Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji

Terminale mają być pozyskiwane poprzez tajemniczy łańcuch dostaw, w którym biorą udział pośrednicy kupujący sprzęt na platformach takich jak eBay i wysyłający go do Rosji czy Sudanu.

Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?

Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.

Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany

Tylko dwie duże sieci komórkowe w Polsce miały dodatni wynik przenoszenia numerów w I kwartale 2024 r. - wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Auta i człekokształtne roboty o niezwykłych możliwościach. Elon Musk wchodzi w 5G

Miliarder, założyciel Tesli i SpaceX, chce dodać najnowszą szybką łączność internetową do pojazdów marki Tesla. Wiele wskazuje również, że sieć 5G zasili również roboty Optimus.

Zagłuszają drony, kamery czy WiFi. Amazon ma duży problem

Federalna Komisja Łączności prowadzi dochodzenie w sprawie Amazona w związku ze sprzedażą i promowaniem nielegalnych produktów zakłócających sygnał radiowy.

To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów

Telefon na kartę (system prepaid) wbrew przepowiedniom nie wyszedł z użycia i ma rzeszę zwolenników. Telekomy walczą o nich gigantycznymi pakietami internetu.

Przecięte transkontynentalne kable pod Morzem Czerwonym. Kolejny atak Hutich?

Uszkodzenie krytycznej infrastruktury doprowadziło do wielkich zakłóceń w łączności i zmusza sieci telekomunikacyjne oraz dostawców internetu do awaryjnego przekierowywania ruchu. Za atakiem na kable stoją najpewniej jemeńscy rebelianci Huti.

Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G

O aukcji 5G słyszało kilka procent Polaków, a w tym roku jej efekty odczuć może już 25 proc. Ceny idą w górę. Za co? Pokazujemy, co w regulaminach obiecują telekomy.

Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu

Grupa Zygmunta Solorza po raz pierwszy przegoniła pod względem liczby użytkowników serwisów internetowych największych krajowych konkurentów: Grupy Wirtualna Polska oraz RAS Polska.

Chiny rzucają wyzwanie Muskowi i USA. Ich satelitarny internet 6G ma być szybszy

Pekin postawił sobie za cel utworzenie sieci 26 tys. satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej. Obejmie ona całą planetę i pomoże w uruchomieniu w Chinach sieci 6G do 2034 roku. Zachód wskazuje na powiązania projektu z chińską zbrojeniówką.

Wiadomo już, jak Rosjanie położyli ukraińskiego giganta. To autorzy wirusa NotPetya

Rosyjscy hakerzy nie tylko sparaliżowali operatora telekomunikacyjnego Kyivstar i pozbawili łączności 24 mln osób, ale uzyskali dostęp do tajnych informacji o użytkownikach.

Huawei i TikTok w Polsce na cenzurowanym? Wicepremier zapowiada ustawę

Chińscy dostawcy urządzeń łączności elektronicznej mogą mieć nad Wisłą trudniej. Zakazy i ograniczenia dla niektórych producentów, wdrażane w innych krajach na Zachodzie oraz w USA, mogą pojawić się również nad Wisłą.

Ten rok będzie należał do tej technologii. Wszystko ma być „smart” i w zasięgu

Biznes pójdzie w ślady konsumentów, którzy już zaczęli doceniać rozwiązania „smart home” – przewidują eksperci. Ale rynek Internetu Rzeczy to coś więcej - teraz ma szybko rosnąć i objąć nowe dziedziny i urządzenia.

Rok zabójców smartfonów. Połączą, zrobią zdjęcie, przetłumaczą czy pokierują

W 2024 r. czeka nas upowszechnienie tzw. technologii ubieralnych. Na inteligentne elementy odzieży i biżuterii postawili giganci, jak Meta, Google, Snapchat i OpenAI.

Play: lider telekomunikacji, który nie zwalnia tempa

Play intensyfikuje działania skierowane do przedsiębiorców. Właściwa strategia i spójność działań pozwoliły firmie osiągnąć sukces, który teraz planuje powtórzyć w obszarze usług dla biznesu.

Chiny rzucają wyzwanie Muskowi. Ich globalny internet ma być lepszy od Starlinka

GalaxySpace – pod taką nazwą kryje się projekt satelity z rozkładanymi panelami słonecznymi, który ma usprawnić łączność internetową. Prywatna chińska firma z sektora kosmicznego oferuje bardzo dużą moc transmisji.

Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?

Zanim ruszą ze sprzedażą „prawdziwego 5G”, operatorzy rozpędzają łącza przewodowego internetu w marketingowych przekazach. I walczą ceną. Na co można liczyć?

Premiera AI Pin. Rewolucyjny smartfon bez ekranu może uderzyć w gigantów

Zaprezentowany nowatorski gadżet ma potencjał, by odesłać smartfony do lamusa. Będzie kosztował 699 dol. i współpracował z ChatGPT. Do sprzedaży trafi 16 listopada.