Dzień wcześniej sąd zezwolił na jego ekstradycję do USA, gdzie miał on się mierzyć z zarzutami dotyczącymi uchylania się od płacenia podatków. Śledczy podejrzewają, że 75-letni McAfee popełnił samobójstwo.

CZYTAJ TAKŻE: Geniusz i skandalista John McAfee. Barwne życie programisty

John McAfee stworzył w 1987 r. pierwszy program do zwalczania wirusów komputerowych. Założył też wówczas swoją firmę McAfee Associates. W czasie kryzysu z 2008 r. stracił dużą część swojej fortuny i wyemigrował do Belize. W ostatnich latach był znany głównie jako entuzjasta kryptowalut.

W październiku 2020 r. McAfee został aresztowany na lotnisku w Barcelonie. Prokuratura z amerykańskiego stanu Tennessee zarzuciła mu ukrywanie dochodów przed fiskusem. McAfee miał nie zgłosić milionów dolarów, które zarobił jako konsultant ds. kryptowalut oraz honorarium jakie otrzymał za prawa do filmu dokumentalnego o sobie. Milioner twierdził jednak, że oskarżenia są motywowane politycznie. W 2019 r. twierdził, że dostawał groźby od „amerykańskich oficjeli”. Mówił wówczas, że jeśli kiedyś zostanie znaleziony martwy w więziennej celi, to nie będzie to samobójstwo.