Podczas oficjalnej gali, zamykającej trzecią edycję SoDA Conference 2022, po raz drugi przyznane zostały nagrody dla uhonorowanych przez członków Kapituły w kategoriach takich jak m.in. eksport, innowacje, społeczna użyteczność, czy wsparcie w edukacji programistów. Nagrodą partnerską SoDA Awards wyróżniona została „Rzeczpospolita” – za wspieranie branży IT poprzez poruszanie na łamach dziennika kwestii istotnych dla naszego sektora. Chcieliśmy w ten sposób podziękować za rzetelne przedstawianie informacji dotyczących branży i wyzwań, przed jakimi stoją software house’y – uargumentował Bartosz Majewski, prezes SoDA (Organizacja Pracodawców Usług IT).

W ramach dziennika „Rzeczpospolita" ukazuje się we wtorki dodatek „Rzeczpospolita Cyfrowa", a w internecie serwis cyfrowa.rp.pl, zamieszczające informacje o wydarzeniach i analizy dotyczące branży IT, a także informacje z zakresu cyfryzacji, nowych technologii, telekomunikacji czy rozwoju start-upów.

– Temat cyfrowej metamorfozy naszego świata jest jednym z tych, które interesują zarówno naszych redaktorów, jak i czytelników. W sumie to jeden z najważniejszych tematów światowej gospodarki, dlatego z taką uwagą mu się przypatrujemy. „Rzeczpospolita” jest liderem na rynku informacji o IT i gospodarce cyfrowej. Będziemy dbać o to, by tę pozycję zachować. Bez wątpienia liczy się nasza wiarygodność, dlatego zainteresowanie branży IT naszym tytułem jest tak mocne – mówi Bogusław Chrabota, red. naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.

„Rzeczpospolita" jest jednym z liderów prasy codziennej w Polsce. Od wielu lat znajduje się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w kraju. W sierpniu według raportu Instytutu Monitorowania Mediów zajęła pierwsze miejsce w rankingu ogólnym najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, osiągając wynik 2051 cytowań.

Gremi Media S.A. wydaje m.in. dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport” i ich serwisy internetowe: www.rp.pl, www.parkiet.com, www.sportdziennik.com. Pierwsze dwa w ostatnim czasie przeszły gruntowną przebudowę w oparciu o najnowsze trendy projektowe i technologiczne. Oprócz udogodnień dla użytkowników zmiany związane były z rozwojem i wzmocnieniem oferty cyfrowej, ze szczególnym naciskiem na wdrażane subskrypcje.