Aktualizacja: 22.02.2025 22:17 Publikacja: 09.01.2020 18:17
Foto: cyfrowa.rp.pl
O poszerzeniu zasięgu oferty stacjonarnego dostępu do Internetu Polkomtel, operator sieci Plus poinformował w czwartek w informacji prasowej. Podał w niej, że od 10 stycznia z jego usług stacjonarnego Internetu będzie mogło korzystać 39 proc. gospodarstw domowych w kraju. Użył przy tym także określenia „internet światłowodowy”.
Dokładnie Plus napisał tak: „Usługa Internetu światłowodowego od Plusa świadczona do tej pory w oparciu o infrastrukturę Netii będzie dostępna także w nowych wybranych lokalizacjach, w których znajduje się infrastruktura Orange. To ponad dwukrotne zwiększenie zasięgu i teraz blisko 39 proc. gospodarstw domowych w całej Polsce będzie mogło korzystać z oferty Plus Internet Stacjonarny z prędkością nawet do 1 Gb/s”.
Dekarbonizacja, nakłady inwestycyjne na „zielone” rozwiązania i konkurencyjność w ścisłym znaczeniu to trzy elementy, które powinny składać się na proces konkurencyjnej transformacji energetycznej.
Nie ma ekonomicznego bezpieczeństwa bez konkurencyjności, a jednym z głównych przeciwników konkurencyjności jest przeregulowanie – uważa Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, podsekretarz stanu w KPRM ds. Unii Europejskiej.
W mBanku zrównoważone finanse to zarówno wsparcie dużych firm, budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych, ale także finansowanie działalności średnich i małych podmiotów - mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.
KinoGram, kino mieszczące się w przestrzeni Fabryki Norblina, zaprasza na dwa autorskie cykle. W programie wydarzeń cyklicznych zobaczymy klasykę europejskiego kina, czyli Podwójne Życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz dokument Against Gravity o Jeanie Paulu Gaultier.
Studenci, studentki i doktoranci pięciu warszawskich uczelni, biorący udział w Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, walczyli o nagrody o łącznej wartości 30 tys. zł.
Największy w Polsce producent hydrauliki siłowej, rozwijający nie tylko produkcję cywilną, ale i obronną, sprzedaż zagraniczną rozpoczął 35 lat temu.
O rozwoju w obszarach zielonej energii i technologii i o tym, dlaczego firma zdecydowała się na wejście w sektor transportu kolejowego, oraz jakie są cele inwestycji w platformę OnTrain, mówią Maciej Dyjas, współwłaściciel i partner zarządzający w Griffin Capital Partners, oraz Tomasz Mrowczyk, partner współzarządzający w Griffin Capital Partners.
Transformacja energetyczna oznacza inwestycje. Dlatego kluczową rolę odgrywa w niej sektor finansowy, który coraz częściej analizuje plany dekarbonizacyjne swoich klientów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas