Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo

Tego lata używanie telefonu komórkowego na wakacjach może być pełne problemów, gdyż telekomy wprowadzają duże zmiany technologiczne. Są też takie, które nabijają rachunki turystów bez umiaru.

Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość

Pierwszą na świecie rozmowę telefoniczną z przestrzennym i maksymalnie zbliżonym do naturalnego dźwiękiem 3D przeprowadził dyrektor generalny firmy Nokia Pekka Lundmark.

Nastolatki odcięte od smartfonów? Tak radykalnego pomysłu jeszcze nie było

Wielka Brytania nie tylko chce wprowadzić zakaz korzystania ze smartfonów i tabletów w przedszkolach i szkołach, ale idzie o krok dalej. Grupa parlamentarzystów chce wprowadzić całkowity zakaz posiadania takich telefonów przez osoby poniżej 16 roku życia.

To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda

Nowoczesna łączność 5G nie zdążyła w pełni rozwinąć skrzydeł, a już mówi się o jej następcy. Technologia 6G ma być tysiące razy szybsza i pozbawiona opóźnień, co otworzy wrota do zupełnie nowych usług.

Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice

Mobilne Centrum Ekspozycji Huawei po raz trzeci wyruszyło w trasę po Polsce. Po Warszawie, Jachrance i Krakowie, już 16 maja pojawi się przy Katowickim Spodku. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Digital & Green, Accelerate Industrial Intelligence”. W swoim mobilnym centrum technologicznym, Huawei prezentuje najnowocześniejsze rozwiązania m.in. dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego.

Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji

Terminale mają być pozyskiwane poprzez tajemniczy łańcuch dostaw, w którym biorą udział pośrednicy kupujący sprzęt na platformach takich jak eBay i wysyłający go do Rosji czy Sudanu.

Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?

Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.

Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany

Tylko dwie duże sieci komórkowe w Polsce miały dodatni wynik przenoszenia numerów w I kwartale 2024 r. - wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Auta i człekokształtne roboty o niezwykłych możliwościach. Elon Musk wchodzi w 5G

Miliarder, założyciel Tesli i SpaceX, chce dodać najnowszą szybką łączność internetową do pojazdów marki Tesla. Wiele wskazuje również, że sieć 5G zasili również roboty Optimus.

Zagłuszają drony, kamery czy WiFi. Amazon ma duży problem

Federalna Komisja Łączności prowadzi dochodzenie w sprawie Amazona w związku ze sprzedażą i promowaniem nielegalnych produktów zakłócających sygnał radiowy.

To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów

Telefon na kartę (system prepaid) wbrew przepowiedniom nie wyszedł z użycia i ma rzeszę zwolenników. Telekomy walczą o nich gigantycznymi pakietami internetu.

Przecięte transkontynentalne kable pod Morzem Czerwonym. Kolejny atak Hutich?

Uszkodzenie krytycznej infrastruktury doprowadziło do wielkich zakłóceń w łączności i zmusza sieci telekomunikacyjne oraz dostawców internetu do awaryjnego przekierowywania ruchu. Za atakiem na kable stoją najpewniej jemeńscy rebelianci Huti.

Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G

O aukcji 5G słyszało kilka procent Polaków, a w tym roku jej efekty odczuć może już 25 proc. Ceny idą w górę. Za co? Pokazujemy, co w regulaminach obiecują telekomy.

Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu

Grupa Zygmunta Solorza po raz pierwszy przegoniła pod względem liczby użytkowników serwisów internetowych największych krajowych konkurentów: Grupy Wirtualna Polska oraz RAS Polska.

Chiny rzucają wyzwanie Muskowi i USA. Ich satelitarny internet 6G ma być szybszy

Pekin postawił sobie za cel utworzenie sieci 26 tys. satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej. Obejmie ona całą planetę i pomoże w uruchomieniu w Chinach sieci 6G do 2034 roku. Zachód wskazuje na powiązania projektu z chińską zbrojeniówką.

Wiadomo już, jak Rosjanie położyli ukraińskiego giganta. To autorzy wirusa NotPetya

Rosyjscy hakerzy nie tylko sparaliżowali operatora telekomunikacyjnego Kyivstar i pozbawili łączności 24 mln osób, ale uzyskali dostęp do tajnych informacji o użytkownikach.

Huawei i TikTok w Polsce na cenzurowanym? Wicepremier zapowiada ustawę

Chińscy dostawcy urządzeń łączności elektronicznej mogą mieć nad Wisłą trudniej. Zakazy i ograniczenia dla niektórych producentów, wdrażane w innych krajach na Zachodzie oraz w USA, mogą pojawić się również nad Wisłą.

Ten rok będzie należał do tej technologii. Wszystko ma być „smart” i w zasięgu

Biznes pójdzie w ślady konsumentów, którzy już zaczęli doceniać rozwiązania „smart home” – przewidują eksperci. Ale rynek Internetu Rzeczy to coś więcej - teraz ma szybko rosnąć i objąć nowe dziedziny i urządzenia.