Konto żony Aleksieja Nawalnego zablokowane. Wpadka platformy X Elona Muska.

Zaledwie dobę po założeniu konta na platformie X przez wdowę po Aleksieju Nawalnym, zostało ono zablokowane. Firma teraz kaja się, że stało się to w wyniku błędu.

Publikacja: 20.02.2024 19:33

Aleksiej Nawalny został zamordowany w rosyjskim łagrze

Aleksiej Nawalny został zamordowany w rosyjskim łagrze

Foto: Bloomberg

Do blokady doszło niecałe 24 godziny po utworzeniu konta na platformie X i opublikowaniu filmu przez Julię Nawalną, wdowę po Aleksieju Nawalnym, zamordowanym w łagrze rosyjskim opozycjoniście. Do tymczasowego zawieszenia konta w mediach społecznościowych według władz X doszło w wyniku pomyłki.

Julia Nawalna, żona zamordowanego rosyjskiego opozycjonisty

Julia Nawalna, żona zamordowanego rosyjskiego opozycjonisty

Bloomberg

Wiadomość wideo Julii Nawalnej stała się szybko internetowym viralem, gromadząc na platformie ponad 5 milionów wyświetleń. Podpis pod krótkim filmem wideo z udziałem jej nieżyjącego męża brzmiał: „Będę kontynuować dzieło Aleksieja Nawalnego. Walczcie dalej za nasz kraj”. Jej mąż, Aleksiej Nawalny, był znanym krytykiem prezydenta Rosji Władimira Putina i niedawno zmarł w rosyjskim więzieniu. Wiele osób, w tym prezydent USA Joe Biden, twierdzi, że za jego śmiercią stoi Putin.

Dlaczego zawieszono konto Julii Nawalnej

Film Julii Nawalnej oskarża Rosję o przetrzymywanie ciała jej zmarłego męża w celu zatajenia przyczyny śmierci, jednak film stał się szybko niedostępny, gdy jej konto zostało zawieszone. Serwisy informacyjne podały, że konto było wyłączone od 30 do 50 minut. Kiedy wiadomość o jej zawieszeniu zalała platformę, zwolennicy Julii Nawalnej zaczęli zastanawiać się, dlaczego jej konto jest niedostępne.

Czytaj więcej

Perkusista thrashmetalowy koszmarem Elona Muska. „Szybkie kopnięcie w twarz"

Po przywróceniu konta X stwierdził, że zostało ono przypadkowo oznaczone przez jego zautomatyzowane protokoły bezpieczeństwa. - Mechanizm obronny naszej platformy przed manipulacją i spamem błędnie oznaczył Julię jako naruszającą nasze zasady – napisali przedstawiciele X. - Odwiesiliśmy konto, gdy tylko dowiedzieliśmy się o błędzie i będziemy aktualizować zabezpieczenia — dodali.

Rodzina Nawalnego domaga się oddania jego ciała. Rosyjscy śledczy mieli powiedzieć rodzinie, że nie jest to możliwe przez co najmniej dwa tygodnie.

Wpadki serwisu Elona Muska

Nie jest to pierwsza tego typu wpadka serwisu. Rok temu Elon Musk zderzył się z ogromną falą krytyki za uleganie presji tureckiego prezydenta Tayyipa Erdogana. Miliarder zablokował na Twitterze konta wskazane przez turecki rząd, w dużej części prowadzone przez opozycję. Dzień przed tureckimi wyborami platforma tłumaczyła blokadę, że została nałożona w celu zapewnienia działania Twittera w Turcji. Jak tłumaczył Musk w innym wypadku istniało ryzyko zupełnego odłączenia Twittera

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji