Reklama

Apple może pozostać ostatnim gigantem technologicznym z USA w Chinach

Jeszcze kilka lat temu amerykańskie koncerny technologiczne były mocno widoczne w Chinach – nawet Facebook. Dziś nadal widać tam obecność Apple, ale pozostałe koncerny się stopniowo wycofują i znikają.

Publikacja: 27.10.2021 15:23

Apple może pozostać ostatnim gigantem technologicznym z USA w Chinach

Foto: Bloomberg

W zeszłym tygodniu Microsoft, który nadal działa w Chinach, ogłosił, że zamierza zamknąć tam swoją sieć społecznościową LinkedIn – przypomina BBC. Firma stwierdziła, że konieczność dostosowania się do chińskiego prawa stawała się coraz większym wyzwaniem.

Mocna obecność na chińskim rynku Apple nie oznacza, że ten koncern nie ma problemów. Ma i to z cenzurą. W zeszłym tygodniu, że dwie popularne aplikacje religijne zostały usunięte ze sklepu App Store. Kolejne dwie aplikacje: Audible należące do Amazona i Yahoo Finance również zostały usunięte.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Globalne Interesy
Sztuczna inteligencja niszczy własnych twórców? Dolina Krzemowa w panice
Globalne Interesy
„Publiczne dobro” tylko na pokaz? AI Elona Muska pod ostrzałem
Globalne Interesy
AI dostała zadyszki? Eksperci mówią o spowolnieniu i bańce większej niż internetowa
Globalne Interesy
Gigantyczne pragnienie AI. Giganci trzymają to w tajemnicy
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Globalne Interesy
Koniec dominacji ChatGPT? Eksperci wytypowali nowego króla AI
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama