„Ze skutkiem natychmiastowym firma Adobe wstrzyma sprzedaż wszystkich nowych produktów i usług Adobe w Rosji” – napisała firma w komunikacie. Zapewniła również, że nie są one wykorzystywane przez podmioty objęte sankcjami. Firma kończy też usługi dla powiązanych z państwem mediów. Dyrektor generalny Shantanu Narayen, napisał na blogu: „W ciągu ostatnich dni byliśmy świadkami niesprowokowanych, brutalnych ataków na Ukrainę i tragicznych ofiar śmiertelnych. Obrazy są przerażające i rozdzierające serce. Widząc to, mamy obowiązek zapewnić, że nasze produkty i usługi nie będą wykorzystywane do wspierania tej bezprawnej wojny”.

Czytaj więcej

Airbnb wciąż działa w Ukrainie. Zaskakujący pomysł

Również zajmująca się obsługą płatności firma PayPal zawiesza usługi w Rosji i potępia inwazję na Ukrainę. - PayPal wspiera naród ukraiński i stoi wraz ze społecznością międzynarodową w potępieniu brutalnej agresji wojskowej Rosji na Ukrainie" - powiedział dyrektor generalny i prezes Dan Schulman, cytowany przez serwis iMore. Firma twierdzi, że blokada dotyczy także międzynarodowej usługi przekazów pieniężnych Xoom.

Także globalna platforma Booking.com wstrzymała możliwość rezerwacji pobytu we wszystkich obiektach w Rosji i na Białorusi. Jej CEO i prezes Glenn Fogel podkreślił, że firma skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa swoim pracownikom i partnerom.

Podobnie postąpił już Airbnb, największy globalny serwis do krótkoterminowego wynajmu mieszkań w celach służbowych czy turystycznych, wstrzymuje wszystkie swoje usługi na terenie Rosji oraz Białorusi.