Zarządy pod presją – nowe wyzwania w cyberbezpieczeństwie na drodze do NIS2

Cyberzagrożenia przekształciły się z marginalnego ryzyka w poważne wyzwanie dla zarządów przedsiębiorstw. Na całym świecie powstają regulacje, które nakładają na firmy nowe obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Moderatorzy Facebooka nie wytrzymują pracy i makabrycznych treści. Jest pozew grupowy

U ponad 140 osób pracujących dla Facebooka w charakterze moderatorów, zdiagnozowano ciężki zespół stresu pourazowego i inne choroby. Warunki są ciężkie a wynagrodzenie marne.

USA szykują cios w Chiny. Tym razem to produkt, który znajduje się w milionach domów

Amerykańskie władze rozważają wprowadzenie zakazu routerów firmy TP-Link, które są najlepiej sprzedającym się takim produktem w serwisie Amazon. Sprawdzają, czy miały swój udział w chińskich cyberatakach.

Planowanie infrastruktury IT w MŚP

Dobrze zaprojektowana infrastruktura IT to dziś kwestia przetrwania dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw.

„Wydział” – czy serial może ochronić biznes?

W czasach, gdy cyberprzestępczość staje się bardziej zaawansowana niż kiedykolwiek, ochrona firm nie może ograniczać się do technologii. Kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa są ludzie.

Serial „Wydział” – nowa broń w walce z cyberzagrożeniami

Raport „Cyberportret polskiego biznesu” ujawnia niepokojący fakt: aż 52% pracowników w Polsce nie uczestniczyło w żadnym szkoleniu z tego zakresu przez ostatnie pięć lat. W obliczu dynamicznie rosnącej liczby cyberataków firmy pozostają wystawione na poważne ryzyko. Czy istnieje skuteczny sposób na zmianę tego stanu rzeczy?

Chatboty zachęcały do zabicia rodziców i samobójstwa. Mroczna strona AI

Dwie rodziny pozwały Character.ai, firmę specjalizującą się w sztucznej inteligencji, której chatbot miał zachęcać dzieci m.in. do samookaleczenia i przemocy wobec rodziców. To nie pierwsza sytuacja, kiedy boty zachowują się w szokujący sposób.

Jak uczynić zakupy w internecie bezpiecznymi. Niska świadomość klientów

Klient, kupując w internecie, często pozostaje bezbronny. Tylko 22 proc. Polaków zna swoje prawa konsumenckie.

Mapy Google powiedzą, gdzie stoi policja. A w kolejce do wprowadzenia już kolejne nowości

Mapy Google będą pokazywać raporty o zdarzeniach drogowych nie tylko od użytkowników tej aplikacji, ale również od osób korzystających z Waze. Dzięki temu użytkownicy map mają być lepiej poinformowani o tym, co dzieje się na drodze. Również jeśli chodzi np. o obecność kontroli drogowych.

Polska akwizycja w Finlandii. Start-up z miliarderem na pokładzie zaczyna ekspansję

Stworzona przez Grzegorza Błażewicza spółka, w którą zainwestował Rafał Brzoska, rusza na podbój północy Europy. Chce być wiodącą platformą dla e-commerce.

Amerykanie alarmują: chińskie dźwigi portowe szpiegują. Są też w Polsce

Nie tylko chiński sprzęt telekomunikacyjny, drony czy kamery budzą obawy w USA. Dźwigi z Chin działają już w 80 proc. amerykańskich portów, a według Straży Przybrzeżnej pozwalają na zdalną kontrolę i przekazywanie cennych informacji.

Firmy i konsumenci mogą wykorzystać atuty transformacji cyfrowej

W nowej rzeczywistości związanej z ekspansją AI i cyfryzacją muszą się odnaleźć i konsumenci, i firmy. Poświęcona temu będzie konferencja „Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości”.

Nowa funkcja w Google Maps. Tym razem nie dla kierowców

W popularnej nawigacji od Google będzie można zgłaszać opóźnienia występujące w komunikacji publicznej. Nowa funkcja w Mapach Google ma pojawić się najpierw w Stanach Zjednoczonych, ale z czasem ma być udostępniona także w innych krajach.

Nowy sposób przejmowania kont pocztowych. Cyberprzestępcy kradną pliki cookie

Włamując się na naszą pocztę cyberprzestępcy nie tylko mają wgląd do wszelkich przechowywanych tam danych (znajdujących się na przykład w załącznikach). Za pośrednictwem adresu e-mail mogą również zyskać dostęp do innych, ważnych dla nas serwisów. Okazuje się, że przestępcy mają sposób na włamanie się nawet na te konta, w przypadku których występuję dwuskładnikowe uwierzytelnianie (jak np. Gmail).

Biznes musi znaleźć potężne pieniądze na cyberbezpieczeństwo. Nowe przepisy unijne

Firmom brakuje funduszy, by spełnić wymogi unijnej dyrektywy NIS 2. Ci, którzy zdają sobie sprawę z nowych regulacji, próbują łatać dziury w budżecie.

W sieci kluczowe są edukacja i prewencja

Najważniejsze wyzwania związane z bezpieczeństwem w sieci i budowa świadomości na ich temat zarówno wśród obywateli, jak i w organizacjach były tematem debaty ekspertów.

Polska zyska potężny superkomputer. Rząd dołoży miliony złotych

Rząd zdecydował o przeznaczeniu 69,6 mln zł na budowę w naszym kraju „Fabryki Sztucznej Inteligencji" – ogłosił na LinkedIn wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski. Celem jest pogoń w nowych technologiach za USA i Chinami.

Firmy same narażają się na cyberataki

Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień – mówi Paweł Jurek, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z firmy DAGMA Bezpieczeństwo IT.