Apple będzie produkować iPhone’a 14 w Indiach. Chiny w odstawce

Koncern Apple poinformował, że wyprodukuje swojego najnowszego iPhone'a 14 w Indiach. To jeden z etapów przenoszenia przez giganta technologicznego część produkcji z Chin – informuje Reuters.

Publikacja: 26.09.2022 13:00

Apple będzie produkować iPhone’a 14 w Indiach. Chiny w odstawce

Foto: Apple

Apple przedstawił iPhone’a 14 na początku tego miesiąca. „Nowa linia iPhone’ów 14 wprowadza przełomowe nowe technologie i ważne funkcje bezpieczeństwa. Cieszymy się, że będziemy produkować iPhone’a 14 w Indiach” – napisał Apple w oświadczeniu.

Analitycy z J.P.Morgan spodziewają się, że Apple przeniesie około 5 procent produkcji iPhone'a 14 od do Indii już pod koniec tego roku. Indie to obecnie drugi co do wielkości rynek smartfonów na świecie po Chinach. Według analityków do 2025 roku jedna czwarta wszystkich smartfonów Apple może być produkowana w Indiach.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Globalne Interesy
Tesle bez kierowcy na drogach – i od razu problemy. Niepokojące nagrania
Globalne Interesy
USA oskarżają: Deepseek próbował nielegalnie zdobyć chipy i wspiera chińską armię
Globalne Interesy
Co oznacza blokada Cieśniny Ormuz? Polacy niepokoją się przed wakacjami o ceny paliw
Globalne Interesy
Bilion dolarów na roboty i AI. Ten miliarder rzuca wyzwanie Chinom i tworzy kolosa
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Globalne Interesy
Czy AI zabije media? Wydawcy mówią: Dość kradzieży