Google: Rosyjscy hakerzy odpowiedzialni za wyciek mejli zwolenników brexitu

Nowa strona internetowa, która opublikowała e-maile kilku czołowych orędowników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jest powiązana z rosyjskimi hakerami – twierdzi pracownik Google ds. cyberbezpieczeństwa oraz były szefa brytyjskiego wywiadu zagranicznego.

Koreańscy szpiedzy infiltrują firmy

Stany Zjednoczone ostrzegły, że pracownicy IT z Korei Północnej próbują zatrudniać się zdalnie w zachodnich firmach, ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Celem jest kradzież pieniędzy dla reżimu Kim Dzong Una.

Dzieci rządzą w aplikacji PeoPay KIDS

Bank Pekao systematycznie rozszerza możliwości aplikacji dla najmłodszych. Od teraz dzieci mają jeszcze więcej możliwości zarządzania wyglądem swojej bankowej aplikacji.

Strach przed Chinami. Nowa aplikacja ma wykryć internetowych szpiegów

Rząd Wielkiej Brytanii uruchomił nową aplikację, która ma pomóc obywatelom i zapobiec by padli oni ofiarą zagranicznych szpiegów działających w internecie.

Media społecznościowe przed sądem. Współwinne masakry w Buffalo?

Serwisy internetowe, przez które Payton Gendron, 18-letni zabójca 10 osób w supermarkecie Tops w Buffalo w USA, informował o swoich planach, a potem transmitował, jak z zimną krwią strzela do bezbronnych, będą miały na karku prokuratora.

Koniec samotnych hakerów. Zmasowane ataki na Polskę

Aż 69 proc. krajowych firm odnotowało w minionym roku przynajmniej jeden incydent naruszenia bezpieczeństwa. Największe obawy budzą zorganizowane grupy cyberprzestępcze.

Amerykanie ostrzegają: możliwa eskalacja cyberwojny z Rosją

W Ukrainie trwa nie tylko wojna pozycyjna, ale także toczy się konflikt w cyberprzestrzeni, który może się jeszcze nasilić – twierdzi BBC, powołując się na wysokiego rangą urzędnika wywiadu USA.

Polska firma pomaga Amerykanom wybrać ubezpieczenie

Z zawiłym systemem amerykańskich ubezpieczeń zdrowotnych poradził sobie dopiero system Hella+Health, zaprojektowany i wdrożony przez polską firmę e-point.

Odporność organizacji w niestabilnych czasach

Zmieniające się środowisko bezpieczeństwa wymaga od organizacji szybkiej adaptacji do nowych zagrożeń. Potrzebują one modelu zabezpieczeń, który skuteczniej przystosowuje się do złożoności nowoczesnego środowiska chroniąc ludzi, urządzenia, aplikacje i dane w każdym miejscu.

Rosja zaatakowała łączność satelitarną godzinę przed inwazją na Ukrainę

Firma zajmująca się internetem satelitarnym Viasat została zaatakowana przez hakerów. Według wywiadu brytyjskiego i amerykańskiego stali za tym Rosjanie.

Koniec dyktatu Big Tech. Dane klientów mają być pod większą kontrolą

Światowa organizacja zrzeszająca banki centralne chce uporządkowania gromadzenia danych osobowych przez technologicznych gigantów i banki.

Te zawody przyszłości odmienią rynek pracy

Do najbardziej poszukiwanych specjalizacji za dziesięć lat należeć mają pośrednik w handlu tokenami i projektant cyfowych doświadczeń. Kogo AI wygryzie z fotela?

Ukraińska firma IT obnaża rosyjskie kłamstwa wojenne

Jedna z największych firm informatycznych na Ukrainie od początku wojny prowadzi własną obronę informacyjną przed rosyjską propagandą.

Zamiast parady i Putina Rosjanie zobaczyli antyrosyjskie hasła. Atak hakerów

Widzowie największych rosyjskich kablówek zamiast transmisji z parady w Moskwie i przemówienia Putina, zobaczyli informacje o rosyjskiej agresji na Ukrainę, antyrosyjskie i proukraińskie hasła.

Hakerzy stosują „podwójne wymuszenia”. Zarabiają dziesiątki milionów dolarów

Hakerskie grupy specjalizujące się w cyberatakach dla okupu (ransomware) dysponują budżetami na poziomie kilkudziesięciu czy nawet setek milionów euro.

Zapotrzebowanie na usługi informatyczne nie spada. Polskie firmy otwierają się na Zachód

Odmrażanie gospodarki i coraz bardziej optymistyczne prognozy związane z końcem pandemii sprawiły, że pozytywne nastroje panują przede wszystkim wśród przedsiębiorców. Trend wzrostowy szczególnie widoczny jest na przykładzie sektora informatycznego, który obserwuje wzrost inwestycji na poziomie B2B. Według danych PARP*, aż 2/3 firm w tej branży nastawia się na intensywny rozwój, większy niemal 3,5-krotnie w porównaniu do tego sprzed pierwszego lockdown’u. Swoją obecność zaznaczają również na arenie międzynarodowej.

Hakerzy ukradną nam 100 mln zł z kart płatniczych

Polski sektor finansowo-bankowy jest drugim, najbardziej zagrożonym pod względem liczby cyberataków – co tydzień dochodzi do 1067 prób cyfrowych uderzeń. A to więcej niż średnia na świecie (1034) – wynika z danych Check Point Software.

Wielkie kłopoty centrów danych w Rosji. Brak części i drożyzna

Brak importowanych urządzeń i części do serwerowni wstrzymał budowę nowych obiektów. Rosyjskie zamienniki nie spełniają kryteriów jakościowych, a Azja odmawia dostaw. W dwa miesiące ceny usług przechowywania danych skoczyły o 80 proc.