T-mobile - czy warto wybrać w 2022 roku?

Pozostawanie w nieustannym kontakcie z innymi osobami, nierzadko z rozmaitych zakątków Europy i świata, to jeden z nieodłącznych elementów naszego życia. Z tego powodu trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez szeregu możliwości, które zapewniają operatorzy sieci telefonii komórkowej. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych z nich jest T-Mobile. Czy przygotowana przez tę markę oferta rzeczywiście jest godna uwagi?

Epokowa zmiana. Mobilny internet przegonił kablowe łącza

72 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma szerokopasmowy, ale mobilny dostęp do internetu – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Przegonił szybki internet przewodowy.

Prezes Orange SA skazany na grzywnę i rok więzienia w zawieszeniu

Stephane Richard, prezes Orange SA, został skazany przez sąd arbitrażowy w Paryżu na grzywnę i rok więzienia w zawieszeniu. Sprawa nie ma związku z prowadzeniem przez niego spółki telekomunikacyjnej.

Współpraca gigantów. Haier wprowadza 5G od Huawei i China Mobile

Największy chiński producent elektroniki użytkowej i sprzętu AGD wdrożył w swoich fabrykach innowacyjne rozwiązania produkcyjne łączące technologie 5G, sztucznej inteligencji, wizji maszynowej oraz obliczeń brzegowych (edge computingu).

Wirtualizacja sieci w Inter Cars przyniosła duże korzyści

Robert Kucharczyk, CIO w Inter Cars, o pionierskim wdrożeniu sieci SD-WAN, która połączyła ponad 560 filii firmy w całej Europie.

Huawei traci kolejną nogę biznesową. Gigant broni się przed sankcjami

Chińska firma, po tym jak pozbyła się marki Honor, działającej w branży smartfonów, teraz sprzedała swój segment serwerów x86. Biznes trafił w ręce państwowego przedsiębiorstwa.

Gen. Włodzimierz Nowak: W kwestii 5G jest wiele sygnałów, które ocierają się o fantastykę

Procedury muszą być bardzo klarowne, transparentne i jednoznaczne – mówi generał Włodzimierz Nowak, były członek zarządu T-Mobile, były wiceszef NATO CIS Services Agency i były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Jest nowy projekt ustawy o cyberbezpieczeństwie. Ze spółką Polskie 5G

Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.

Litwa stawia na internet Elona Muska

Od początku przyszłego roku na Litwie dostępny będzie Starlink, satelitarny internet Elona Muska. Władze w Wilnie chcą go uczynić powszechnym w całym kraju. Amerykanie już założyli na Litwie swój przyczółek.

Autonomiczne pojazdy, roboty i zdalne odczyty. Polskie startupy rosną na 5G

Sieć piątej generacji działa już w ponad 1,5 tys. aglomeracji na świecie. Z jej możliwości coraz bardziej korzystają rodzime innowacyjne spółki.

Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Duże zaskoczenie

332,9 tys. numerów telefonii komórkowej przeniesiono z sieci do sieci w III kwartale 2021 roku – podał Urząd Komunikacji Elektronicznej. W tym czasie najwyższe ostateczne wyniki notowali wirtualni operatorzy, a nie giganci.

Play kupuje UPC i tworzy giganta internetu. Iliad i Liberty dogadali się

P4, operator sieci komórkowej Play kupuje telewizję kablową UPC. Zapłaci 7 mld zł. Jest umowa i obietnica stworzenia szerokopasmowego czempiona oraz transformacji polskiego rynku.

Rosjanie zaskoczeni. Xiaomi blokuje swoje smartfony na Krymie

Największy producent smartfonów na świecie – chiński Xiaomi, umieścił Krym i Kubę na liście terytoriów, na których sprzedaż urządzeń koncernu jest zabroniona. Chińczycy rozpoczęli też blokowanie połączeń na zakazanych rynkach.

Wrześniowy wysyp promocji. Kto ma najtańszy internet?

W Polsce wszystko drożeje i usługi operatorów telekomunikacyjnych też. O abonenta stacjonarnego internetu toczy się jednak cicha wojna. Przejrzeliśmy oferty operatorów.

5G szansą polskich firm, by wyjść na prowadzenie

We współpracy z lokalnymi partnerami moglibyśmy rozbudować infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych - mówi Jackie Zhang, nowy CEO Huawei w Polsce.

Nowy dyrektor zarządzający Huawei Polska

Jackie Zhang objął stanowisko dyrektora zarządającego Huawei Polska. Zastąpił Tonny’ego Bao, który po ponad trzech latach pracy w Polsce awansował w strukturach regionalnych Huawei.

Polska sieć 5G zmieści się w... plecaku. Wdrożenia w USA i Azji?

Służby w sytuacjach kryzysowych mogą dostać narzędzie do tzw. łączności krytycznej – system opracowany przez polskich inżynierów. Chodzi o Mission Critical Network Network in the Box, w skrócie MC-NIB, czyli stację przenośnej prywatnej sieci 4G/5G.

W Polsce zaczynają się prace nad 6G. Z 5G wciąż jest kłopot

Aparaty komórkowe z nową technologią 5G kupuje coraz więcej osób. To już co trzeci sprzedany smartfon nad Wisłą. Jednak nie każdy użytkownik wpada od razu w sieć nowej generacji na stałe. Jej zasięg jest nadal ograniczony.