Poważna awaria Microsoftu. W wielu miejscach nie działa Teams czy Outlook

Na całym świecie rejestrowane są tysiące osób zgłaszających problemy z Teams, Outlook, Microsoft 365 i XBox Live.

Wyjątkowe oszustwo. W weekend można było robić w Żabce zakupy za darmo

Sieć Żabka przyznaje, że można było nabić sobie konto darmowymi żappsami, czyli punktami z programu lojalnościowego. W efekcie tego oszustwa zakupy można było robić za bez wydania złotówki, choć sieć szybko zareagowała.

Nowa technologia wykorzysta WiFi do „widzenia” przez ściany i szpiegowania

Popularna technologia do bezprzewodowej transmisji internetu może mieć też inne zastosowania. Naukowcy z Carnegie Mellon University dowiedli, że Wi-Fi może służyć do lokalizowania ludzi. Sygnał przenika mury i „śledzi” kluczowe punkty na ciele.

Pegasus to nic, nadchodzi Cellebrite. Złamie każde zabezpieczenie

Przed tym oprogramowaniem również izraelskiej produkcji nikt nie będzie miał już żadnych tajemnic. Służby złamią wszelkie zabezpieczenia. Cellebrite trafił właśnie do Polski.

Hakerzy z Rosji zaprzęgli chatbota ChatGPT do wymuszania okupów. Nowe możliwości

Internetowi przestępcy sięgają po algorytmy sztucznej inteligencjiJak donoszą eksperci z izraelskiej firmy Check Point, hakerzy z Rosji wykorzystują już rewolucyjnego bota ChatGPT do „konstruowania” oprogramowania ransomware.

Cios w opresyjne reżimy. WhatsApp zadziała teraz nawet bez internetu

Nowa aktualizacja ma umożliwić ludziom komunikację nawet podczas przerw w dostępie do Internetu. WhatsApp informuje, że uruchomił tę funkcję w odpowiedzi na lawinę globalnych odcięć dostępu do sieci, w tym w Iranie.

Brak 150 tys. specjalistów IT groźny dla polskiej gospodarki. Ale jest wyjście

Rok 2023 będzie w polskiej branży IT wyjątkowo trudny. Pracy jednak nie zabraknie, a napędem będzie szukanie przez wiele biznesów oszczędności i efektywności.

Rosjan w Makiejewce zdradziły życzenia noworoczne. Namierzył ich Echelon

Stworzona przez Amerykanów globalna sieć wywiadu elektronicznego Echelon została wykorzystana do zlokalizowania rosyjskiej bazy wojskowej w Makiejewce w Ukrainie – wynika z doniesień agencji TASS.

Rosja rozpętała wojnę światową w sieci. Żadnych skrupułów

Wojnę w Ukrainie Rosjanie zaczęli dużo wcześniej niż 24 lutego tego roku. Zanim wojska przekroczyły granicę, siali terror w cyberprzestrzeni, atakując obiekty cywilne, jak szpitale czy energetykę.

Masowe zakłócenia sygnałów GPS w miastach Rosji. Reakcja na ataki Ukrainy?

Systemy nawigacji odnotowały wzrost przerw w działaniu i zakłóceń głęboko w Rosji, odkąd Ukraina zaczęła przeprowadzać ataki dronami dalekiego zasięgu.

Jak znaleźć, przeszkolić i zatrzymać pracowników

Wiele firm planuje zwiększenie zatrudnienia w 2023 roku. Niestety mogą mieć trudności nie tylko ze znalezieniem odpowiednich kandydatów, ale i z ich zatrzymaniem. Do pozostania w firmie na dłużej może przekonać możliwość rozwijania kariery zawodowej.

Złodziej zdalnie przejmie auto. Nowe zagrożenie

Cyberprzestępcy na celownik biorą nie tylko komputery. Na ich radarze znalazły się również samochody. Dostanie się do systemów współczesnych pojazdów okazuje się łatwiejsze niż można byłoby się spodziewać.

Chiński gigant pozwany. Zarzut oszukiwania użytkowników, w tle służby Pekinu

Amerykański stan Indiana pozwał TikToka. Chodzi i dostęp Chin do danych i ekspozycję na treści dla dorosłych. Zdaniem prokuratury popularna aplikacja narusza przepisy ochrony konsumentów.

Bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość działania polskich firm

Wysokie ceny energii i nadchodząca zima mogą stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm. Przedsiębiorcy opracowują plany działania na wypadek przerw w dostępności energii, która jest niezbędna do funkcjonowania infrastruktury IT, a co za tym idzie – samych firm. Naprzeciw ich aktualnym potrzebom wychodzą centra danych z usługą Disaster Recovery as a Service opartą na chmurze obliczeniowej.

Tylko co drugi Polak korzysta z urzędów online. Ale Niemcy niewiele lepsi

Jedynie 55 proc. Polaków ma dostęp do urzędów online. Gorzej w UE wypadają Cypr, Grecja i Rumunia. Zgodnie z planem UE do 2030 r. wszyscy obywatele i firmy mają mieć możliwość załatwienia formalności w sieci.

Największy w historii cyberatak na rosyjski bank. Hakerzy uderzyli z zagranicy

Drugi bank Rosji - państwowy VTB stał się celem największego w rosyjskiej bankowości ataku hakerskiego. Atak przeprowadzono z zagranicy, ale i z Rosji. Bank zapewnia, że konta i dane klientów są bezpieczne.

Fala hejtu i rasizmu zalała Twittera. Elon Musk przyłapany na kłamstwie

Miliarder chwalił się, że liczba przypadków agresji i nienawiści na Twitterze spadła po tym, jak objął stery serwisu. Badanie wyspecjalizowanych instytucji dowodzi, że jest wręcz przeciwnie.