Obecnie każde bezpłatne konto Google oferuje 15 GB miejsca na dane na potrzeby związane z Gmailem, Dyskiem i usługą Photos. E-maile i pliki przechowywane na Dysku Google w chmurze, są już wliczane do tych 15 GB, ale od 1 czerwca wszystkie pliki dokumentów, arkuszy, prezentacji, rysunków, formularzy będą również wliczane do bezpłatnego miejsca. Zwykle są to małe pliki, praktycznie wszystkie przesłane zdjęcia będą teraz również wliczane do puli 15 GB.

CZYTAJ TAKŻE: Google szykuje atak na unijnych regulatorów. Chce zwerbować Allegro

Dzisiaj usługa Google Photos umożliwia przechowywanie nieograniczonej liczby zdjęć (i  filmów, jeśli są w jakości HD) za darmo, o ile mają one rozdzielczość poniżej 16 MP lub jeśli zdecydujesz się na obniżenie jakości przez Google. W czerwcu 2021 roku każde nowe zdjęcie lub film przesłane w wysokiej jakości będzie wliczane do bezpłatnych 15 GB.

Google twierdzi, że 80 proc. użytkowników będzie miało co najmniej trzy lata, aby dotrzeć do poziomu 15 GB.

Aby umożliwić sprawdzenie, jak długo zajmie wykorzystanie obecnych zasobów pamięci, Google pokaże również spersonalizowane szacunki, a w czerwcu przyszłego roku firma udostępni nowe bezpłatne narzędzie do zdjęć, które pozwoli łatwiej zarządzać miejscem na dane.