AliExpress jest drugim po Allegro pod względem wielkości sprzedawcą internetowym w Polsce. Dotychczas firma znana była z długich terminów dostaw, nawet kilkutygodniowych. W przypadku wielu przesyłem obsługę logistyczną udało się skrócić z racji obsługi zamówień przez magazyn w Belgii.

Teraz firma chce jeszcze przyspieszyć terminy dostaw. Od kwietnia ma ruszyć nowa usługa – przy zakupach powyżej 5 dol. produkt będzie dostarczony do polskiego odbiorcy w przeciągu 15 dni.

CZYTAJ TAKŻE: Allegro walczy z oszustami działającymi „na koronawirusa”

To ogromna zmiana z perspektywy klientów, ale Chińczycy chcą jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na naszym rynku. Platforma chce uruchamiać u nas automaty do odbioru paczek CaiNiao. To logistyczna platforma grupy Alibaba, właściciela AliExpress, wcześniej znana jako China Smart Logistics Network. Ta firma logistyczna powstała w 2013.

Przedstawiciele AliExpress podkreślają, że projekt miałby mała skalę. AliExpress współpracuje w Polsce z InPost, firma wielokrotnie podkreślała iż chce rozwijać system odbioru zamówień w różnych formach.