Jak poinformował serwis Business Insider, właściciel platformy mediów społecznościowych X, rozważa usunięcie z Europy usługi zwanej wcześniej Twitterem. Miliarder zastanawia się nad usunięciem aplikacji w regionie lub zablokowaniem dostępu do niej użytkownikom w Unii Europejskiej - poinformowała publikacja osoba zaznajomiona z firmą.

W sierpniu Unia Europejska przyjęła ustawę o usługach cyfrowych, która określa między innymi zasady zapobiegania rozpowszechnianiu szkodliwych treści, zakazywania lub ograniczania niektórych praktyk związanych z ukierunkowaną reklamą oraz udostępniania niektórych danych wewnętrznych organom regulacyjnym i powiązanym badaczom.

X nie odpowiedział na prośbę Reutersa o komentarz.

Czytaj więcej

X (Twitter) będzie płatny. Znamy już stawki

Komisja Europejska od dawna naciska na Muska na sprawniejszą walkę z treściami związanymi z dezinformacją czy mową nienawiści. Ostatnio akcja znów się nasiliła po wybuchu konfliktu w Izraelu i Strefie Gazy. - Po atakach terrorystycznych Hamasu na Izrael mamy sygnały, że X/Twitter jest wykorzystywany do rozpowszechniania w Europie dezinformacji - napisał europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton w liście do Elona Muska, właściciela platformy. Komisarz zamieścił list na swoim kanale X, platforma zapowiedziała reakcję.