HBO ma nowy serwis streamingowy. Czy to koniec HBO GO?

Gabby Jones/Bloomberg

W Stanach Zjednoczonych zadebiutował nowy serwis VOD od HBO – HBO Max. Oferuje on produkcje pochodzące z różnych stacji telewizyjnych i wytwórni.

Po premierze HBO Max jednocześnie działają aż trzy serwisy pod szyldem HBO: HBO Now, HBO GO i najnowszy Max. Mimo, iż prezes HBO, Bob Greenblatt powiedział telewizji CNN pod koniec maja, że na razie nie ma planów likwidacji serwisów HBO GO i HBO Now, to już po miesiącu okazało się, że w Stanach HBO GO zniknie 31 lipca tego roku, a HBO Now zostanie przemianowane na HBO, co oznacza, że w ramach nowej usługi HBO widzowie będą oglądać treści typowe dla HBO, natomiast HBO Max ma być usługą premium z bogatszą ofertą z produkcjami Warner Media oraz partnerów jak Cartoon Network czy Studio Ghibli. Nowy serwis ma być też największą konkurencją Netflixa oraz Disney Plus.

CZYTAJ TAKŻE: Cena HBO Max ujawniona. To będzie bitwa internetowych telewizji

W dniu premiery HBO Max zyskał 87 tys. nowych użytkowników. Tyle osób ściągnęło nową aplikację z Apple Store. Klienci znikającego HBO Now mogli bezpłatnie pobrać aktualizację. HBO Max jest również dostępny bezpłatnie obecnych abonentów HBO, za pośrednictwem telewizji kablowej i satelitarnej.

Dzięki HBO MAX widzowie w USA otrzymali dostęp do 1800 filmów i seriali – starych i nowych, w tym klasyki światowego kina. W ofercie są m.in.: Joker, Matrix, Ben-Hur, Obywatel Kane, Deszczowa piosenka, Lolita, Klute, Piątek 13., Downtown Abbey oraz seriale: Przyjaciele, Teoria wielkiego podrywu, Seks w wielkim mieście, Gra o Tron czy Rodzina Soprano a także Ulica Sezamkowa. Miesięczny dostęp do platformy to 14,99 dolarów.

Nie wiadomo, kiedy te zmiany dotrą do Europy i Polski. HBO na razie nie zapowiada takich zmian poza USA. W Polsce nadal dostępne jest HBO GO.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Superbateria do smartfona zainspirowana proszkiem do prania

Naukowcy z Monash University w Melbourne w Australii twierdzą, że opracowali najbardziej wydajną baterię ...

Polacy nadal biją rekordy. Sklepy internetowe popularnie jak nigdy dotąd

Choć e-sklepy największy szturm przeżyły w marcu i kwietniu to kolejne miesiące pokazują, że ...

Specjalny plaster zastąpi pobieranie krwi strzykawką

Zespół naukowców z londyńskiego Imperial College opracowali czujnik monitorujący reakcje organizmu pacjenta na podawany ...

Kto zostanie nowym komisarzem ds. jednolitego rynku cyfrowego

Estończyk Andrus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, odpowiedzialny za jednolity rynek cyfrowy odchodzi z końcem ...

Handlarze broni reklamują ją i sprzedają przez… Snapchata

Snapchatem zainteresowali się handlarze nielegalną bronią. Amerykańskie organy ścigania wzięły się ostro za walkę ...

Facebook budzi coraz większe kontrowersje

Wycieki danych, fałszywe konta, dezinformacje i mowa nienawiści – to miała być przeszłość. Internetowy ...