Stirlitz, Rumcajs i Arabella uderzą w Netfliksa. Startuje nowy serwis

Wiaczesław Tichonow w roli agenta Stirlitza (po lewej) w radzieckim filmie "Siedemnaście mgnień wiosny".
EAST NEWS/SPUTNIK

Polska jest pierwszym krajem, w którym obecna będzie internetowa platforma VOD FlixMojo. To rywal takich płatnych serwisów jak Netflix, czy Amazon Video, ale ma się odróżniać od konkurentów – w bibliotece znajdą się na niej przede wszystkim filmy i seriale z dawnych lat.

Wśród klasyków znajdą się m.in. czeski serial dla młodzieży „Arabela”, rosyjski „Siedemnaście mgnień wiosny” ze kultowym Stirlitzem, „Saga rodu Forsyte’ów” czy „Rumcajs” dla dzieci. Platforma oferuje też bogatą ofertę klasyki – m.in. produkcje Polańskiego, Bunuela, Kurosawy, Cravena, Pollacka czy Rosseliniego, filmy z Jane Fondą, Robertem Redfordem, Johnem Waynem i Michaelem Cainem. Na liście legendarnych pozycji jest również „Szpital na peryferiach”, czy „Kobieta za ladą”.

CZYTAJ TAKŻE: Netflix podnosi ceny abonamentów

Za dostęp do tytułów światowego kina trzeba zapłacić 9,99 zł w ramach miesięcznej subskrypcji. W sumie w ofercie FlixMojo na start znalazło się około tysiąca pozycji. Operator platformy finalizuje również pozyskanie praw do dużej biblioteki kina Bollywood oraz takich firm, jak Europa Corp., Filmax, Latido Films, American Films, czy Gaumont.

mat. pras.

Wszystkie filmy dostępne są w polskich wersjach językowych. Co tydzień planowane są premiery.

Właścicielem marki FlixMojo jest Digital Video Management Ltd. z Hongkongu, dostawca cyfrowych treści wideo i dystrybutor filmów fabularnych, seriali i programów telewizyjnych. DVM dystrybuuje tytuły do platform VOD, telewizji, internetu, urządzeń mobilnych, smart TV oraz jest wydawcą treści na DVD i BlueRay.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

CD Projekt przeskakuje banki. Jest już wart ponad 27 mld zł

Kilka dni temu kapitalizacja producenta gier stała się wyższa niż banku Pekao. Czy twórca ...

Nowe trendy oczyszczania ścieków

Odkrycie mikroorganizmów comammox zmienia ponad stuletni paradygmat oczyszczania ścieków. Metody usuwania azotu ze ścieków ...

Anodowanie z mniejszą ilością toksyn

Warunki pracy oraz toksyczne substancje emitowane do środowiska to nie tylko temat debat, ale ...

Google tworzy chmurę w Polsce. Partnerem PKO BP

Operator Chmury Krajowej, spółka PKO BP i PFR, zawarła strategiczne partnerstwo z Google. Współpraca ...

AI polskiej spółki sprawdzi influencerów

Coraz więcej marek podejmuje współpracę z tzw. influencerami w mediach społecznościowych, czyli np. popularnymi ...

Facebook ogłosi zwycięzcę wyborów w USA

Facebook oraz Instagram planują wysłać użytkownikom specjalne powiadomienia, w którym zostanie zawarty przewidywany wynik ...