Pekao wprowadza SelfieSign – nowy tryb zdalnego nawiązywania relacji z firmami

Innowacja łączy zdalną weryfikację tożsamości (selfie) z elektronicznym podpisem kwalifikowanym (eSignature). Od tej pory podmioty MŚP i korporacje mogą otwierać rachunki na odległość bez żadnych ograniczeń produktowych i limitów transakcyjnych.

Wyłoniono laureatów konkursu dla uczniów na cyfrową pracę

Zainteresowanie konkursem „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” przerosło oczekiwania organizatorów - wpłynęło ponad dwa tysiące prac. W efekcie NASK i MFiPR przyznały dodatkowe nagrody.

Mobilna aplikacja sposobem na usterki. To zmora deweloperów

Powstała apka dla deweloperów, która ma pomóc w digitalizacji wielu procesów na budowach. Rozwiązanie wdrożono na kilkudziesięciu inwestycjach w kraju.

Tak możesz chronić siebie i swoje dane w sieci

Jak w prosty i skuteczny sposób zapewnić sobie bezpieczne surfowanie po internecie? Odpowiedź to połączenie chronione dzięki VPN.

Kompetencje nie mają płci

Brak dostatecznej wiary w swoje siły u kobiet jest w znacznym stopniu spowodowany uwarunkowaniami społecznymi, kulturowymi i religijnymi. Chęć zmiany tej sytuacji oznacza więc konieczność szerszego zrozumienia potrzeby takiej zmiany.

Jak wspierać rozwój kompetencji cyfrowych kobiet

Wsparcie kobiet w rozwijaniu umiejętności korzystania z nowych technologii powinno zacząć się od wspierania ich w momentach, kiedy jest im najtrudniej, i w tych obszarach, które zwiększają ich pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa i komfort życia – mówiła podczas Igrzysk Wolności Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes Pfizer Polska i ambasadorka programu Woman Update.

Data center – o czym mowa w praktyce?

Data Center stanowią kluczowy element wpisujący się w nowoczesną infrastrukturę IT.

Apple łata iPhone`y. Ma to utrudnić szpiegowanie

Firma Apple zaktualizowała swoje oprogramowanie dla iPhone'ów, aby wyeliminować niebezpieczną lukę, która według niezależnych badaczy została wykorzystana przez oprogramowanie inwigilacyjne do szpiegowania saudyjskiego aktywisty.

Oszustwo na Amazonie. 100 dolarów za naklejki chroniące przed promieniowaniem

Naklejki, które mają chronić użytkowników przed polami elektromagnetycznymi z ich własnych telefonów – wciąż są dostępne na Amazonie. Firma Global EMF Solutions Ltd twierdzi, że EMF są szkodliwe dla ludzi i że naklejki zapewniają im „ochronę”.

Europejski hub Gaia-X będzie rozwijał chmurę w Polsce

Po Luksemburgu i Słowenii hub Gaia-X nad Wisłą będzie pracował nad wydajną, konkurencyjną i bezpieczną infrastrukturą danych opartą na chmurze hybrydowej.

Cyberprzestrzeń to szanse i zagrożenia

O możliwościach rozwoju technologicznego i gospodarczego, jakie daje internet, ale także o konieczności zapewnienia narodowego cyberbezpieczeństwa mówili uczestnicy konferencji Cybersec, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Prezydent o kierunkach rozwoju Małopolski

Andrzej Duda rozmawiał z Radą Naukową ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski. Spotkał się też z Polskim Klastrem Cyberbezpieczeństwa.

Sztuczna inteligencja wydobywa wartość z danych

Zaawansowane rozwiązania analityczne wyposażone w mechanizmy sztucznej inteligencji samodzielnie analizują dane i wyciągają wnioski, które pozwalają podejmować właściwe decyzje biznesowe.

Eksperci od cyberbezpieczeństwa spotkają się w Krynicy

Około 60 wystąpień, paneli i dyskusji wypełni najbliższą odsłonę konferencji CYBERSEC – CYBERSEC CEE Regions & Cities.

Jak zapewnić jakość usług IT

W procesie dostarczania dobrej jakości usług IT dużą rolę odgrywają certyfikaty, które są dowodem na posiadanie wysokich kompetencji zespołu oraz zapewniają spójne i zgodne ze standardami producenta procesy wsparcia.

Influencerzy promują oszustwa w sieci. Są nawet poradniki

W mediach społecznościowych pojawił się nowy typ influencerów. Zamiast promować linie ubrań i produkty lifestylowe, promują oszustwa.

Największa kradzież kryptowalut w historii ma zaskakujący finał

Poly Network padło ofiarą jednego z największych cyfrowych skoków, tracąc ponad 600 mln dolarów w kryptowalutach. Haker twierdzi jednak, że nie interesują go pieniądze i zaczyna je… zwracać.

Hakerzy sparaliżowali szczepienia na Covid-19 we Włoszech

Cyberprzestępcy przeprowadzili atak na centrum informatyczne odpowiedzialne za rejestrację i przyznawanie terminów. Sparaliżowali akcję szczepień w regionie Lacjum oraz w stolicy Włoch.