Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 07:13 Publikacja: 03.08.2021 15:05
Foto: Marian Zubrzycki
To największy atak w historii na systemy ochrony zdrowie we Włoszech – informuje CNN. Rozpoczął się w niedzielę 1 sierpnia, kiedy to hakerzy zaatakowali i wyłączyli systemy informatyczne Centrum Przetwarzania Danych (CED), który zarządza terminami szczepień COVID-19 w regionie Lacjum. Wszystkie systemy zostały dezaktywowane, w tym portal zdrowotny regionu oraz system rezerwacji szczepień. Strona internetowa Lacjum była niedostępna przez kilka godzin. Hakerom udało się dostać do systemu i przejąć nad nim kontrolę.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Powstało narzędzie, w którym każdy może zweryfikować, jak mocno jego zawód jest podatny na działanie systemów AI...
Chociaż do wypłaty czternastej emerytury zostało jeszcze trochę czasu, już teraz budzi ona bardzo duże zainteres...
Czy można zaufać botom? Ryzyko rośnie, nie tylko z uwagi na tzw. halucynacje AI, ale też możliwość przejęcia kon...
Konflikt zbrojny między Izraelem a Iranem budzi obawy świata i jest tematem gorących międzynarodowych dyskusji d...
Od lipca rozpoczną się wypłaty nowego świadczenia - renty wdowiej. Wnioski można składać od stycznia tego roku....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas