Twitter usuwa nieaktywne konta. Musi się też pogodzić z klapą Twitter Blue

Platforma zarchiwizuje konta, które były nieaktywne przez kilka lat - ogłosił dyrektor generalny Elon Musk. Jego flagowy projekt czyli Twitter Blue jest z kolei porażką - ponad połowa zarejestrowanych użytkowników wycofała się.

Publikacja: 09.05.2023 13:28

Elon Musk poinformował o usuwaniu nieaktywnych kont Twittera

Elon Musk poinformował o usuwaniu nieaktywnych kont Twittera

Foto: Bloomberg

Właściciel Twittera o usuwaniu kont poinformował tweetem, choć nie dodał żadnych szczegółów, kiedy się rozpocznie. Nie wiadomo więc, czy i jak użytkownicy Twittera będą mogli uzyskać dostęp do zarchiwizowanych kont.

Musk powiedział również, że użytkownicy platformy mogą zauważyć spadek liczby obserwujących, ponieważ sporo kont może zniknąć. Zgodnie z polityką Twittera użytkownicy powinni logować się na swoje konto co najmniej raz na 30 dni, aby uniknąć trwałego usunięcia.

Na początku tego miesiąca Musk „zagroził” przeniesieniem konta National Public Radio na Twitterze do innej firmy, po tym, jak publiczny nadawca przestał publikować treści na swoich 52 oficjalnych kanałach na Twitterze w proteście przeciwko etykiecie Twittera, która sugerowała zaangażowanie rządu w treści redakcyjne.

Czytaj więcej

Elon Musk w BBC: Twitter może zostać sprzedany. „To była niezła kolejka górska”

W zeszłym miesiącu Twitter usunął niebieski znacznik z profili tysięcy osób, w tym celebrytów, dziennikarzy i prominentnych polityków czyli Twitter Blue. Za 8-11 dol. miesięcznie zyskiwali specjalny status oraz weryfikację konta. Zdaniem Muska ta usługa miała rozwiązać problem kont botów na platformie.

Nowy raport Matta Bindera z Mashable podaje jednak, że ponad połowa wcześniejszych subskrybentów Twitter Blue już się z tego wycofała. To 54 proc. ze 150 tys. użytkowników, którzy zarejestrowali się, gdy w listopadzie pojawił się nowy Twitter Blue. Tymczasem plan Muska zawsze polegał na zwiększaniu subskrypcji, co miało stać się nowym źródłem przychodów. Teraz użytkownicy sugerują, że Musk powinien otworzyć Twitter Blue, aby dawać subskrypcje w prezencie, na co odpowiedział na swoim koncie „Ok”.

Globalne Interesy
Liczyli na konkurenta ChatGPT, a dostali drogie gogle. Apple traci na wartości
Globalne Interesy
Unijny kaganiec na sztuczną inteligencję. Kontrola i oznaczanie
Globalne Interesy
Skórzana kurtka i bilion dolarów. To prawdziwy król sztucznej inteligencji
Globalne Interesy
Musk pozwany za manipulowanie kryptowalutą i miliardowe straty
Globalne Interesy
Firma Elona Muska dostarczy terminale do satelitarnego internetu Ukrainie