Polski serwis z odzieżą rozpoczyna zagraniczną ekspansję. 11 krajów

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny internetowego sklepu z odzieżą, obuwiem i akcesoriami różnych marek.

Publikacja: 09.12.2020 09:16

W zamian
za abonament klienci mogą liczyć
na darmowe dostawy
lub inne usługi dodatkowe

W zamian za abonament klienci mogą liczyć na darmowe dostawy lub inne usługi dodatkowe

Foto: Shutterstock

We wtorek  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Answear.com, platformy internetowej prowadzącej sklep z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, kontrolowany przez rodzinę Bajołków.

To oznacza, że rusza bodaj ostatnia w tym roku pierwotna publiczna oferta akcji Answear.com, w której na sprzedaż będą zarówno nowe akcje emitowane przez spółkę, jak i pakiet walorów posiadanych przez fundusz inwestycyjny MCI (ma około 1/3 akcji firmy).

CZYTAJ TAKŻE: T-shirt ze słomy? Nowy producent odzieży wchodzi z energią

Za pieniądze z emisji Answear.com chce uruchomić kolejne odsłony serwisu za granicą. Do 2024 r. zamierza wejść do 11 nowych rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

– Mamy ambicję być liderem wśród e-commerce sprzedających modę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, posiadającym szeroką ofertą produktową, w tym bogatą paletę marek premium, które pozytywnie wpływają na wartość koszyka i rentowność. Dodatkowo chcemy dalej rozwijać naszą markę własną Answear LAB, dzięki której jesteśmy w stanie generować relatywnie wysokie marże. Środki pozyskane z IPO z pewnością przybliżą nas do realizacji tych celów – zapowiada Krzysztof Bajołek, prezes i główny akcjonariusz Answear.com cytowany w komunikacie na temat zatwierdzenia prospektu.

Po 12 miesiącach zakończonych 30 września przychody Answear.com wyniosły 369 mln zł, a EBITDA 23,4 mln zł. W listopadzie obroty platformy były o 60 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Globalnymi Koordynatorami oferty, prowadzącymi księgę popytu jest mBank oraz Trigon Dom Maklerski. Doradcą prawnym Spółki w tym procesie jest Kancelaria Prawna Dubiński Jeleński Masiarz i Wspólnicy. Audytorem Spółki jest Grant Thornton.

Biznes Ludzie Startupy
To ona wyszuka przyszłe gwiazdy futbolu. Kluby stawiają na sztuczną inteligencję
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes Ludzie Startupy
Polska sztuczna inteligencja rozpozna bakterie. Wystarczy pokazać jej zdjęcie
Biznes Ludzie Startupy
Polski król nanodruku chce podbić USA. Jeden z kilku graczy na świecie
Biznes Ludzie Startupy
Psy też marnują żywność. Pomoże polska aplikacja
Biznes Ludzie Startupy
Chwila zamiast całego dnia. Sztuczna inteligencja wyręczy pracowników