Francuski projektant Thierry Gaugain chce przenieść podróż koleją na nowy poziom – opracował z Philippem Starckiem projekt pociągu dalekobieżnego, który ma jeździć po najbardziej krajobrazowych trasach kolejowych w Europie i USA. – Podróże koleją za bardzo skupiły się na prędkości, a powinny dawać komfort i radość – twierdzi.

CZYTAJ TAKŻE: Polski lewitujący pociąg wjedzie na włoskie tory

Pojazd, dostosowany do torów na obu kontynentach, byłby niesłychanie luksusowy. 14 wagonów o łącznej długości 400 metrów zostanie przykrytych taflą szkła, które może być całkowicie zaciemnione (wówczas na suficie i ścianach będą mogły być wyświetlane dowolne obrazy cyfrowe) lub przejrzyste. Na pokładzie znajdą się: tarasy widokowe, hol powitalny, ogród, 18 ekskluzywnych miejsc noclegowych dla gości właściciela pociągu, a także sale koncertowa i balowa.

""

Thierry Gaugain

cyfrowa.rp.pl

Gaugain przyznał, że projekt tworzył z myślą o Laurene Powell Jobs, wdowie po założycielu Apple’a. Inspiracją był jej styl życia i marzenia. Budowa G ma potrwać dwa i pół roku. Realizacją zajmą się m.in. firmy Stadler, Saint-Gobain i Marine Guard.