Wyścig zbrojeń AI. Jedni wykrywają sztuczną inteligencję, inni ją maskują

Gdy jedne algorytmy próbują oszukać rzeczywistość, generując plagiaty, fake newsy i imitując twórczość człowieka, inne starają się wykryć treści powstające z udziałem botów. W odpowiedzi pojawiają się systemy, które mają zmylić takie detektory.

„Kurierzy" szpiegują Amerykanów. Nagrywają obraz i dostarczają policji

Wiedza państwa i podległych mu służb o obywatelach staje się w USA coraz większa, co budzi rosnący sprzeciw. Teraz do narządzi inwigilacji dołączają roboty.

CIA tworzy potężną sztuczną inteligencję. ChatGPT dla szpiegów

Amerykańskie agencje wywiadowcze i służby specjalne włączają się do rywalizacji w sektorze sztucznej inteligencji. Możliwości nowego narzędzia mogą rodzić problemy z prywatnością.

Rekordy dezinformacji w sieci. Te firmy tworzą bat na manipulacje

Wojna w Ukrainie spowodowała eskalację fałszywych treści w sieci. W odpowiedzi narodziła się nowa, intratna branża. Start-upy rosną w niej jak grzyby po deszczu.

„Koszmar prywatności”. Zbadano, co auta wiedzą o kierowcach

Samochody są coraz bardziej inteligentne i zdolne do zbierania informacji – dane z rozmaitych sensorów i systemów wysyłane są do producenta, a o skali zjawiska świadczyć może fakt, że auto jest w stanie gromadzić nawet 580 gigabajtów na godzinę.

Kasyna w Las Vegas złupili nastolatkowie. Coraz większe okupy dla hakerów

Wyższe kary i specjalne komórki do walki z cybergangami na razie głównie... podbiły kwoty okupów. Hakerzy są coraz bardziej zuchwali.

Tak zmasowanych cyberataków i tylu okupów jeszcze nie było

Plaga ataków na systemy informatyczne przy wykorzystaniu oprogramowania ransomware doprowadziła do boomu na polisy chroniące przed hakerami.

iPhone`y groźne przez zbyt wysokie promieniowanie. Francja blokuje sprzedaż

Francuskie władze wstrzymują sprzedaż modelu smartfona Apple iPhone 12 ze względu na ponadmiarowy poziom promieniowania, które może być niebezpieczne.

Unia Europejska: bezpieczniejsi w bardziej przejrzystej przestrzeni online

W obecnym środowisku cyfrowym, gdzie interakcje online są integralną częścią naszego życia, UE podjęła zdecydowany krok w kierunku ochrony naszych praw cyfrowych i stworzenia bezpieczniejszego i uczciwszego Internetu dla wszystkich. Akt o usługach cyfrowych (DSA) wprowadza bardziej odpowiedzialny i przejrzysty ekosystem online, wyznaczając nowy standard w dziedzinie regulacji cyfrowych.

Jak przestępcy zarabiają na Twoich danych? Odkryj mroczny świat cyberprzestępczości!

W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost ataków cybernetycznych na firmy, urzędy oraz osoby prywatne. W tym roku doszło do jednego z największych wycieków danych w historii polskiego Internetu[1] obejmującego ponad milion unikalnych rekordów z loginami i hasłami do różnych stron, w tym portali społecznościowych czy aukcyjnych. Szczegóły wycieku zaskakiwały nie tylko co do jego skali, ale łatwości z jaką można uzyskać dostęp do tych danych. Eksperci z krakowskiej firmy Axence, tłumaczą jak bronić się przed atakami i przede wszystkim jak skutecznie edukować pracowników.

Hakerzy Korei Północnej okradli Rosjan z kluczowych technologii rakietowych

Izolowane reżimy mają sprawdzone sposoby na kradzież zagranicznych technologii. Kiedyś brylowali w tym sowieccy szpiedzy. Dziś północnokoreańscy hakerzy wyciągają militarne technologie od Rosji. Tymczasem Kreml chce w Korei Północnej kupować broń.

Naukowcy stworzyli niezwykle bezpieczny system płatności. Dzięki fizyce kwantowej

Mimo że wrażliwe dane zastępowane są ciągami liczb, to przestępcy mają sposoby na złamanie kodów i uzyskanie dostępu do prywatnych danych klientów. Fizycy kwantowi rzucili im wyzwanie.

Nowy serwis Zuckerberga gniazdem propagandy Rosji i Chin. „Ćwiczenia na demencję”

W przeciwieństwie do Facebooka i Instagrama, zweryfikowane konta w Threads nie są oznaczone jako media kontrolowane przez państwo. A to głównie serwisy z Rosji i Chin, co pokazuje, że rywal Twittera (obecnie X) już nie radzi sobie z dezinformacją.

Sztuczna inteligencja weszła do polskich firm IT. Możliwe cięcia etatów

Już niemal każdy ze specjalistów IT w Polsce korzysta w swojej pracy z narzędzi sztucznej inteligencji, w tym głównie z ChatGPT- wynika z lipcowych badań.

Niebezpieczne halucynacje sztucznej inteligencji. Potrafi kłamać jak najęta

Zaufanie do odpowiedzi generowanych przez popularne boty jak ChatGPT czy Bard może być ryzykowne – systemy AI w wiarygodny sposób preparują treści i konfabulują. Wedle ekspertów skala zjawiska jest bardzo duża.

Nie żyje Kevin David Mitnick. Najsłynniejszy haker w historii

Na celowniku służb był od pierwszego dużego włamania, gdy miał 20 lat, choć pierwsze przestępstwo popełnił jako 12-latek. Stał się celebrytą, wygłaszał odczyty. Zmarł w wieku 59 lat na raka trzustki.

Hakerzy częściej atakują w Polsce dla okupu. Firmy muszą płacić miliony

Nasz kraj trafił do niechlubnej czołówki państw z największą liczbą ataków ransomware. Przestępcy uderzają głównie w sektor użyteczności publicznej – podaje Check Point.

Facebook i Instagram mają problem. Norwegia wprowadziła zakaz śledzenia

Norweski Urząd Ochrony Danych nakazał koncernowi Meta, firmie macierzystej Facebooka i Instagrama, zaprzestanie wyświetlania użytkownikom spersonalizowanych reklam na podstawie ich aktywności online.