Poinformowano o tym w wiadomościach wysłanych do rosyjskich użytkowników. „Niedawno całkowicie zawiesiliśmy reklamy Google i YouTube w Rosji. Obecnie rozszerzamy te środki na wszystkie funkcje związane z zarabianiem, w tym subskrypcje YouTube Premium i Music Premium, sponsorowanie, superczat, supernaklejki i gadżety dla wszystkich widzów w Rosji. Oznacza to, że twórcy YouTube tymczasowo przestaną zarabiać na tych funkcjach w Rosji. Te zmiany nie dotyczą widzów spoza Rosji” – podała firma w oświadczeniu.

Wcześniej YouTube zakazał reklam dla rosyjskich użytkowników, a także zablokował kanały rosyjskiej telewizji państwowej RT i program kremlowskiego dziennikarza Władimira Sołowiowa - Sołowiow Live.

Rosja 24 lutego napadła na Ukrainę. Wojna trwa już 15 dzień. Rosjanie zabijają bezbronnych cywilów - dzieci, kobiety, pacjentów szpitali; atakują i niszczą ukraińskie wioski i miasta. W związku z tym największe firmy technologiczne na całym świecie podejmują różne działania w celu blokowania treści, reklam i wprowadzania innych ograniczeń. Wśród nich są Facebook, Twitter i Google (właściciel YouTube).