Mobilne portfele tożsamości odeślą papier na emeryturę

Authologic, rodzima platforma koordynująca i agregująca metody weryfikacji tożsamości, chce płynąć na fali boomu na cyfrowe dokumenty.

Irytujący internet? Ogromna liczba Polaków chce zniknąć z sieci

Około 85 proc. Polaków korzysta z internetu, ale bycie online dla wielu stało się męczące. Z badań firmy NordVPN wynika, iż 30 proc. internautów z chęcią zdecydowałaby się na usunięcie swoich danych z sieci, gdyby miało taką możliwość.

Teraz firmy łatwiej wejdą w paczki. Zjednoczy je polski startup

Krakowski Happy Pack stworzył oprogramowanie, które ułatwi działanie multibrandowych punktów kurierskich w sklepach i placówkach usługowych.

Te marki hakerzy wykorzystują najczęściej do podszywania się i kradzieży

Cyberprzestępcy, chcąc wykraść dane, najchętniej podszywają się pod znane marki portali społecznościowych oraz firmy technologiczne.

Niemiecki budowlany potentat zhakowany. Kara za związki z Rosją?

Knauf Gips, jeden z największych na świecie producentów materiałów i systemów budowlanych, padł ofiarą ataku ransomaware, co zablokowało na kilka dni funkcjonowanie systemów komputerowych w koncernie. Do uderzenia przyznała się grupa Black Basta.

Amerykanie sprawdzają Huawei. Chodzi o silosy rakietowe

Administracja Joe Bidena bada czy amerykańskie wieże komórkowe wyposażone w chiński sprzęt mogą przechwytywać poufne informacje z baz wojskowych i silosów rakietowych, które firma mogłaby następnie przesyłać do Chin.

Rosjanie stworzyli aplikację-pułapkę. Celem ukraińscy aktywiści

W sieci pojawiła się apka, która miała przyciągać ukraińskich i międzynarodowych wolontariuszy, sprzeciwiających się inwazji Putina. Za jej pośrednictwem miałoby dochodzić do ataków DDoS, które paraliżowałyby rządowe serwery Moskwy.

Informatyzacja branży medycznej - bez bólu i zgodnie z przepisami

Obowiązująca ośrodki ochrony zdrowia Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM) jest istotnym elementem transformacji cyfrowej tego sektora. EDM niewątpliwie usprawnia pracę, ale wdrożenie rozwiązań umożliwiających jej bezpieczne tworzenie oraz wymianę między placówkami może stanowić wyzwanie – szczególnie w mniejszych punktach ochrony zdrowia. Z pomocą przychodzą dostawcy z sektora IT, którzy posiadają wymagane kompetencje w zakresie przechowywania, wymiany i ochrony danych – także tych wrażliwych.

Gigant e-commerce pozywa za fałszywe recenzje produktów. To już plaga

Amazon pozwał ponad 11 tys. grup na Facebooku, podejrzewanych o wystawianie fałszywych recenzji. Dotyczyć to ma sytuacji w siedmiu państwach.

Te kraje są najlepsze do zdalnej pracy. Duże zaskoczenie

NordLayer, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, opracowała ranking miejsc, które najbardziej sprzyjają pracy z domu, czy też w trakcie tzw. workation (łączenie wakacji z pracą).

Twitter padł. Potężna awaria serwisu

Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych przestał działać. Użytkownicy przez godzinę nie mieli możliwości zalogować się na własny profil, ani też załadować najnowszych tweetów.

Największa w historii sprzedaż kradzionych danych. Miliard obywateli Chin

Prezydent Chin Xi Jinping wezwał organy publiczne do „obrony bezpieczeństwa informacji” po tym, jak haker zaoferował sprzedaż danych miliarda chińskich obywateli.

Apple chce zabezpieczyć smartfony. Obronią się nawet przed Pegasusem

Producent elektroniki zapowiada wprowadzenie specjalnej funkcji do jego urządzeń, która pozwoli zwiększyć ochronę przed cyberatakami i szpiegowaniem.

Rosja obchodzi sankcje. "Puste" laptopy i pirackie oprogramowanie

Już około 60 procent laptopów jest wysyłanych do Rosji bez systemu operacyjnego (OS). Dystrybutorzy spodziewają się, że do jesieni udział może wzrosnąć do 80-90 proc. W takim sprzęcie Rosjanie najczęściej instalują oprogramowanie pirackie.

Kanadyjczyk współpracował z rosyjskim cybergangiem. Zgromadził majątek

Były pracownik IT zatrudniony przez kanadyjski rząd przyznał się do bycia aktywnym hakerem w rosyjskiej grupie cyberprzestępczej. Grozi mu 10 lat więzienia.

Alarmujące wyniki badania internetu. Dzieci milczą

Dwie trzecie internautów w wieku od 13 do 17 lat natrafiło w internecie na szkodliwe treści, ale niewielu zgłasza takie problemy – wynika z badań brytyjskiego Ofcom, regulatora rynku mediów i telekomunikacji.

Polska w czołówce cyberataków. Szpitale, banki, wojsko

Hakerzy nie odpuszczają polskim firmom, atakując rodzime podmioty średnio 938 razy tygodniowo. To wzrost o 35 proc. w stosunku do stycznia br. – wynika z najnowszych danych Check Point Research.

Wojna bije w IT. Polska może jednak na tym zyskać

Przedłużająca się wojna w Ukrainie może przysporzyć branży IT nowych kłopotów, w tym np. większego zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów (wyłączonych z rynku w wyniku działań wojennych) czy wzrostu kosztów outsourcingu.