Budki telefoniczne walczą o drugie życie

Te kultowe obiekty zniknęły już z wielu krajów, ale brytyjski rząd chce je chronić jak zagrożone gatunki zwierząt.

Kanada zakazuje urządzeń Huawei i ZTE. „Bezpieczeństwo państwa”

Kanadyjski rząd zdecydował, że jego kraj dołączy do państw, w których technologie Huawei i ZTE nie będą stosowane w sieciach komórkowych 4G i 5G.

Wojna w internecie. Play i UPC ze wspólną ofertą, Orange zbroi markę Nju

W przyszłym tygodniu wspólną ofertę mogą pokazać mogą Play i należący do tej sieci komórkowej operator kablowy UPC. Orange Polska najwyraźniej postanowił ich ubiec. Testuje sprzedaż taniego światłowodu pod marką Nju.

Ericsson: milion urządzeń 5G wyprodukowanych w Tczewie

Szwedzki potentat telekomunikacyjny Ericsson poinformował, że wyprodukował w fabryce Flex w Tczewie milion urządzeń 5G. Urządzenia „Made in Poland” są sercem budowanych w Europie sieci piątej generacji.

Piotr Kosmaty: Bo sklep był daleko

Porzucenie małoletniego lub osoby nieporadnej jest przestępstwem.

Nokia i Ericsson opuszczają Rosję, pozostali tylko Chińczycy

Po poniedziałkowej decyzji szwedzkiego Ericssona, także fińska Nokia żegna Rosję. Oba koncerny kontrolowały 60 proc. rosyjskiego rynku sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych. Huawei nie ma tu już konkurencji .

Internet z kosmosu dla milionów. Bezos kontratakuje

Założyciel i dyrektor wykonawczy Amazona Jeff Bezos przyspiesza swój program budowy globalnego satelitarnego internetu Kuiper i chce gonić bardziej zaawansowany projekt Starlink Elona Muska. Na orbitę ruszają tysiące satelitów.

Sieci komórkowe przemilczą pomysł Exatela

Państwowy operator ma pomysł, jak rząd może zarobić więcej na aukcji 5G. Sieci komórkowe „ostentacyjnie milczą” do czasu jej ogłoszenia.

Bruksela pozwała Polskę za prawo telekomunikacyjne. Duże opóźnienie

Komisja Europejska pozwała dziś 10 państw , w tym Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powód to brak pełnej transpozycji do prawa krajowego Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej (EKŁE) i odpowiedniej polityki informacyjnej.

Do kogo w tym roku uciekają klienci operatorów? Zwycięzca jest jeden

Znamy pierwsze wyniki przenosin numerów komórkowych w Polsce w 2022 roku. We wzrostowym trendzie jest tylko jedna duża sieć.

Szybki internet na... księżycu. Już za dwa lata

Amerykański startup Michaela Hackmana otrzymał właśnie 650 tys. dol. finansowania. Pieniądze od inwestorów przeznaczy na nowatorski projekt szerokopasmowego internetu. Ale wyjątkowego.

Wpływ unijnych sankcji na umowy zawierane przez przedsiębiorców

Możliwość ubiegania się o zezwolenie ministra przedsiębiorczości i technologii na dokończenie transakcji z podmiotami z Rosji dotyczy wyłącznie umów zawartych przed 26 lutego 2022 r., a z podmiotami z Białorusi – przed 3 marca br. Wniosek o takie zezwolenie należy przedłożyć ministrowi przed 1 maja 2022 roku.

Orange i Iliad też pomagają uchodźcom z Ukrainy

W związku z masowym napływem do Polski uchodźców z Ukrainy francuscy operatorzy łączności bezprzewodowej Orange i Iliad dołączyli do innych i oferują Ukraińcom połączeń z krewnymi, którzy musieli zostać w kraju.

Play może przejąć UPC Polska. Powstaje multimedialny gigant

Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie przez P4 spółki UPC Polska – poinformowała komórkowa sieć.

Wojna przypomina o sensie aukcji 5G

Telekomy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują nowych częstotliwości. Rząd milczy jednak ws. ustawy mającej uruchomić przydział cennego pasma.

Członkowie zarządu Huawei rezygnują. Koncern milczy w sprawie Ukrainy

Dwóch dyrektorów Huawei UK zrezygnowało ze swoich stanowiska w proteście, ponieważ ich firma nie chce zająć stanowiska w sprawie wojny w Ukrainie – informuje BBC.

Elon Musk dostarczy Ukrainie więcej terminali Starlink

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że rozmawiał z dyrektorem generalnym SpaceX Elonem Muskiem i jego kraj ma otrzymać więcej satelitarnych terminali internetowych.

Ukraina chce ocięcia Rosji od globalnego internetu. Ryzykowny pomysł?

Serwisy społecznościowe ograniczyły zasięg rosyjskich mediów państwowych, a liczne firmy technologiczne ograniczyły usługi i sprzedaż produktów w Rosji. Teraz ukraińskie władze chcą iść o krok dalej i odciąć Rosję od internetu w ogóle.