Coding Giants to polska marka, pod którą działa rodzima, innowacyjna firma edukacyjna. Szkoła dla dzieci i młodzieży w ciągu ostatnich pięciu lat nauczyła programowania ponad 100 tys. osób w wieku od 7 do 19 lat.

Spółka Giganci Programowania – na zagranicznych rynkach działa właśnie jako Coding Giant – powstała ponad sześć lat temu w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej: Radosława Kuleszy, Sebastiana Langa, Dawida Leśniakiewicza i Piotra Pełki. Początkowo biznes projektowali w wynajmowanych studenckich pokojach oraz osiedlowej pizzerii. Postawili na franczyzę – pierwszej Giganci Programowania udzielili w 2017 r. W ciągu paru lat ich liczba w mniejszych miastach wzrosła do ponad 60. Kolejnych blisko 60 placówek w miejscowościach z liczbą ponad 150 tys. mieszkańców koordynowanych jest bezpośrednio przez centralę firmy.

CZYTAJ TAKŻE: Zablokowali dziecięcy język programowania. „Antychińskie, upokarzające treści”

Obecnie szkoła programowania realizuje program według blisko 300 scenariuszy w ramach ponad 30 dostępnych kursów. Z jej usług korzystać można stacjonarnie i online. Działa w Hiszpanii, Chorwacji i Słowacji. A w br. biznes ruszy także w Chile oraz Meksyku. Na tym nie koniec – obecnie trwają zaawansowane rozmowy, mające wprowadzić markę na rynek w Bośni i Hercegowinie, Singapurze, a także w Słowenii. Kolejnymi kierunkami będą Włochy, Francja, Niemcy, Belgia i Holandia.

– Rozwój przez wejścia na kolejne rynki jest realizacją naszych marzeń, jak i skonkretyzowanego planu działania. Nie myśleliśmy o sobie jako o lokalnym punkcie edukacyjnym. Mamy ambicję działać na jeszcze większą skalę – zaznacza Dawid Leśniakiewicz.