Gigantyczne kolejki w Amazonie. Koncern zmieni sposób obsługi klientów

Bloomberg

Amazon poszukuje pracowników. Koncern zapowiedział zatrudnienie aż 75 tys. nowych dostawców i pracowników Amazon Fresh oraz Whole Foods Market. Firma nie nadąża z dostawami.

Nowi klienci Amazon Fresh oraz Whole Foods Market muszą czekać w kolejkach, Amazon nie jest w stanie na bieżąco obsłużyć wszystkich zamówień, które rosną lawinowo. Odkąd Amerykanie przestraszeni pandemią koronawirusa zaczęli zamawiać online wszystko, także jedzenie, Amazon zaczął zwiększać zatrudnienie. Koncern zapewnia, że co tydzień zatrudnia nowe osoby, by sprostać oczekiwaniom klientów. Mimo to kolejki zamówień wciąż rosną.

CZYTAJ TAKŻE: Najbogatszy człowiek jeszcze bogatszy. Dzięki koronawirusowi

Amazon poinformował, że niedługo wprowadzi nową opcję do zamówień online. Klient będzie mógł sobie zamówić produkty spożywcze na konkretny dzień i godzinę, to pozwoli pracownikom centrów dystrybucyjnych na zaplanowanie dostaw. Teraz zamówienie wpadają według kolejności składnia zleceń, co powoduje duże kolejki a także sprawia, że klienci nigdy nie mogą być pewni, kiedy właściwie otrzymają swoje zamówienie – informuje portal The Verge. Dzieje się tak, choć Amazon priorytetowo traktuje zamówienia spożywcze oraz środków do higieny osobistej oraz środków czystości.

Koncern poinformował, że w ostatnich tygodniach zatrudnił ponad 100 tys. nowych pracowników. Teraz szykuje miejsca pracy dla kolejnych 75 tysięcy. Koncern zdecydował się też na przywrócenie sprzedaży na platformie towarów nie uznanych za niezbędne.

CZYTAJ TAKŻE: Bonanza Amazona. Wirus znalazł jednak słaby punkt

Amazon poinformował też, że wyda 500 mln dolarów na podwyżki płac dla pracowników, którzy „wystawiają się na ryzyko, by zapewnić dostawy żywności i innych niezbędnych środków dla milionów klientów”. Pierwotnie Amazon informował, że na podwyżki przeznaczy 350 mln dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Platforma blockchain BIK ruszy w tym roku

Jesteśmy firmą w dużej mierze opartą na nowych technologiach informatycznych – mówi Mariusz Cholewa, ...

Internauci rezygnują z telewizji. Już jej nie potrzebują

Od 2014 r. odsetek internautów korzystających z telewizji spadł o 8 pkt. proc. Nadal ...

Pułapka na hakera. Zdradzi swoje metody

Nowe podejście do walki z cyberprzestępcami. Zamiast blokować im dostęp, otwieramy drzwi szeroko i ...

Elon Musk zbuduje nowe państwo i naród. Na Marsie

Twórca firmy SpaceX, która ma oferować międzyplanetarne podróże, zdradził, jakie ma plany związane z ...

Facebook ukarany w Turcji. Bo przecieka

Gigant mediów społecznościowych naruszył przepisy prywatności kolejnego kraju. Tym razem wyciek danych dotknął blisko ...

Rekordowa strata Ubera

W II kwartale firma oferująca usługi płatnych przejazdów osiągnęła stratę na poziomie 5,24 mld ...