Praca zdalna zaskakująco wydajna. Najnowsze badania

Praca zdalna jest średnio ledwie o 1 proc. mniej wydajna od pracy w biurach – wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę badawczą Valoir.

Spółka Valoir oparła swoje badania na sondażach przeprowadzonych wśród osób pracujących z domu. Wynika z nich m.in., że największego spadku wydajności doświadczają ludzie, którzy mieszkają samotnie. W ich przypadku wynosi on średnio 3 proc. W przypadku pracowników mieszkających z dziećmi, spadek jest nieco mniejszy – wynosi średnio 2 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Firmy przenoszą się do domów. Ma to swoje zalety

Jako czynnik najbardziej odciągający od pracy wskazywano najczęściej media społecznościowe. Takiej odpowiedzi udzieliła w sondażu jedna trzecia pracujących z domu. Dotyczyło to również pracowników mieszkających z dziećmi.

Średni czas przeznaczony na pracę w domu wynosi 9,75 godzin. 10 proc. pracowników wskazało, że zaczyna pracę przed 7:00 lub pracuje po 19:00.

Blisko 80 proc. pracowników ocenia dobrze lub bardzo dobrze działania techniczne ich firm umożliwiające im pracę z domu. Jedynie 5 proc. wystawia im ocenę negatywną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sukces polskiej gry. Czy pszczoła podbije świat?

Nakłady na produkcję i marketing nowej gry autorstwa Varsav Game Studios już się zwróciły. ...

Już we wtorek specjalny dodatek „Polska Bezgotówkowa”

Pandemia koronawirusa z przyczyn zdrowotnych wydatnie przyczyniła się do zwiększenia liczby transakcji bezgotówkowych, przyspieszając ...

Google inwestuje w… wiatraki

Amerykanie zapowiedzieli największą w historii koncernu inwestycję w energię odnawialną. Na terenie Unii wydadzą ...

Zablokowany przez Facebooka polski Brand24 ujawnił dane o sprzedaży

Spółka deklaruje, że specjalnie nie ucierpiała, spowolnienie tempa przyrostu nowych klientów jest przejściowe. Jakie ...

Instagram ogranicza dostęp dzieciom. Absurdalny sposób

Firma pod hasłem obrony najmłodszych użytkowników zabrania tworzenia kont dzieciom młodszym niż 13-letnie. Instagram ...

Bezpieczeństwo made in Cloud

Menedżerowie w polskich firmach nie pytają dzisiaj o konieczność cyfryzacji, ale o bezpieczeństwo całego ...