Po premierze HBO Max jednocześnie działają aż trzy serwisy pod szyldem HBO: HBO Now, HBO GO i najnowszy Max. Mimo, iż prezes HBO, Bob Greenblatt powiedział telewizji CNN pod koniec maja, że na razie nie ma planów likwidacji serwisów HBO GO i HBO Now, to już po miesiącu okazało się, że w Stanach HBO GO zniknie 31 lipca tego roku, a HBO Now zostanie przemianowane na HBO, co oznacza, że w ramach nowej usługi HBO widzowie będą oglądać treści typowe dla HBO, natomiast HBO Max ma być usługą premium z bogatszą ofertą z produkcjami Warner Media oraz partnerów jak Cartoon Network czy Studio Ghibli. Nowy serwis ma być też największą konkurencją Netflixa oraz Disney Plus.

CZYTAJ TAKŻE: Cena HBO Max ujawniona. To będzie bitwa internetowych telewizji

W dniu premiery HBO Max zyskał 87 tys. nowych użytkowników. Tyle osób ściągnęło nową aplikację z Apple Store. Klienci znikającego HBO Now mogli bezpłatnie pobrać aktualizację. HBO Max jest również dostępny bezpłatnie obecnych abonentów HBO, za pośrednictwem telewizji kablowej i satelitarnej.

Dzięki HBO MAX widzowie w USA otrzymali dostęp do 1800 filmów i seriali – starych i nowych, w tym klasyki światowego kina. W ofercie są m.in.: Joker, Matrix, Ben-Hur, Obywatel Kane, Deszczowa piosenka, Lolita, Klute, Piątek 13., Downtown Abbey oraz seriale: Przyjaciele, Teoria wielkiego podrywu, Seks w wielkim mieście, Gra o Tron czy Rodzina Soprano a także Ulica Sezamkowa. Miesięczny dostęp do platformy to 14,99 dolarów.

Nie wiadomo, kiedy te zmiany dotrą do Europy i Polski. HBO na razie nie zapowiada takich zmian poza USA. W Polsce nadal dostępne jest HBO GO.