Zmiana warty w Abstrachuje.tv

YouTube

Robert Pasut, najstarszy z trójki założycieli Abstry, znanej z produkcji na YouTube Polska, w tym głównie za sprawą kanału Abstrachuje.tv nie kieruje już firmą. Założyciele Abstry powierzyli fotel prezesa Maciejowi Szwarcowi, który od 2017 r. zasiadał w radzie nadzorczej.

Maciej Szwarc to były prezes ubezpieczeniowej firmy Axa w Polsce. Obecnie zasiada także w radzie nadzorczej jednego z trzech największych telekomunikacyjnych operatorów stacjonarnych – Netii (Grupa Cyfrowy Polsat). Robert Pasut formalnie jest obecnie w Abstrze dyrektorem ds. strategii kontentowej.

CZYTAJ TAKŻE: Na polskim YouTube można nieźle zarobić

Jak wylicza Maciej Szwarc, przez ostatnie dwa lata Abstra otworzyła 9 nowych kanałów, w tym dwa z partnerami komercyjnymi. Według niego firma (wyrosła na często niewybrednym dowcipie – red.) chce tworzyć „wartościowe treści programowe”, trafiające do widzów w wieku 13-30 lat.

– Nie pozostajemy obojętni na trendy, które już zadomawiają się na naszym rynku, dlatego planujemy ekspansję także na inne platformy – zapowiada Maciej Szwarc.

Oprócz Roberta Pasuta, założycielami Abstra są Cezary Jóźwik i Rafał Masny. Maciej Szwarc od 2004 do 2015 roku sprawował funkcję prezesa towarzystwa ubezpieczeniowego AXA Poland. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Columbia University. Skończył również studia podyplomowe na IESE Business School w Barcelonie.

Oprócz założycieli udziałowcem Abstry jest spółka Padrone, której wspólnikami są m.in. Maciej Wandzel i Bogusław Leśnodorski. Według KRS, Padrone ma większościowy pakiet udziałów w Abstra. Abstra podaje, że treści na jej kanałach wyświetlono ponad 2 mld razy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zapomnij o serwisie. Naprawa smartfona w domu klienta

Apple oferuje usługę naprawy uszkodzonego sprzętu bez wychodzenia z domu. Technik z autoryzowanego serwisu ...

Niewidzialny super-dron z 6-cioma tonami bomb. Rosjanie idą na całość

Rosjanie przyśpieszają wdrożenie swojego nowego supernowoczesnego drona stealth Suchoj S-70 Ochotnik. Ma on zadebiutować ...

Boom w e-handlu pomaga dystrybutorom sprzętu

Dystrybutorzy, którzy nie przygotowali się na rosnące znaczenie kanału e-commerce, mają teraz kłopoty. W ...

Tego jeszcze nie było. Powstanie hybryda gry i sieci społecznościowej

Inwestorzy z branży gier wideo szukają innowacyjnych pomysłów na biznes. Przyszłością mają być wirtualne ...

Chiny postawiły internetowy Wielki Mur. Ameryka bezsilna

Amerykańscy cyfrowi giganci są od dawna blokowani w Państwie Środka. Pekin może teraz uszczelnić ...

Moskwa oskarża Apple o nieuczciwe praktyki wobec rosyjskiej firmy

Rosyjska Federalna Służba Antymonopolowa (FAS) przygląda się sprawie zgłoszonej przez rodzimą i znaną na ...