Clippy (Pan Spinacz) pełnił rolę wirtualnego asystenta. Zniknął na dłuższy czas, ale teraz ma powrócić do pakietu Microsoft 365. Powróci, jeśli otrzyma 20 tys. lajków.

Microsoft zapowiedział, że przywróci Clippy jako emotikonkę. Wirtualny asystent dla jednych był irytujący, dla innych sympatyczny. Jego niejednoznaczne postrzeganie sprawiło, że koncern postanowił przeprowadzić swoisty konkurs popularności. Clippy zmartwychwstanie, jeśli tweet Microsoftu uzyska 20 tys. polubień.

Tweet dość szybko przekroczył tę liczbę i w kilka godzin zyskał ponad 100 tys. lajków, więc wydaje się, że Clippy może wkrótce powrócić jako niewinny emoji.

CZYTAJ TAKŻE: Microsoft wprowadza nowy Windows. Zaskakujące zmiany

Clippy pojawił się po raz pierwszy w pakiecie Office 97 jako asystent, oferując pomoc i wskazówki dotyczące korzystania z pakietu Microsoft Office. Microsoft ostatecznie zabił Clippy’ego w pakiecie Office XP w 2001 roku. Wielu użytkowników pakietu było zirytowanych wiecznie wyskakującym spinaczem oferującym pomoc w pisaniu mejli.

Clippy ma zastąpić dotychczasowe emoji spinacza do papieru w produktach Microsoft 365, w tym w usługach w chmurze i nowoczesnej, internetowej wersji pakietu Microsoft Office.