Start-up obchodził niedawno drugi rok działalności. Firma, którą zbudował Filip Sobel, rośnie jak na drożdżach. W jego biznes zainwestował już fundusz Czysta3.vc. Staffly ma ambicję zrewolucjonizować rynek HR. Stworzony przez poznańską spółkę system pozwala weryfikować cechy osobowości kandydatów na dane stanowisko za pomocą psychometrii (krótkich testów osobowości). Jak tłumaczy Sobel, dzięki temu profil pracownika ma być lepiej dopasowany do wykonywanych obowiązków. To w efekcie zmniejszy rotację u pracodawcy.

Narzędzie Staffly bada poziom dopasowania kandydata do stanowiska, na które aplikuje, analizując ponad 30 cech osobowości kandydata, czy procentowy poziom jego dopasowania do stanowiska. Rekruter jeszcze przed rozmową będzie w stanie ocenić, czy kompetencje miękkie kandydata są wystarczające do pracy na rekrutowanym stanowisku, i zweryfikuje, czy wpisuje się on w kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa.

Model biznesowy firmy opiera się na opłacie abonamentowej. W ciągu sześciu miesięcy od startu tego innowacyjnego produkty start-up przeprowadził ponad 50 tys. unikalnych testów.