Amazon zatrudnia 100 tys. ludzi. Koronawirus napędza biznes

Bloomberg

Gigant e-handlu zapowiedział zatrudnienie dodatkowych 100 tysięcy ludzi. Chce nadążyć za gwałtownym wzrostem zamówień.

Pandemia Covid-19 zatacza coraz szersze kręgi na świecie zmuszając coraz więcej ludzi do siedzenia w domach i unikania zbędnych wyjść. W efekcie zakupy przenoszą się do kanału online, zmuszając do większego wysiłku firmy zajmujące się obsługą tego handlu. W związku ze skokiem liczby zamówień Amazon poinformował że będzie potrzebował dodatkowych 100 tysięcy pracowników magazynów i dostawców w samych Stanach Zjednoczonych.

CZYTAJ TAKŻE: Wirus to okazja dla oszustów i szaleńców. Amulety i mikstury

Dodatkowo Amazon zapowiedział podwyżki dla swoich pracowników w USA i Europie. Godzinowe stawki zatrudnionych przez Amazona wzrosną o 2 dolary w USA, 2 funty w Wielkiej Brytanii oraz o 2 euro w częsci krajów europejskih (co sugeruje, że nie dotyczy to Polski, która nie jest w strefie euro). Amazon spodziewa się, że koszt podwyżek wyniesie ponad 350 mln dolarów (kwartalne przychody Amazona to ponad 87 mld dolarów).

Koncern zapowiedział także utworzenie wartego do 25 mln funduszu wsparcia dla współpracujących z nim zewnętrznych firm dostawczych i kierowców. Firma obiecała też płacić przez dwa tygodnie każdemu pracownikowi, u którego zostanie zdiagnozowany koronawirus, co jest o tyle istotne, że w USA nie ma płatnych zwolnień chorobowych.

Nie tylko Amazon szuka dodatkowych pracowników w USA by zaspokoić zapotrzebowanie na zakupy online. Pracowników do obsługi zamówień szukają też sieci supermarketów mające swoje e-sklepy.

CZYTAJ TAKŻE: Allegro rezygnuje z kosztów dostawy

Również w Polsce widać większe zainteresowanie zakupami online. Jeszcze miesiąc temu w większość e-sklepów (takich jak Frisco czy e-Tesco) można było zamówić zakupy z dnia na dzień. Obecnie o szczęściu można mówić w sytuacji, w której na dostawę trzeba czekać kilka dni. Np. w Łodzi Tesco nie ma wolnych terminów dostaw do 6 kwietnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec dyktatu banków. Zyskają groźnych konkurentów

Bank Anglii rozważa przyznanie fintechom, czyli startupom finansowym, możliwości przyjmowania depozytów. To prawo dotychczas ...

Trolle kosztują. Unia podwaja budżet walkę z dezinformacją

W roku wyborczym, ze strachu przed akcjami dezinformacyjnymi, Komisja Europejska podwyższa budżet zespołu zwalczającego ...

Twórca Alibaby pomaga Europie w walce z koronawirusem

Jack Ma zobowiązał się przekazać dwa miliony masek ochronnych do dystrybucji w całej Europie. ...

Facebook grozi wycofaniem się z Europy

W piśmie złożonym w sądzie w Dublinie, prawnicy Facebooka ostrzegli, że ich firma „może ...

Polski premier w światowym hicie. Walczy z korporacją zła

Takiego bohatera w grach wideo jeszcze nie było – w najnowszej odsłonie kultowej gry ...