TDJ Pitango Ventures rusza z drugą edycją konkursu dla startupów

mat. pras.

Każdy zwycięski zespół w TDJ Pitango Seed Competition 2 może uzyskać do 1 mln zł finansowania. Zgłoszenia będzie oceniało międzynarodowe jury, a oprócz kapitału do zdobycia jest udział w programie mentoringowym i dostęp do networku polsko-izraelskiego funduszu. Zgłoszenia można przesyłać do północy 11 lutego.

TDJ Pitango Ventures we współpracy m.in. z izraelskim funduszem Pitango VC, Google for Startups, NCBR, Fundacją Startup Poland i TDJ po raz drugi przyjrzy się polskiej scenie, aby wyłonić najlepiej zapowiadające się startupy technologiczne w fazie seed i pre-seed. Do konkurencji staną zespoły z Polski lub planujące inkubację w Polsce, które działają na rynku krócej niż 3 lata w obszarach takich, jak Agritech, AI / Machine learning, Big Data, Blockchain, Consumer products, Cyber Security, Edtech, Enterprise software, Esports, e-health, Fintech, IoT, Martech, Quantum Computing, Proptech, Sustainability, Wearables.

– Przeglądając zgłoszenia będziemy skupiać się na pomysłach i technologiach, mających największy potencjał do globalnego skalowania oraz wnoszących znaczący wkład w poprawę naszego codziennego życia. Zależy nam na tym, aby z polskiej sceny startupowej wyłonić zgrane zespoły z przemyślaną i nietuzinkową wizją opartą o mocną technologię – mówi Daniel Star, partner zarządzający w TDJ Pitango Ventures.

W jury konkursu zasiądą przedstawiciele m.in. NCBR, Google, Microsoftu, PFR, izraelskiego funduszu Pitango VC, Fundacji Startup Poland i TDJ. Najbardziej obiecujące startupy zaprezentują się podczas gali finałowej, która odbędzie się w marcu w formie online. Wówczas poznamy również finalistów, którzy oprócz finansowania będą mogli otrzymać wsparcie w programie mentoringowym oraz dostęp do networku funduszu.

– Naszym zdaniem startupom we wczesnej fazie rozwoju nie wystarczy jedynie finansowanie. Aby osiągnęły pełny potencjał i mogły dotrzeć na kolejny etap, równie mocno potrzebują wiedzy i doświadczenia osób, które od wielu lat działają w interesującej je branży lub po prostu znają się na budowaniu spółek. Dlatego w konkursie dajemy nie tylko kapitał, ale też dostęp do mentoringu i doradców z naszej międzynarodowej sieci kontaktów  – mówi Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający w TDJ Pitango Ventures.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do północy 11 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.tdjpitango.com.

W pierwszej edycji TDJ Pitango Seed Competition uwagę najmocniej przyciągnęły pomysły GGPredict oraz Syntoil. Od tego czasu na kontach obu startupów pojawiły się kolejne sukcesy biznesowe. GGPredict zostało dostrzeżone przez największy na świecie akcelerator esportowy Hype Sports Innovation i otrzymało główną nagrodę podczas eventu Esport & Media Demo Day. Ponadto w ubiegłym roku zespół wprowadził na rynek pierwsze produkty: platformę analityczną dla graczy Counter Strike’a oraz wirtualnego trenera w wersji beta. Z kolei Syntoil rozpoczął proces skalowania swojej instalacji i jest w trakcie prac nad budową nowego, większego zakładu produkcyjnego. Ponadto, spółka nawiązała współpracę z największymi światowymi producentami opon oraz z wiodącym konglomeratem chemicznym. W 2020 jako jedna z dwóch polskich spółek, zgarnęła grant z Horyzont 2020 – EIC Accelerator w wysokości 2,5 mln euro.

TDJ Pitango Ventures, fundusz łączący siły TDJ, polskiej rodzinnej firmy inwestycyjnej oraz Pitango Venture Capital, jednego z największych izraelskich funduszy VC. Obu partnerów połączyła pasja i doświadczenia związane z rozwojem biznesu. To umożliwiło stworzenie w funduszu potrafiącego skutecznie i w sposób powtarzalny inwestować w najnowsze technologie, budując z nich globalne biznesy. TDJ Pitango Ventures powstał przy wsparciu środków publicznych pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Firma Elona Muska sprzedaje miotacze ognia. Klienci mają kłopoty

Dwa dni we włoskim więzieniu spędził Amerykanin Max Craddock zanim mógł wytłumaczyć się przed ...

Huawei surowo karze za korzystanie z iPhone`a

Dwoje pracowników Huawei zostało ukaranych za wysłanie życzeń noworocznych z firmowego konta, ale za ...

Bruksela szykuje uderzenie w Chiny

Unia Europejska może odciąć chiński koncern Huawei od uczestnictwa w budowie sieci telekomunikacyjnych 5G. ...

Musk twierdzi, że SpaceX doleci na Marsa przed 2030

Miliarder uważa, że największym wyzwaniem jest sprawienie, by marsjańska baza była samowystarczalna. Według Elona ...

Noblista popiera Astrocent

Gubernator generalny Kanady, Julie Payette, a jednocześnie była astronautka, spotkała się w poniedziałek w ...

Portale społecznościowe znalazły sposób na antyszczepionkowców

Facebook, Instagram, YouTube, a nawet Pinterest wypowiedzieli otwartą wojnę ruchom antyszczepionkowców. Akcja nabrała tempa ...