Wieczna młodość za 2 mln dol. rocznie? Milioner chce odwrócić proces starzenia

45-letni milioner Bryan Johnson, który zbił majątek na oprogramowaniu, wraz z zespołem 30 lekarzy chce wygrać z procesem starzenia się organizmu. Media na całym świecie z ogromnym zainteresowaniem śledzą ten projekt.

Chiński robot jak Terminator. Zmienia kształt i przelewa się przez kraty

Zespołowi badaczy z Chin udało się opracować rozwiązanie niczym z filmów science fiction. Stworzyli zmiennokształtnego robota, umieścili go w zminiaturyzowanym modelu więzienia i pokazali, jak potrafi wydostać się on zza krat.

Sztuczna inteligencja zdaje egzaminy na uczelniach. ChatGPT zniszczy edukację?

Rewolucyjny bot od OpenAI przekracza kolejne bariery. ChatGPT zdał egzamin adwokacki czy na licencję medyczną w USA. Ponadto przeszedł test na studiach podyplomowych dla kadry zarządzającej.

Polacy szykują odpowiedź na ChatGPT. Ta sztuczna inteligencja ma być lepsza

Polski startup SentiOne pracuje nad stworzeniem własnego bota konwersacyjnego, który mógłby być pozbawiony wad rewolucyjnego narzędzia stworzonego przez OpenAI.

Aby uniknąć reklam, trzeba krzyczeć do telewizora. To może zadziałać

Sony ma już rozwiązanie pozwalające oglądającemu telewizję wyłączyć reklamę, jeśli tylko oglądający odpowiednio głośno krzyknie… nazwę promowanej marki. Można też będzie przez telewizor zamówić właśnie reklamowany produkt.

Plaster zamiast zastrzyków. Rewolucyjna zmiana nie tylko dla cukrzyków

Biofarmaceutyczna spółka z Wrocławia, która opracowała transdermalny system do przenoszenie leków przez skórę, dostała zielone światło od Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF).

Producent pierwszej szczepionki na Covid-19 ucieka z Niemiec. Przez biurokrację

BioNTech, przodującą w badaniach nad szczepionkami, obecnie także na raka, firmę założoną przez tureckich imigrantów, zmęczyła działalność w Niemczech. Decyzja o przeniesieniu się do Wielkiej Brytanii wywołała burzę.

Rosja straszy bronią hipersoniczną. Ale właśnie nadchodzi jej pogromca

Amerykanie, którzy przegrywają hipersoniczny wyścig zbrojeń z Rosją i Chinami, liczą na nową broń – lasery, także te o wielkiej mocy, wspierane energią jądrową.

Microsoft inwestuje miliardy w ChatGPT. Sztuczna inteligencja ma pokonać Google

Gigant oprogramowania poinformował o wieloletniej, wielomiliardowej inwestycji w start-up OpenAI, który stworzył rewolucyjnego chatbota ChatGPT. Microsoft chce rozszerzyć wykorzystanie sztucznej inteligencji w swoich produktach.

Chiński dron nigdy nie musi lądować. Energia dostarczana laserem

Chińscy naukowcy opracowali nową technologię, która umożliwi bezzałogowym statkom powietrznym latanie bez potrzeby lądowania w celu naładowania akumulatorów.

Teraz już każdy porozmawia z Joe Bidenem. Ten bot ma zaskakującą umiejętność

Byli inżynierowie Google, którzy wcześniej pracowali nad algorytmami LaMDA, stworzyli chatbota, który bez wątpienia wyróżnia się na tle konkurencyjnych projektów konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Podszyje się pod każdą postać.

Nowa technologia wykorzysta WiFi do „widzenia” przez ściany i szpiegowania

Popularna technologia do bezprzewodowej transmisji internetu może mieć też inne zastosowania. Naukowcy z Carnegie Mellon University dowiedli, że Wi-Fi może służyć do lokalizowania ludzi. Sygnał przenika mury i „śledzi” kluczowe punkty na ciele.

Sztuczna inteligencja ChatGPT zbudowana na wyzysku w Afryce. Poważne oskarżenia

Gdy powstawał rewolucyjny chatbot teraz wyceniany na miliardy dolarów, firma zlecała pracę m.in. do Afryki, gdzie pracownicy dostawali 2 dolary za godzinę. Część z nich nie wytrzymała czytania mowy nienawiści czy opisów okrucieństw i dewiacji.

Ukraina domaga się dostępu do ChatGPT. Sztuczna inteligencja pomoże na wojnie?

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej wystąpiło do OpenAI, firmy stojącej za popularnym chatbotem ChatGPT, z oficjalnym wnioskiem o odblokowanie tego narzędzia. Na razie Ukraina jest traktowana jak Rosja i Iran.

Stracili satelity w misji Virgin Orbit. Teraz Polacy zdobywają wielki kontrakt

SatRev, rodzima spółka z branży kosmicznej, zdobyła jeden z największych w Europie Środkowej kontraktów na satelitarną obserwację Ziemi. Będzie monitorować uprawy w Polsce.

Inteligentne chatboty pomogły co piątemu studentowi. Będą zmiany na egzaminach

Skala korzystania ze sztucznej inteligencji w rodzaju ChatGPT przez uczniów i studentów zaczyna przekraczać wyobrażenia, a udowodnienie ej praktyki jest trudne. Eksperci wieszczą zmiany w systemie edukacji i sprawdzania wiedzy.

Nick Cave drwi z piosenki rewolucyjnego chatbota ChatGPT. „Parodia i grafomania”

Sztuczna inteligencja ChatGPT stworzyła utwór w stylu twórczości Nicka Cave’a, co sam zainteresowany nazwał bzdurą i groteskową kpiną z bycia człowiekiem. - Sztuka wymaga człowieczeństwa - stwierdził.

Duże pieniądze jadą za rowerem VR. Światowy gracz inwestuje w warszawski start-up

Jeden z największych na świecie producentów sprzętu fitness inwestuje w polską spółkę z branży wirtualnej rzeczywistości. Ta pomoże łączyć ćwiczenia fizyczne z interaktywną rozrywką.