Play kupuje UPC i tworzy giganta internetu. Iliad i Liberty dogadali się

P4, operator sieci komórkowej Play kupuje telewizję kablową UPC. Zapłaci 7 mld zł. Jest umowa i obietnica stworzenia szerokopasmowego czempiona oraz transformacji polskiego rynku.

Rosjanie zaskoczeni. Xiaomi blokuje swoje smartfony na Krymie

Największy producent smartfonów na świecie – chiński Xiaomi, umieścił Krym i Kubę na liście terytoriów, na których sprzedaż urządzeń koncernu jest zabroniona. Chińczycy rozpoczęli też blokowanie połączeń na zakazanych rynkach.

Wrześniowy wysyp promocji. Kto ma najtańszy internet?

W Polsce wszystko drożeje i usługi operatorów telekomunikacyjnych też. O abonenta stacjonarnego internetu toczy się jednak cicha wojna. Przejrzeliśmy oferty operatorów.

5G szansą polskich firm, by wyjść na prowadzenie

We współpracy z lokalnymi partnerami moglibyśmy rozbudować infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych - mówi Jackie Zhang, nowy CEO Huawei w Polsce.

Nowy dyrektor zarządzający Huawei Polska

Jackie Zhang objął stanowisko dyrektora zarządającego Huawei Polska. Zastąpił Tonny’ego Bao, który po ponad trzech latach pracy w Polsce awansował w strukturach regionalnych Huawei.

Polska sieć 5G zmieści się w... plecaku. Wdrożenia w USA i Azji?

Służby w sytuacjach kryzysowych mogą dostać narzędzie do tzw. łączności krytycznej – system opracowany przez polskich inżynierów. Chodzi o Mission Critical Network Network in the Box, w skrócie MC-NIB, czyli stację przenośnej prywatnej sieci 4G/5G.

W Polsce zaczynają się prace nad 6G. Z 5G wciąż jest kłopot

Aparaty komórkowe z nową technologią 5G kupuje coraz więcej osób. To już co trzeci sprzedany smartfon nad Wisłą. Jednak nie każdy użytkownik wpada od razu w sieć nowej generacji na stałe. Jej zasięg jest nadal ograniczony.

Gigantyczne przejęcie. Play ma połączyć się z UPC Polska

7,3 mld zł oferuje francuska grupa Iliad za drugą co do wielkości telewizję kablową w Polsce – UPC.

Od kogo i do kogo uciekają klienci operatorów? Zaskakujący lider

Premium Mobile, UPC Polska i… po raz pierwszy od wielu kwartałów T-Mobile – tak wyglądało w drugim kwartale br. podium operatorów świadczących usługi mobilne, którzy odnotowali najlepsze wyniki przenosin numerów komórkowych.

Czy Kraków jest na bakier z zapisami megaustawy?

Gród Kraka z jednej strony ma ambicję, aby stać się miastem inteligentnym, a z drugiej planuje wprowadzić niekorzystne dla operatorów telekomunikacyjnych zapisy w planach zagospodarowania przestrzennego.

Elon Musk zaoferuje internet w samolotach

Należąca do biznesmena firma SpaceX rozmawia już z liniami lotniczymi w sprawie wprowadzenia na pokłady szybkiego WiFi. Bazowałoby na usługach kosmicznego szybkiego internetu Starlink.

Elon Musk łączy siły z Google. Internet z kosmosu nabiera mocy

SpaceX umieści swoje naziemne stacje do obsługi satelitarnego internetu Starlink na terenie centrów danych Google. To jeden z elementów zawartego właśnie partnerstwa między Google Cloud a koncernem miliardera Elona Muska.

Indie nie chcą 5G z Chin. Zaostrza się konflikt z Pekinem

Władze Indii, które są drugim pod względem liczby użytkowników rynkiem telekomunikacyjnym i internetowym na świecie, nie dopuściły do testów sieci 5G producentów sprzętu z Chin. Pekin nie kryje oburzenia.

Polskie telekomy siedzą na miliardach. Co mogą zyskać klienci

Około 12 mld zł dostaną w tym roku za budowaną latami infrastrukturę telekomy w Polsce. Jak spożytkują te pieniądze? Na jakie usługi postawią?

Ile kosztuje łącze internetowe w Europie? Zaskakujące dane

Polacy przeznaczają 1,9 proc. swojego rocznego dochodu netto na opłacanie łącza szerokopasmowego w ciągu roku (167,99 euro), zajmując 15 miejsce w Europie.

Niemcy pracują już nad technologią 6G. Pościg za Chinami

Rząd Niemiec planuje przeznaczyć do 2025 r. do 700 mln euro na finansowanie badań nad technologią 6G.

Raport UKE: Od kogo i do kogo uciekają klienci operatorów

W sieciach mobilnych w I kwartale 2021 roku przeniesiono ponad 400 tys. numerów. Spośród dużych operatorów zyskał tylko Orange – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.