Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami

Klienci sieci komórkowych w Polsce od rana zgłaszają problemy z ich funkcjonowaniem. Problem jest najbardziej widoczny w Orange. Dotyczy także klientów T-Mobile, a w najmniejszym stopniu Plusa i sieci Play.

Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden

Po wielu kwartałach pokaźnych strat sieć komórkowa Play znowu zyskuje użytkowników - tak wynika z nowych danych UKE o przenoszeniu numerów w Polsce.

Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE

Po pandemii klienci mniej rozmawiają przez telefony komórkowe, ale dostają wyższe rachunki. Pod względem technologii 5G wciąż odstajemy od głównych krajów UE. Wykorzystanie internetu w roamingu gwałtownie skoczyło - to najciekawsze wnioski płynące z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Udane testy transmisji danych laserem. Światłowodom wyrośnie groźny rywal

To może być jeden z technologicznych przełomów – naukowcom z prestiżowej szwajcarskiej uczelni ETH Zurich udało się stworzyć system, który umożliwia wysyłanie dużej ilości cyfrowych danych za pomocą promienia laserowego.

Bezprzewodowy internet rozkwitnie dzięki 5G. Najnowsze prognozy Ericssona

Usługi 5G napędzały w ciągu ostatnich dwóch lat wzrost przychodów telekomom – uważa dostawca takich nadajników. W naszym regionie przewiduje jednak spadki liczby użytkowników.

Aukcja częstotliwości dla sieci 5G rusza 22 czerwca. Kto weźmie udział?

Na czwartek rano Urząd Komunikacji Elektronicznej zwołał konferencję poświęconą ogłoszeniu aukcji częstotliwości 3,6 GHz dla sieci komórkowych zwaną aukcją 5G. Poznamy jej finalne warunki i harmonogram.

Amazon wprowadza darmowy abonament telefoniczny. Cios w operatorów komórek

Gigant e-commerce planuje wprowadzić dla abonentów programu Prime tanią lub nawet bezpłatną telefonię komórkową. Usługi mają być świadczone na bazie infrastruktury największych operatorów. Ci mają jednak wielkie obawy.

Firma Elona Muska dostarczy terminale do satelitarnego internetu Ukrainie

SpaceX zdobył kontrakt Departamentu Obrony na dostarczenie terminali Starlink dla Ukrainy – poinformował Pentagon. Dostawy te są niezwykle ważne w obliczu zniszczeń cywilnej i wojskowej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Państwowy Exatel operatorem komórkowym? Nowe losy Polskiego 5G

Nadzorowany przez resort Jacka Sasina telekom szykuje się do roli operatora specjalnej sieci bezpieczeństwa. Po prawie czterech lat prób utworzenia spółki Polskie 5G może być operatorem usług komórkowych. Z kim się porozumiał?

Co drugi pracownik giganta straci pracę. Czas sztucznej inteligencji

Największy operator telefonii komórkowej i dostawca szerokopasmowego internetu w Wielkiej Brytanii, BT Group, ogłosił, że zwolni 55 tysięcy pracowników do 2030 roku. To kolejny operator zapowiadający potężne zwolnienia.

Musk wprowadza na Twitterze zaszyfrowane wiadomości i rozmowy telefoniczne

Kontrolujący Twittera Elon Musk ujawnił szczegóły dotyczące nowych funkcji. Już niedługo za pośrednictwem platformy będzie można dzwonić, korzystać z łączności wideo czy wysyłać zaszyfrowane wiadomości.

Antyszczepionkowcy chcieli niszczyć maszty 5G i zabijać posłów „za zdradę”

„Powieście ich wszystkich” – nawoływali do mordowania parlamentarzystów przeciwnicy szczepień na Covid-19. Chcieli też niszczyć infrastrukturę telekomunikacyjną. Teraz zajmuje się nimi brytyjski sąd.

W Rosji jest aż 20 mln nielegalnych kart SIM. Kreml zarządza wielką kontrolę

W Rosji jest do 20 milionów aktywnych abonentów z niepotwierdzonymi danymi personalnymi. Wyłączenie takiej liczby uznanych za nielegalne kart SIM może doprowadzić do ogromnych strat operatorów i zdenerwować użytkowników.

Polskie 5G po nowemu. 5 lat na usunięcie sprzętu z Chin

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił nowe propozycje warunków aukcji 5G. Operatorzy dostaną więcej pasma za tę samą cenę, ale mniej czasu na usunięcie sprzętu i oprogramowania dostawców wysokiego ryzyka.

Gwiazdor „Deadpoola” dostanie 300 mln dol. za udziały w… sieci komórkowej

Ryan Reynolds jest właścicielem 25 proc. udziałów operatora Mint Mobile, który kupuje niemiecki gigant T-Mobile za 1,35 mld dol. Znany i lubiany aktor zainwestował w wiele dochodowych biznesów.

Sieci komórkowe 6G w 2030 roku? Będą działać „jak jeden duży czujnik”

Standard 5G wciąż będzie rozwijany, a inwestycje prędko się nie zwrócą, ale naukowcy pracują już nad kolejną generacją mobilnej łączności.

Niemcy mogą zdemontować sprzęt z Chin w sieciach 5G. Pekin „mocno niezadowolony”

Władze są bliskie wprowadzenia zakazu używania sprzętu i podzespołów chińskich firm telekomunikacyjnych Huawei i ZTE w lokalnych sieciach 5G. Dziś Niemcy są od nich mocno uzależnione.

„Ojciec komórki”: Smartfony będą pod skórą uszu

Przyszłe urządzenia do komunikacji nie będą musiały być ładowane, ponieważ „ludzkie ciało jest idealną ładowarką” - powiedział Martin Cooper, który jest powszechnie uważany za ojca telefonu komórkowego.