Bitcoinowe startupy szturmują prestiżowe drapacze chmur

Dla bankowych kolosów, takich jak Goldman Sachs, czy JPMorgan powierzchnia biurowa w prestiżowych drapaczach chmur w Hongkongu bywa zdecydowanie za droga, ale wysokie ceny najmu nie zrażają bitcoinowych startupów i innych firm z branży kryptowalut.

Zdaniem ekspertów świadczy to dobrze nie tylko o zasobach finansowych młodych bitcoinowych graczy, ale też o wysokim poziomie optymizmu, mimo tego że z cyfrowych aktywów wyparowało już ponad 600 miliardów dolarów.

Diginex, zajmujący się kopaniem walut cyfrowych, wyjaśnia, że nowa powierzchnia jest mu potrzebna w związku z „agresywnym” rozwojem działalności i rekrutacją nowych pracowników, natomiast giełdę Coinsuper znęciły „lepsze widoki i miłe otoczenie”

-Firmy blockchainowe w Hongkongu nie zwalniają tempa rozwoju – twierdzi Phillip Pang, dyrektor w Colliers. Wskazuje, że prestiżowa lokalizacja ma pomóc w pozyskaniu i zatrzymaniu utalentowanych pracowników.

Niedawno było głośno o platformie transakcyjnej BitMEX, która wynajęła całe piętro w wieżowcu Cheung Kong Center. Za cały rok BitMEX zapłaciła z góry, co zdaniem Bloomberga sugeruje, iż właściciele budynku nie są tak optymistycznie nastawieni do perspektyw branży kryptowalutowej jak nowi lokatorzy.

Ads

Mogą Ci się również spodobać

Apple zaoferuje streaming filmów i gier

Koncern z Cupertino do kwietnia ma uruchomić swoje serwisy streamingowe. Jeden ma oferować treści ...

Gwiazdy biją firmy na Instagramie

Na Instagramie konta z największą liczbą obserwatorów należą do sportowców i celebrytów. Zdecydowanie wyprzedzają ...

Michał Kanownik: Cyfrowa przyszłość Europy w rękach Komisji

Komisja Europejska po zakończeniu konsultacji przystępuje do prac nad Kodeksem Usług Cyfrowych (DSA). Regulacje ...