Uszkodzenie jednego kabla odcięło to państwo od świata na tygodnie

Erupcja wulkanu pozbawiła ponad 100 tys. mieszkańców archipelagu Tonga na południowym Pacyfiku dostępu do internetu, ale też łączności telefonicznej. Wszystko przez poważną awarię podmorskiego kabla komunikacyjnego.

Uszkodzono podwodny światłowód w Arktyce. Amerykanie podejrzewają Rosjan

Podwodny kabel światłowodowy łączący kontynentalną częścią Norwegii z archipelagiem Svalbard na Oceanie Arktycznym został uszkodzony w wyniku tajemniczego incydentu.

Do których sieci Polacy przenosili się w 2021 roku. Zaskakujący zwycięzca

Ponad 370 tys. numerów komórkowych przenieśliśmy od operatora do operatora w ostatnim kwartale 2021 roku. Najlepszy wynik należał do T-Mobile. To nie wystarczyło, aby w całym roku telekom ograł wirtualną sieć z grupy Polsat Plus.

Brytyjski fundusz chce kupić Emitela. Wiemy ile daje

Fundusze inwestycyjne porozumiały się. Alinda Capital, od 2013 r. właściciel największego w Polsce operatora sygnału radiowo-telewizyjnego podpisała umowę sprzedaży Emitela na rzecz Cordiant Digital.

Przychody Huawei runęły o 30 proc. Wina Waszyngtonu?

Chiński gigant nie może uznać 2021 r. za udany – spółka prognozuje, że jej przychody stopnieją aż o 28,9 proc. Tylko w III kwartale skurczyły się one o 38 proc. Koncern, dotknięty sankcjami USA, wieszczy także trudny rok 2022.

Technologie są globalne

Rozmowa z Huang Mingxi, CEO Poland & Nordics w ZTE

Coraz mniej „białych plam”

Są w Polsce miejsca, w których dostęp do szybkiego internetu jest znacznie utrudniony. Często doprowadzenie zasięgu sieci do tych lokalizacji jest zbyt drogie i nie opłaca się operatorom telekomunikacyjnym. Obszary te to tzw. „białe plamy” na szerokopasmowej mapie Polski.

UOKiK: Orange ma wypłacić rekompensaty za niechciane usługi

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał decyzję zobowiązującą Orange Polska do wypłaty rekompensat i zmiany sposobu działania. Chodzi o abonentów, którym bez ich świadomej zgody aktywowano dodatkowe usługi.

T-mobile - czy warto wybrać w 2022 roku?

Pozostawanie w nieustannym kontakcie z innymi osobami, nierzadko z rozmaitych zakątków Europy i świata, to jeden z nieodłącznych elementów naszego życia. Z tego powodu trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez szeregu możliwości, które zapewniają operatorzy sieci telefonii komórkowej. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych z nich jest T-Mobile. Czy przygotowana przez tę markę oferta rzeczywiście jest godna uwagi?

Epokowa zmiana. Mobilny internet przegonił kablowe łącza

72 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma szerokopasmowy, ale mobilny dostęp do internetu – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Przegonił szybki internet przewodowy.

Prezes Orange SA skazany na grzywnę i rok więzienia w zawieszeniu

Stephane Richard, prezes Orange SA, został skazany przez sąd arbitrażowy w Paryżu na grzywnę i rok więzienia w zawieszeniu. Sprawa nie ma związku z prowadzeniem przez niego spółki telekomunikacyjnej.

Współpraca gigantów. Haier wprowadza 5G od Huawei i China Mobile

Największy chiński producent elektroniki użytkowej i sprzętu AGD wdrożył w swoich fabrykach innowacyjne rozwiązania produkcyjne łączące technologie 5G, sztucznej inteligencji, wizji maszynowej oraz obliczeń brzegowych (edge computingu).

Wirtualizacja sieci w Inter Cars przyniosła duże korzyści

Robert Kucharczyk, CIO w Inter Cars, o pionierskim wdrożeniu sieci SD-WAN, która połączyła ponad 560 filii firmy w całej Europie.

Huawei traci kolejną nogę biznesową. Gigant broni się przed sankcjami

Chińska firma, po tym jak pozbyła się marki Honor, działającej w branży smartfonów, teraz sprzedała swój segment serwerów x86. Biznes trafił w ręce państwowego przedsiębiorstwa.

Gen. Włodzimierz Nowak: W kwestii 5G jest wiele sygnałów, które ocierają się o fantastykę

Procedury muszą być bardzo klarowne, transparentne i jednoznaczne – mówi generał Włodzimierz Nowak, były członek zarządu T-Mobile, były wiceszef NATO CIS Services Agency i były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Jest nowy projekt ustawy o cyberbezpieczeństwie. Ze spółką Polskie 5G

Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.

Litwa stawia na internet Elona Muska

Od początku przyszłego roku na Litwie dostępny będzie Starlink, satelitarny internet Elona Muska. Władze w Wilnie chcą go uczynić powszechnym w całym kraju. Amerykanie już założyli na Litwie swój przyczółek.

Autonomiczne pojazdy, roboty i zdalne odczyty. Polskie startupy rosną na 5G

Sieć piątej generacji działa już w ponad 1,5 tys. aglomeracji na świecie. Z jej możliwości coraz bardziej korzystają rodzime innowacyjne spółki.