Współprojektantem futurystycznych masek jest Jose Fernandezem, hollywoodzki twórca kostiumów do takich filmów jak „Batman i Robin”, „X-Men: Apocalypse” i „Thor: Ragnarok”. Projektował także stroje dla astronautów biorących udział w misji Crew Dragon Demo-2, czyli wspólnej misji NASA i SpaceX Elona Muska.

CZYTAJ TAKŻE: Maska, która tłumaczy. Genialny pomysł Japończyków

Xupermask oprócz łączności Bluetooth będzie wyposażona w podwójne wentylatory z trzema prędkościami, system filtracji HEPA, diody LED, słuchawki z redukcją szumów i baterię pracującą przez siedem godzin oraz magnetyczny system przechowywana wkładek dousznych. Jest również wyposażona w regulowane paski. Z pomocą maski można odtwarzać muzykę i odbierać telefony. No i ma futurystyczny wygląd.

Maski od założyciela zespołu Black Eyed Peas mają się stać nieodzownym elementem ubioru, dla osób, które przywiązują uwagę do detali i nie chcą zrezygnować z estetyki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez XUPERMASK (@xupermask)

„Żyjemy w czasach science fiction, dlatego chciałem stworzyć maskę pasującą do tych czasów” – zapewnia muzyk w rozmowie z „New York Times”.

Xupermask kosztuje 299 dolarów (około 1150 zł), a można ją kupić przez stronę internetową xupermask.com. Jest dostępna w dwóch kolorach – czarnym i białym i w dwóch rozmiarach.

Może wydawać się, że jest już za późno na sprzedawania antycovidowych maseczek, ponieważ wiele stanów w USA znosi ten obowiązek, ale zdaniem ekspertów wielu Amerykanów w obawie przed wirusem nie zrezygnuje z nich jeszcze przez wiele miesięcy.

CZYTAJ TAKŻE: To szwedzki król muzyki. Jego Spotify zapoczątkował rewolucję

Will.i.am dość daleko odszedł o muzyki i kariery w show biznesie. Przez ostatnie lata inwestował w Teslę i Beats Electronics – przypomina CNN. Został też dyrektorem ds. innowacji w firmie Intel. A jego firma i.am +, która produkuje tzw. weaerables, czyli ubrania oraz akcesoria zawierające w sobie komputer oraz zaawansowane technologie elektroniczne, kupiła kila konkurencyjnych firm jak wyposażającą inteligentne domy Wink i startup tworzący uczące się maszyny Sensiya.