Wybór sposobu odbioru kluczem do sukcesu

Zakupy w sieci to już codzienność. Firmy działające na tym rynku mają przed sobą wiele wyzwań, bo wymagania klientów rosną.

Smartfony Huawei kasują filmy z protestów w Chinach? Ostra cenzura w sieci

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping zaprzągł do walki z wrogami dyktatury najnowocześniejsze systemy informatyczne, a nawet same koncerny technologiczne.

Bezpieczne finanse w cyberświecie

Obiektem ataku w Internecie może zostać każdy, nawet ten, kto ma dużą wiedzę i świadomość zagrożeń. Skutki tych ataków mogą być bardzo dotkliwe: wyłudzenie danych osobowych i utrata pieniędzy. Szybki rozwój technologii i powszechne używanie urządzeń mobilnych ułatwiają różne ataki. Ważne jest zatem, aby zwiększać świadomość zagrożeń i wiedzę jak dbać o swoje bezpieczeństwa w Internecie.

Naszym celem jest wszechstronna ochrona dzieci w internecie

Oferujemy kompleksowe narzędzie dla rodziców do zarządzania tym, co i kiedy dziecko może robić i oglądać na swoim telefonie – mówi Marcin Marzec, twórca i prezes SafeKiddo.

Polscy liderzy innowacji i technologii. Przyznaliśmy wyróżnienia

Płatności spojrzeniem, edukacyjny robot, badania nad kwantami czy zagraniczna ekspansja zostały docenione w tej edycji wyróżnień „Rzeczpospolitej cyfrowej”.

Lista wyróżnionych przez „Rzeczpospolitą Cyfrową"

Przyznaliśmy 25 wyróżnień przedsiębiorstwom, start-upom czy naukowcom za „za szczególny wkład w polską transformację cyfrową i wdrażanie nowych technologii”. Oto pełna lista laureatów.

nazwa.pl – sukces w amerykańskim stylu

Spodziewamy się, że w perspektywie najbliższych trzech lat EBITDA nazwa.pl przekroczy 200 mln zł, a jej wycena osiągnie magiczną granicę 1 mld dol. – mówi Krzysztof Cebrat, prezes spółki nazwa.pl.

Rosja ogłosiła osiągnięcie suwerenności cyfrowej. Wzywa informatyków do powrotu

Kreml twierdzi, że bez zachodnich technologii rosyjski sektor IT sobie radzi. Jednak wciąż zaledwie 20 proc. oprogramowania wykorzystywanego w Rosji ma krajowe odpowiedniki.

Ataki hakerów. Czego najbardziej boją się polskie firmy?

Trudna sytuacja makroekonomiczna sprawia, że biznes szuka oszczędności. Ale cięcie wydatków na IT może słono kosztować. Liczba cyberataków systematycznie rośnie.

Luxoft Poland rośnie w siłę. Zatrudnia w Polsce już ponad 2500 pracowników

Inflacja i wahania rynku nie przestraszyły branży IT, która skuteczne opiera się globalnym zawirowaniom. Luxoft Poland jest przykładem organizacji, która w niepewnych czasach potrafi się rozwijać i zwiększać zatrudnienie. W listopadzie liczba zatrudnionych na umowach o pracę w firmie przekroczyła 2500 pracowników. Spółka uczciła ten sukces między innymi przeprowadzką do nowego warszawskiego biurowca - Skyliner.

Badacze ustalili: Kreml kontroluje rosyjskie gangi hakerów

Rosyjskie gangi ransomware są jednymi z najbardziej aktywnych i agresywnych, po części dzięki bezpiecznej przystani, którą zapewnia im rosyjski rząd. Kreml ich nie ściga i nie współpracuje z międzynarodowymi organizacjami oraz rządami.

Rosyjskie oprogramowanie udające amerykańskie trafia do armii… USA

Tysiące aplikacji na smartfony w sklepach internetowych Apple i Google zawiera kod komputerowy opracowany przez firmę Pushwoosh, która twierdzi, że ma siedzibę w USA, ale w rzeczywistości jest rosyjska – wynika, że śledztwa dziennikarzy Reutera.

„Król Instagrama” pracował dla Korei Północnej. Surowa kara za oszustwa

Słynący z obnoszenia się bogactwem Hushpuppi, influencer z Nigerii został skazany na 11 lat za udział w syndykacie oszustów. Spowodował ogromne straty.

Wielkie skanowanie urządzeń w sieci. Brytyjczycy szykują się na atak

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (NCSC) skanuje wszystkie urządzenia łączące się z internetem, hostowane w Wielkiej Brytanii. Sprzęt i oprogramowanie weryfikowane są pod kątem luk w zabezpieczeniach.

Interpol ostrzega przed metawersum. Świat wirtualny okazją dla przestępców

Światowa agencja policyjna Interpol poinformowała, że przygotowuje się na ryzyko, iż internetowe środowiska immersyjne – metawersum – mogą pomóc zwiększyć skalę cyberprzestępczości, a także tworzyć nowe jej rodzaje.

Wiadomo, kto stał za atakiem na polski Senat. Rosjanie uderzyli teraz w USA

Paraliż stron internetowych izby wyższej polskiego Parlamentu sterowany był z Kremla. Analitycy z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazują, że ubiegłotygodniowa blokada witryny to dzieło rosyjskich hakerów z grupy Xaknet.

Z chmurą w stronę Logistyki 4.0

Od branży logistycznej zależy sprawny przepływ dóbr na całym świecie, dlatego działające w niej przedsiębiorstwa muszą cechować się dynamiką rozwoju oraz wysokim poziomem adaptacji technologii. Dążąc do utrzymania konkurencyjności w erze Logistyki 4.0 mierzą się z wieloma wyzwaniami, które przezwyciężyć pomaga chmura obliczeniowa.

TikTok może stać się głównym nośnikiem dezinformacji w czasie wyborów

Najbliższe wybory w USA mogą znów stać się przedmiotem manipulacji, a gigant mediów społecznościowych może stać się głównym źródłem dezinformacji. Jest na to szczególnie podatny – ostrzegają eksperci.