Meta Platforms poinformowała, że zwiększyła przysługujący mu i jego rodzinie dodatek o 4 miliony dolarów do 14 milionów dolarów. Koncern napisał w oświadczeniu medialnym, że jest on „odpowiedni i konieczny w danych okolicznościach”. Podwyżkę zaakceptowała już rada dyrektorów Meta.

Reuters przypomina, że wzrost kosztów ochrony Zuckerberga zbiega się w czasie z dużymi zwolnieniami pracowników Facebooka i Instagrama, a także zapowiedzią samego Zuckerberga, że 2023 ma być „rokiem wydajności”.

38-letni Mark Zuckerberg jest 16. najbogatszą osobą na liście miliarderów „Forbesa” i zarobił w 2021 roku około 27 milionów dolarów na akcjach koncernu. Oficjalnie Zuckerberg pobiera wynagrodzenie w wysokości 1 dolara miesięcznie. Natomiast udziały w koncernie, których jest posiadaczem, są warte ok. 64 mld dolarów.

Czytaj więcej

Mark Zuckerberg zwalnia. Tak źle jeszcze nie było

Meta nie ujawniła jeszcze swojego pakietu wynagrodzeń dla kierownictwa za zeszły rok. Dziennik „Financial Times” poinformował w zeszłym tygodniu, że Meta opóźniła sfinalizowanie budżetów wielu zespołów, ponieważ przygotowywała się do kolejnego etapu redukcji etatów.

Szefowie dużych firm często podróżują z ochroną osobistą, ponieważ oni i ich rodziny mogą być narażeni na groźby lub śledzeni przez paparazzi i agresywnych fanów. Jeff Bezos, Marc Benioff, Larry Ellison, Elon Musk i inni prezesi także dostają pieniądze na ochronę osobistą, jednak Mark Zuckerberg bije ich wszystkich na głowę. Według Business Insidera całkowity koszt ochrony założyciela Facebooka w 2020 roku wyniosły 23 mln dolarów, a w 2021 – 25 milionów dolarów.