Allegro podało w komunikacie, że wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie Grupy Allegro.eu w trzecim kwartale 2020 r. wyniosła 8,2 mld zł, co oznacza wzrost o 48,7 proc. rdr. Przychody netto sięgnęły 928,7 mln zł (49,7 proc. wzrostu), a skorygowana EBITDA, wynik operacyjny bez amortyzacji i uwzględnienia jednorazowych kosztów związanych z IPO, wyniosła 408,5 mln zł, czyli wzrosła o 26,7 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Google szykuje atak na unijnych regulatorów. Chce zwerbować Allegro

Skorygowany zysk netto za trzeci kwartał tego roku, oczyszczony o zdarzenia jednorazowe jak koszty związane z IPO i refinansowaniem zadłużenia wyniósł 147,4 mln zł – wzrost 94,6 proc. W efekcie Allegro podwyższyło swoje oczekiwania co do całego 2020 r., jeśli chodzi o wzrost GMV (nieznacznie powyżej 50 proc.) i skorygowanej EBITDA (wyraźnie powyżej 20 proc.

– W trzecim kwartale 2020 r. Allegro poprawiło kluczowe wyniki operacyjne i finansowe. Chociaż ogłaszamy te wyniki z satysfakcją, mamy świadomość, że wszyscy odczuwamy trudną sytuację gospodarczą i społeczną, wywołaną przez Covid-19 w Polsce i na świecie. W tych warunkach zdołaliśmy przyciągnąć na naszą platformę 300 tys. nowych klientów – mówi Francois Nuyts, prezes Allegro. – Klienci zwiększają częstotliwość i wartość zakupów – w ostatnim kwartale średnie wydatki na jednego kupującego wzrosły o kolejne 7,4 proc. do blisko 2,5 tys. zł rocznie – dodaje. Jak zaznacza w czwartym kwartale obserwuje dalszy wzrost tego zainteresowania.

Wyniki te okazały się jednak poniżej wyśrubowanych oczekiwań analityków i inwestorów. W efekcie kurs akcji spada o godzinie 10. o 5 proc. do nieco ponad 75 zł.