Koncern wydawałoby się dokonał niemożliwego – tylko w ciągu ostatniego roku kapitalizacja spółki wzrosła ponad dwukrotnie. To oznacza, że zaledwie w ciągu 12 miesięcy urósł o wartość Facebooka, czyli szóstej najwyżej wycenianej giełdowej spółki na świecie. W ciągu trzech lat firma Jeffa bezosa potroiła zaś swoją wartość.

Miesiąc temu magiczną granicę 1 bln dol. przebił już Apple, stając się pierwszą firmą w historii, której akcje wyceniono aż tak wysoko. Wszystko wskazuje jednak na to, że na Apple i Amazonie się nie skończy. „Bloomberg” twierdzi, że wyścig trwa i do tego grona wkrótce dołączyć mogą Google, należący do grupy Alphabet, a także Microsoft. Wszystkie te cztery koncerny (Aple, Amazon, Google i Microsoft) działają w sektorze technologii informacyjnych.

Amazon to spółka założona 34 lata temu w Seattle przez Bezosa, analityka z Wall Street. Biznes rozkręcał w garażu. Serwis online – specjalizujący się w sprzedaży książek – wyrósł na światowego potentata handlu internetowego. Rocznie sprzedaje produkty o wartości 200 mld dol. Zatrudnia na całym świecie 575 tys. pracowników.