Izrael nie sprzeda Polsce i Węgrom narzędzi do inwigilacji

Rząd Izraela zmniejszył listę państw, którym małe firmy mogą sprzedawać narzędzia do nadzoru lub cyberataków, takie jak Pegasus. Liczba krajów zmniejszyła się ze 102 do 37. Z listy wypadły Polska i Węgry.

Szpitale i przychodnie coraz częściej atakowane przez hakerów. Jest jeden powód

Amerykańskie szpitale i przychodnie padają ofiarami ataków cyberprzestępców. Większość pacjentów nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia.

Apple pozywa izraelskich twórców szpiegowskiego oprogramowania

Koncern złożył pozew przeciwko NSO Group i jej spółce macierzystej, aby pociągnąć ją do odpowiedzialności za inwigilowanie i atakowanie użytkowników urządzeń Apple poprzez jej produkt - program Pegasus.

Marcin Gajdziński szefem IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Firma IBM powołała Marcina Gajdzińskiego na stanowisko Dyrektora Generalnego IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Zastąpi Jarosława Szymczuka, który objął stanowisko General Managera działu IBM Consulting w Europie Środkowo-Wschodniej.

Facebook: Hakerzy urządzili polowanie na afgańskich oficjeli

Hakerzy z Pakistanu wykorzystywali Facebooka do atakowania Afgańczyków mających powiązania z poprzednim rządem podczas przejmowania kraju przez talibów.

Hakerzy włamali się do poczty FBI. Tysiące fałszywych wiadomości

Cyberprzestępcy włamali się do systemu poczty elektronicznej Federalnego Biura Śledczego i wysłali dziesiątki tysięcy wiadomości ostrzegających o możliwym cyberataku – informuje Reuters.

Zarządzanie usługami IT fundamentem sprawnego działania organizacji

Zarządzanie usługami IT oraz ich automatyzacja pozwala na szybką i efektywną obsługę użytkowników, przeciwdziała przerwom w działaniu systemów informatycznych i ułatwia pracę zespołom wsparcia.

Media Markt ma kłopoty. Hakerzy zażądali 240 mln dol. okupu

Największa europejska sieć z elektroniką padła ofiarą cyberprzestępców. Atak z wykorzystaniem oprogramowania ransomware sparaliżował pracę części sklepów tej firmy na kontynencie.

Burza wokół odejścia dyrektora CERT-u. Pracownicy protestują

Minister Janusz Cieszyński odwołał dyrektora CERT Polska Przemysława Jaroszewskiego z powodu jego prywatnych wpisów na Facebooku, wyrażających poglądy polityczne. Ale za Jaroszewskim murem stanęli jego współpracownicy.

Dokumenty Google – jak z nich korzystać?

Bezpłatny pakiet aplikacji biurowych to narzędzie, które może znacząco ułatwić pracę. Rozwiązanie udostępniane przez firmę Google pomaga użytkownikom indywidualnym, ale może być wykorzystywane także do zastosowań komercyjnych.

Arkadiusz Giedrojć, Huawei: Polskie MŚP cyfryzują się dość powoli

Bezpieczeństwo rozwiązań chmurowych jest wyższe niż w większości naszych małych i średnich firm – ocenia Arkadiusz Giedrojć, chief technology officer w Huawei Enterprise CEE & Nordic Region.

Intymny obraz ofiary i atak. Nowa broń cyberprzestępców

Doxing to stosunkowo nowy i wyjątkowo niebezpieczny proceder, który może zrujnować nie tylko karierę zawodową, ale również życie osobiste ofiary cyberataku.

Rekordowa nagroda za informacje o ataku hakerów. Traktowani jak terroryści

Rząd USA oferuje 10 mln dol. za informacje o majowym ataku ransomware na sieć rurociągów Colonial Pipeline.

Microsoft na wojnie z hakerami. Ćwierć miliona nowych miejsc pracy

Gigant chce zapełnić lukę w cyberbezpieczeństwie dzięki współpracy z uczelniami w USA. Celem jest stworzenie 250 tys. miejsc pracy w tym sektorze w cztery lata.

Filary budowania przewagi organizacyjnej w IT

Aby przyciągnąć talenty i zatrzymać pracowników, firmy z sektora ICT powinny budować strategię biznesową wokół czterech kluczowych osi – pisze Justyna Pawlak-Mihułka, ekspert w zakresie przywództwa i kultury innowacji dla sektora IT.

Tajne informacje brytyjskiego wywiadu w chmurze Amazona

W Wielkiej Brytanii wrze po tym, jak ujawniono, że amerykański koncern otrzymał umowę na przechowywanie danych dla agencji wywiadowczych MI5 i MI6 oraz GCHQ, służby specjalnej zajmującej się zbieraniem i oceną informacji.

Rosyjscy hakerzy z Nobelium znów atakują amerykańskie firmy

Grupa hakerów Nobelium stoi za ostatnimi cyberatakami na zlokalizowane w USA systemy komputerowe – poinformował Microsoft. Ta sama grupa była wcześniej oskarżana o liczne cyberataki na infrastrukturę amerykańskiego rządu w 2020 r.

Ten proceder nieoczekiwanym efektem telemedycyny. Boom na kupowanie „L4”

Przybywa firm, które specjalizują się w wystawianiu zwolnień chorobowych za pieniądze. Proceder ten nabrał rozpędu dzięki pandemii. Sprawdzenie, czy nie dochodzi do wyłudzeń, jest wyjątkowo trudne.