Koncern z Redmond dostarczy rozwiązań chmurowych, dzięki którym użytkownicy będą mogli zdalnie sprawdzać stan swoich pojazdów. Microsoft stworzy także interfejs graficzny dla samochodów obu firm. Samochody, wyposażone w nowe oprogramowanie mają pojawić się na rynku w 2018 r. Renault-Nissan zapowiada, że co najmniej dziesięć z modeli, które będą wykorzystywały rozwiązania Microsoftu będzie autonomicznych, czyli nie będą one potrzebowały kierowcy. Współpraca między firmami ma być długoterminowa.

Renault0-Nissan zamierza także wprowadzać własne rozwiązań softwareowe do swoich samochodów. W tym celu spółka przejęła tydzień temu francuskiego producenta oprogramowania Sylpheo. Nie jest wyjątkiem. GM kupił spółkę Cruise Automation, specjalizującą się w programach dla samochodów autonomicznych, Fiat Chrysler nawiązał współpracę z Google, a niemieckie trio BMW, Audi i Daimler odkupiły od Nokii spółkę zajmującą się mapami i geolokalizacją.

– Aby być liderem w tym obszarze, potrzebujemy współpracy z najlepszymi firmami technologicznymi – powiedział Ogi Redzić, szef działu connectivity services Renault-Nissana.