Polacy nauczą programowania za Oceanem

Adobe Stock

Czterech Polaków postanowiło nauczyć dzieci programowania. Podbili Chorwację, Słowację oraz Hiszpanię, a teraz ruszają ze swoją ofertą do Ameryki Płd.

Coding Giants to polska marka, pod którą działa rodzima, innowacyjna firma edukacyjna. Szkoła dla dzieci i młodzieży w ciągu ostatnich pięciu lat nauczyła programowania ponad 100 tys. osób w wieku od 7 do 19 lat.

Spółka Giganci Programowania – na zagranicznych rynkach działa właśnie jako Coding Giant – powstała ponad sześć lat temu w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej: Radosława Kuleszy, Sebastiana Langa, Dawida Leśniakiewicza i Piotra Pełki. Początkowo biznes projektowali w wynajmowanych studenckich pokojach oraz osiedlowej pizzerii. Postawili na franczyzę – pierwszej Giganci Programowania udzielili w 2017 r. W ciągu paru lat ich liczba w mniejszych miastach wzrosła do ponad 60. Kolejnych blisko 60 placówek w miejscowościach z liczbą ponad 150 tys. mieszkańców koordynowanych jest bezpośrednio przez centralę firmy.

CZYTAJ TAKŻE: Zablokowali dziecięcy język programowania. „Antychińskie, upokarzające treści”

Obecnie szkoła programowania realizuje program według blisko 300 scenariuszy w ramach ponad 30 dostępnych kursów. Z jej usług korzystać można stacjonarnie i online. Działa w Hiszpanii, Chorwacji i Słowacji. A w br. biznes ruszy także w Chile oraz Meksyku. Na tym nie koniec – obecnie trwają zaawansowane rozmowy, mające wprowadzić markę na rynek w Bośni i Hercegowinie, Singapurze, a także w Słowenii. Kolejnymi kierunkami będą Włochy, Francja, Niemcy, Belgia i Holandia.

– Rozwój przez wejścia na kolejne rynki jest realizacją naszych marzeń, jak i skonkretyzowanego planu działania. Nie myśleliśmy o sobie jako o lokalnym punkcie edukacyjnym. Mamy ambicję działać na jeszcze większą skalę – zaznacza Dawid Leśniakiewicz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Noc Innowacji – najnowocześniejsze miejsca w Polsce do zobaczenia „od kuchni”

Zastanawialiście się kiedyś, jak rozmawia się z robotem? Jak wygląda cyfrowe studio telewizyjne dostosowane ...

Sylwestrowy wyścig stacji TV. Zenek Martyniuk rozbił bank

TVP 2, Polsat, TVN – tak wygląda kolejność telewizyjnych stacji pod względem widowni w ...

Apka zorganizuje mecz na osiedlowym Orliku

Startup braci Hudeckich z Limanowej zamierza ułatwić aktywność fizyczną po pandemicznym zastoju. Ich platforma ...

Polacy kupują coraz droższe prezenty. Co jest popularne?

W tym roku św. Mikołaj ma nie skąpić. Przyniesie dużo elektroniki: laptopy Acer i ...

Tinder wprowadza randki wideo. Wpływ pandemii?

Popularny serwis randkowy rusza z wideoczatem. Jego właściciel poinformował o tym przy okazji bardzo ...

OLX skupi używane samochody Polaków

Właściciel znanej platformy internetowej, pośredniczącej przy sprzedaży rzeczy nowych i używanych, mocniej wchodzi w ...