wersję ChatGPT-4, ostrzegł, że technologia ta wiąże się z poważnymi zagrożeniami i wymaga nadzoru.

ChatGPT udawał niewidomego. Sprytny, szalony, groźny

Sztuczna inteligencja ChatGPT w nowej wersji GPT-4 w zaledwie kilkadziesiąt sekund stworzyła grę wideo, napisała nowy scenariusz kultowego serialu i oszukała człowieka, udając osobę niewidomą.

Polska apka do ćwiczeń w drodze do Azji. Algorytmy analizują ciało i ruchy

Technologia widzenia komputerowego i obiektyw w dowolnym urządzeniu mobilnym wystarczą, by uczestniczyć w profesjonalnym treningu fitness. Ten polski projekt może trafić do Azji.

Komputery będą zasilane ludzkimi komórkami. Gigantyczna wydajność i oszczędność

Przyszłością informatyki jest biokomputer zasilany ludzkimi komórkami mózgowymi, który mógłby zostać opracowany jeszcze za naszego życia – uważają naukowcy.

Naukowcy opracowali „kosmiczny beton”. Kluczem okazały się... łzy i ziemniaki

Ludzkość przygotowuje się do kolejnego etapu eksploracji kosmosu – osadnictwie m.in. na Księżycu i Marsie. Naukowcy szukają sposobu na opracowanie jak najbardziej efektywnych materiałów, z których można byłoby zbudować pierwsze „osiedla”.